lütfen bebeklerinizi kucağa alıştırın

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve nazlxixcan156 tarafından 27 Şubat 2008 başlatılmıştır.

27 Şubat 2008
    Konu Sahibi : nazlxixcan156
  1. nazlxixcan156

nazlxixcan156 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    :kahve:arkadaşlar geçenlerde okuduğum bir yazıdan çok etkilendim sizlere de anlatmak isterim:avrupa ülkelerinden birinde bir deney yapmışlar. bir yetimhanede 0-6 ay arası bebekleri iki gruba ayırmışlar bir gruba sadece yeme içme temizlik dışında hiçbir şekilde farklı davranış gösterilmezken ikinci gruptakilere günlük ihtiyaçlar dışında kucaklama gibi sevgi gösterilmiş.Sonuç mu ilk gruptaki sevgi gösterilmeyen bebekler hem zayıflamış hemde sık sık hastlanmışlar, ikinci guptakiler ise çok daha hızlı ve sağlıklı gelişmişler...
    bunu okuyunca bebekken kızımı bol bol kucağıma aldığıma seviniyorum zaten okadar hızlı büyüyorlar ki bir bakmışsınız koşturuyorlar hayat onlarla çok daha hızlı akıyor.
    sevgiler......:KK46:

2. 27 Şubat 2008
  3. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    ben bebeğimi incinmesin diye kucağıma almadım öpüp kokladım ama kucakta biryeri çıkmasın diye tutumadım tuttturmadım da ama bebeğim 6aylıkken 10kiloydu bilmem ki ...

4. 27 Şubat 2008
  5. nazlxixcan156

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım o senin sevgini bir şekilde hiisetmiştir öpüp koklamışsında zaten anlatmak istediğim sevgiyi göstermenin mucizesiydi..:KK46:

6. 27 Şubat 2008
  7. streetpit

streetpit ''beatrix kido'' Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende bu tarz şeyler okudum onları her ağladıklarında ve istediklerinde kucaklamak ilgi göstermek gerekiyormuş böylece kendilerine olan güvenleri artıyor ve sağlıklı bireyler oluyorlarmış.

8. 27 Şubat 2008
  9. ayse38

ayse38 canımın ta içisin sen:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlarr güzel sölüyonuzda bende 3 aylık hamileyim bana tavsiyeler şöyle'aman sakın kucağa alıştırma her ağladığında kucak ister vs vs"ben en iyisi uzmanların dedğini yapam:)))

10. 27 Şubat 2008
  11. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    bende oglumu her agladıgında kuagıma alıyorum ve konusuyorum benı dınlıyor ve sevgımı anlıyor hemencecıık susuyor kurban olurum mınık ogluma bennn

12. 27 Şubat 2008
  13. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 oğlum var biri 4 diğeri 2 yaşında bebekkende kucağıma alırdım şimdide akşama kadar doya doya seviyorum bazen gece yanıma yat anne diyorlar uyuyana kadar yatıyorum.
    ALLAH isteyen herkese bu duyguları tattırsın.

14. 27 Şubat 2008
  15. minta

minta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende buna benzer bi deney haber okumuştum.japonyada bitkilerle yapmışlar bu deneyi.birini kötü sözlerin söylendiği bir ortama koymuşlar.diğerinide sevgi sözcüklerinin söylendiği bir yere koymuşlar. ve hoş sözler söylenen yerdeki çiçek açmış.sevgi çok önemli gerçekten..dikkat etmişimdir hamileliği huzursuz geçen annelerin bebekleride çok ağlayan bebekler oluyor.
    bebekler öyle mucize varlıklar ki herşeyi ama herşeyi hissediyorlar.sevgiye öyle güzel karşılık veriyorlarki...bakışlarından anlatıyorlar.ben bebeğimi kucağıma alıyorum alışsın varsın.sevgimi hissetsin.. büyüdüğünde istesemde kucağıma alamayacağım:))) bu günlerin keyfini çıkarmak gerek:)))

16. 27 Şubat 2008
  17. ...DiLeK...

...DiLeK... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yetimhanededeki bebeklere de böyle deney yapmak ne acımasızlık... Ben de deneye maruz kalan bebeklere üzüldüm şimdi :KK43:

18. 28 Şubat 2008
  19. nazlxixcan156

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayşecim sen kucağa alıştırma diyenlere kulak asma tabiki kucağa alıştıracaksın bir bebek kucak istiyorsa sevilmek istiyordur.zaten çabucak büyüyorlar doya doya kucakla bebişini doğunca sevgini hissetsin

bebeğini sevgiyle büyüten her anneyi gönülden tebrik ediyorum sevgiler....