Lütfen bi akil verin, ne yapmaliyim

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve SenEsittirBen tarafından 6 Şubat 2010 başlatılmıştır.

6 Şubat 2010
    Konu Sahibi : SenEsittirBen
  1. SenEsittirBen

SenEsittirBen Limon cicekleri Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba sevgili arkadaslar,

Lafi fazla uzatmadan konuya gecmek ictiyorum.
    Ben 22 yasindayim ve yurt disinda yasiyorum. Yaklasik 8 yillik bir beraberligim var ve 2 yildirda nisanliyim. Bir alman üniversitesinde ögretmenlik okuyorum ve 2. yilimi bitirdim 3e gectim. Nisanlimla artik evlenmek istiyoruz ama ailem buna karsi cikiyor. Üniversitenin bitmesini beklememi söylüyorlar. Tabiki benim iyililigimi düsünüyorlar bunun farkindayim, ama 8 yil sizcede yeterince uzun bir zaman degilmi?
    Ben evlenince üniversiteye devam etmeyi düsünüyorum, basladigim seyi yarim birakmayi sevmem, ama ailem bu konuda cok ön yargili. Sinifta kalabilcegimi ve üniversiteyi birakabilcegimi düsünüyorlar. Evlilik ve üniversite bir arada yürümez diyorlar. Ama benim üniversitemde bir cok evli bayan var ve hepsi cok güzel okuyor.

Sizce ne yapmaliyim? Ailemi kirmamak icin onlarin isteklerinimi yerine getireyim, yoksa onlari iknami etmeye calisayim?

2. 6 Şubat 2010
  3. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Canim biryandan ailende hakli öbür yandan sende haklisin... Gercektende evlendikden sonra ev isi üc güc kari koca arasindaki sorunlarlardan dolayi ister istemez okulu arka plana atabilirsin. Bu sekilde okulu bitirir bitirmez evlenecegini bildigin icin daha cok ugrasirsin okulun icin diye düsünüyorum.

Gercektende ailenin senden istedigi cok mantikli. Senin icin zor biliyorum okulun Toplam 4 yil yapman gerekiyor degil mi? Bunca yil beklemissiniz bence iki yili daha göze alin. Nasil olsa eninde sonunda evleneceksin birbirinizi gercekten seviyorsaniz beklersiniz birbirinizi. Bukadar evlenmeye odaklanma canim ilk önce okuluna odaklan kendin icin.

4. 6 Şubat 2010
  5. yesa

yesa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim bi sey kalmamis bence 2 yil daha sabret okulun bitsin oyle evlen okul universite daha once gelsin lutfen a.s.

6. 6 Şubat 2010
  7. SEVDE788

SEVDE788 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    8 yıl mı maşalaaaahhh:nazar: iki tarafta haklı ama biz ne desek boş çünkü kararına karşı çıkan ailen burda ne kadar senin hakllı olduğunu söyesek bu ailenin fikrini değiştirmez ki
    okrta yolu bulacaksın
    nişanlanmışın biraz daha bekle bence

8. 6 Şubat 2010
  9. pinarice23

pinarice23 aşıkkk :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Uzun bi süreymiş maşallah diyelim önce :):nazar::nazar::nazar: 2 yıldır da nişanlıymışsınız. Şöyle düşün sevdiğin adamla nişanlısın, ailenin onayı var en geç 2 yıl sonra evlenceksin :) Bardağın dolu tarafına bak bence. 2 yıl daha dayanın bence. a.s Çünkü evliki kolay değil, ailen haklı. Sen beli kendine güveniosn okurum diyosun ama problemler çıkabilir, hem evlliki hem okul zor olur bence. yerimseniben

10. 6 Şubat 2010
  11. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Bence 8 yıl yeterince uzun bir zaman. iki yıl daha beklemenin zaman kaybı olduğunu düşünüyorum.
    Okurken evlenen çok kadın var. Yani çalışırken evleniliyor da, okurken neden evlenilmesin.
    Eşin anlayışlıysa, senin sınav dönemlerinde yardımcı olacaksa neden olmasın.
    Sana problem çıkarmayacağına dair nişanlına güveniyorsan, aileni ikna et derim.:hulya:

12. 6 Şubat 2010
  13. Mermaid26

Mermaid26 evrekkaaaa Üye

Beğenildi:
    350
    Ödül Puanları:
    188
    bende boyle dusunuyorum..

14. 6 Şubat 2010
  15. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    kendinize güveniyorsaniz hepsi birden cok gelmeyecekse evlenin derim ben

16. 6 Şubat 2010
  17. YAGMURUNSESI

YAGMURUNSESI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Oldukça uzun zamandır birklikte olmanıza rağmen evliliğin getirdiği sorumluluk bambaşkadır. Bana göre ailene haklı canım. Ayrıca bu zamanların değerini o sorumluluğu aldığın zaman daha iyi anlıyacaksın değerini bil derim.opuyorumnanaktan

18. 6 Şubat 2010
  19. Lullaby

Lullaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    canım erkek arkadaşın da okuyor mu?
    okuyorsa o da sen de erken bitirmeye bakın
    ee ne güzel işte
    çok çalışın yaz okuluna fln da gidin üstten ders alın
    daha erken bitirin :)
    hem daha erken evlenmiş olursunuz hem aileleriniz de ciddi olduğunuzu anlar
    hem de sevginize saygı duyarlar sizi çalışmaya sevkedicek kadar birbirinize değer verdiğiniz için

yani o kadar sene durmuşunuz 2 sene için ailenle bozuşmayın