lütfen bi bakınnnn

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve NisaNurum tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : NisaNurum
  1. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    merhabalar benim aklıma takılan bi kaç bişey var yardımcı olursanız sevinirim şöyle konuya gireyim geçende dr a gittim kontrole doğumum 13 hazirandı dr la konuştuk dr 1 hafta erken 4 hazirana gün verdi ben normal doğum istiyorum dr umda ben istediğim için normal doğum yaptıracak ama nasıl olucak çok merak ediyorum bana gün verince çok şaşırdım benim bildiğim sancını beklersin suyun gelir sonra doğuma alırlar ama ben o güne kadar doğurmazsam bana suni sancı verip doğum yaptıracak ve bu benim ilk doğumum hiç aranızda benim gibi olan varmı yada böyle bi doğum gerçekleştiren varmı normal doğum ama normal sancıyla değil suni sancıyla ve dr um benim ne suyumu beklicek ne sancımı suni sancı verip doğumum olucak kafam çok karıştı böyle bişey yaşayan varmı varsa lütfen yazsın

2. 30 Mayıs 2009
  3. ferday

ferday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncellikle rabbim evladını sağ salim bi şekilde kucağına almanı nasib eder inşallah.Ben 8 ay önce doğum yaptım.Normal doğum istiyordum fakat doktorun bellirttiği tarihi 10 gün geçtim hiç sancım yoktu.Bu nedenle bana suni sancı verdiler bu da etki etmedi anlayacağın ben de tık yoktu.Mecburen sezeryan oldum.Tabii senin durumun farklı neden doktorun normal sancını beklemeden böyle birşey yapma gereği duydu anlamadım.Tabii bunu en iyi doktorun bilir.Sebebini sormadın mı?Benim tavsiyem doktoruna tekrar sor ona göre normal sancılarının gelmesini bekle .Şimdiden geçmiş olsun.Allah ım bir nefeste kurtarsın.

4. 30 Mayıs 2009
  5. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşım dr.unla konuşmadınmı bu konuyu
    açıkcası ilk kez duyuyorum suni sancı benim bildiğim mesela günün geçer ama sancın olmaz öyle verilir yada suyun gelmiştir ama doğum sancıların başlamıştır öyle durumlarda verilir
    günün gelmeden suni sanciyi sana neden veriyor dr.un hiç anlamadım açıkcası
    bence sen dr.unla konuş

6. 30 Mayıs 2009
  7. NisaNurum

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bende anlamadım yaa kafam çok karışık suyum azalmış 1 hafta daha idare edermiş çocuğu belkide o yüzden normal sancımı ve suyumun gelmesini beklemeden doğum yaptıracak eğer bide nts de sancım çıkmadı hiç sancın yok dedi dr um bilmiyorum yaa normal doğum olsun istiyorum ama bakalım pazartesi dr a tekrar gidicem ve sorucam doğumu konuşucam kafamı karıştırdı çünkü inşallah kolay bi doğum olur bakalım yardımcı olduğunuz için çoook teşekkür ederima.s.

8. 31 Mayıs 2009
  9. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    doktorun izne ayrılacak olmasın. o yüzden erkene almış olabilir.............

10. 31 Mayıs 2009
  11. huris_57

huris_57 Guest

canım illa normal doğum yapcam diye şartlandırma kendini senin ve bebeğinin sağlığı daha önemli hangisi daha sağlıklı olacaksa öle olsun bende suni sancıyla yaptım fakat benım sancılarım başlamıştı sancıları arttırmak için suni sancı verdiler ve suyumu doğumhanede ebe patlattı korkma inş sağlıklı bi şekilde bebişini kucağına almak nasip etsin ALLAH'ım...

12. 31 Mayıs 2009
  13. NisaNurum

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bilmiyorumki sormadım ama suyum azalmış o nedenle 1 hafta erken alıcak pazartesi arayıp sormam lazım yoksa rahat etmicek içim

yani öyle ama bi sorun olmazsa normal doğum olsun istiyorum ama çocuk perşembeye kadar doğmazsa ve suyum azalırsa mecburen sezeryan olucamki o durumda daha fazla beklenmez ve normal doğumda olamaz zaten bakalım hayırlısı rabbim ne gösterecek bize bekliyoruz

14. 31 Mayıs 2009
  15. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.434
    Ödül Puanları:
    238
    hımmm...
    suyun azalmış ya ondandır...
    benim arkadaşımın da böyle oldu...suyu azalmış...
    gün verdiler suni sancıyla başlayacaktı
    ama çatı muayenesinden sonra sancısı tuttu kendi sancısıyla doğum yaptı...
    verdikleri güne kalmadı...
    sen de sağsalim kucağına alırsın inşallah...

16. 31 Mayıs 2009
  17. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    223
    Ödül Puanları:
    153
    Canım başka bi doktora görünsen daha iyi olur senin için..

Gideceğin doktora bi sor bakalım gerçekten azalmışmı suyun..

Benim doğumuma 17 şubat dedi doktorum..

15 şubatta saat sabah 6.30 da suyum geldi..hiç paniğe kapılmadım gittim duş aldım annemleri çağırdım eşimde ewdeydi oturduk sohbet ettik..Saat 11 e dogru gittik hastaneye..Suni sancı vermek istediler ben istemedim..zaten 14.30 da da doğumum gerçekleşti..Yani suyun önce gelmesi bile sezeryan ypma nedeni deil..

18. 1 Haziran 2009
  19. NisaNurum

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    dr umla konuştum suni sancı vericek öyle doğum yaptıracakmış nasıl olucak inşallah kolay olur suyum gelse doğum başlasa neysede böyle doğum olurmu yaa