Lütfen bilgilerinizi paylaşalım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve gulcan_mirac tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : gulcan_mirac
  1. gulcan_mirac

gulcan_mirac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    İyi günler hanımlar benim 5 aylık bir oğlum varr ve ek gıdaya başlamamızı söğledi dr. fakat hazır mamada kullanmak istemiyorum benim şuanda yapmam gereken neler beslenme tablosunu nasıl ayarlaya bilirim bu konuda biraz tecrübesizim yani ilk nelerle başlıcazz şimdiden teşekür ederimmcokacimcoook

2. 12 Mayıs 2010
  3. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de kesinlikle ilk 6 ay mama vermem dedim ama keşke verseymişim en azından anne sütünden başka birşeyede alışmış olurdu her çocuk aynı olmaz ama ben tecrübelerime dayanarak söylüyorum mama vermekten çekinme 6aydan sonra kahvaltısını mamayla hazırlarsın en azından o tada alışmış olur benim kızım 14 aylık çok çekimser davrandım vereyimmi vermiyeyimmi diye ve şimdi yemiyor..

4. 12 Mayıs 2010
  5. gulcan_mirac

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    reyhan hanım tşk bilgilendirdiğiniz için ama kısa bi süre hazır mama verdim birkaçgün oda kabız yapdı oğlumu o yüzden çok karamsarım tekrarlarmı diye

6. 13 Mayıs 2010
  7. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm önce alıştırmak için elma ve havuç suyu ver sonra bir hafta kadar sonra pürseine geçersin gene ilk başalrda kendi mayaladığın yoğurttan ver bunlar hep bir iki kaşık verilcek sonra artacak yavaç yavaş
    kahvaltı için önce bir kaşık labne peyniri ekmek içi ve biberon maması ile ıslatılcak 2 gün sonra bu karışıma buçağın ucuyla terayağ katılacak 2 gün sonra bir kaşık pekmez verilcek iki gün sonra da azcık yumurta sarısı 1/8 i yumurta sarısının yumurta sarısı ile peynir dönüşümlü olarak verilcek
    öğlene doğru meyve suyu veya püresi
    öğlende sebze çorbası-püresi: bir kçük patates yarım havuç ve bir tatlı kaşığı pirinç haşlanacak ezilecek tabağa alınca içine bir tatlı kaşığı zeytinyağ eklencek bu çorbaya iki gün sonra yarım kabak katılacak iki gün sonra 1 tatlı kaşığı irmik 2 gün sonra 1 tatlı kaşığı mercimek 2 gün sonra 1 tatlı kaşığı bulgur.
    1 hafta sonra bir köfte kadar 3 kez çekilmiş yağsız dana kıyması katılacak
    ikindide yoğurt
    akşam 2 silme tatlı kaşığı pirinç unu ile 1 çay bardağı ılık su pişirilip içine 3 ölçek biberon maması katılacak
    ben akşamları iki tatlı kaşığı pirinci haşlayıp ezip biberon maması katarak da yapıyorum
    dr bunları verdi bize
    ama ben yoğurt ile elma püresini de karıştırdım
    hazır kavanoz mamalarından da verdim organik olanlardn
    bol bol da emzirdim her öğünden sonra emzirdim
    gece sadece emdi
    her öğünden snra mutlaka su verdim

8. 13 Mayıs 2010
  9. gulcan_mirac

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    cnm tşk ederim bilgilerini paylaşdığın için fakat benim oğlum 5. ayına bugün girdi verdiğiniz tarifler biraz ağır olmazmı

10. 13 Mayıs 2010
  11. sekercik

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm bu tarifler 6 aylıklar için ilk başlarda ben de 5. ayındayken elma suyu havuç suyu ve yoğurt tattırmıştım onu zaten başında yazdım ama bi ay çabucak geçecek sonrasını da yazıvereyim dediydim:)

12. 14 Mayıs 2010
  13. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk zamanlar kabız oluyorlar bağırsak florası değişiyor ben 4.ayından itibaren ek gıdaya başaladım çünkü sütüm azalmıştı devam sütü veriyorum diye ek gıdaya başladım elmayı cam rendede rendeleyip sonra posasını ve suyunu verebilirsin havuçta öyle havuç haşlayıp blendırdan geçirip içine itmik koyup tekrar haşlayıp öyle çorba şeklinde verebilirsin ilk başlangıç için uygun

14. 15 Mayıs 2010
  15. bertosun

bertosun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar kabız olunca ne veriyorsunuz?benim kız 3 gündür kaka yaapmadı da.

16. 16 Mayıs 2010
  17. sekercik

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    benim bildiğim zeytinyağ veriliyor cnm ama biz hiç kabız olmadık...