Lütfen bir akıl verin, derdim büyük.....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lolita40 tarafından 8 Nisan 2009 başlatılmıştır.

8 Nisan 2009
    Konu Sahibi : lolita40
  1. lolita40

lolita40 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slmlar ben 6 aylık evli bir bayanım....
    eşimle severek evlendik.ilk görüşte aşk derler ya aynı öyle...
    am herşey değişti maalesef.önceleri bana yalan söylediğini farkettim konuştuğumuzda açıkladı işte seni üzmemek için söylemedim vs gibi.
    bi kredi borcundan dolayı maaşında kesinti olduğunu söylememişti ama 6 ay boyunca bunu bana hissettirmedi ne istediysek yaptık.
    yalnız zamanla borçların çoğalması içinden çıkılmaz bir durum yarattı.
    borçlar arttıkca yalanlar arttı işte ödedim ödüyorum gibi.
    ailesinin durumu çok çok iyi olmasına rağmen yardımcı olmuyorlar.
    tayinin çıkıp karamana yerleşmemiz cabası oldu.
    kira-kredi kartı-faturalar vs hep üst üste bindi ve artık gerçekten kıpırdayacak bir durum kalmadı.
    işin garip yanı bu yalanları ailesiyle de paylaştım ama yine bişey yapamadılar.
    eşim tek başına çırpınıyor(veya ben öyle görüyorum) bunların üstüne bir de işyerinde davalık olduk bi kavgadan dolayı.

artık tek çarem kaldı ayrılık ilk aydan itibaren söyledim ama düzelir diye sabrettim.sabretmeye çalıştım ama sabredecek gücüm kalmadı artık....

bugün dava açmak için bütün evraklarımı hazırladım sizce ne yapmalıyım burda da hiç tanıdığım kimse yok tek akıl verecek sizlersiniz ne olur bi akıl verin....

2. 8 Nisan 2009
  3. hot chocolate

hot chocolate kuzucuk Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yalan söylemesi sizi kırmış ama sizi üzmemek için anlaşılan
    ayrılmak yerine ona destek versen?
    tek başına olduğu içindir bu yalanlar belkide,birliktten kuvvet doğar derler
    böyle bir şeyden dolayı boşanılır mı,siz çalışıyormusunuz,çalışmıyorsanız bir işe girin,bu günlerde atlatılır,herkesin borcu var sonuçta..

Son düzenleme: 8 Nisan 2009
  4. 8 Nisan 2009
  5. prenses tera

prenses tera Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım eşler iyi günde kötü günde birbirlerine destek için evlenirler hemen pes edip ayrılığı niçin düşünüyosunki eşinle otur güzelce etraflıca konuş sende işe girip borçlarını el birliğiyle kapatabilirsiniz sanıyorumki çalışmıyorsun

6. 8 Nisan 2009
  7. lolita40

lolita40 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben çalışıyordum evlenmeden önce.sonrada çalışmak istedim eşim de 2 iş buldu ancak daha iyisi olur diye o zaman istememiştik.sonrasından da bulmak nasip olmadı malum küçük yer olunca iş imkanları da az oluyor ama artık dayanacak bi hali kalmadı bu durumun çok karışık aklım

8. 8 Nisan 2009
  9. lolita40

lolita40 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bi borcu için babasından para aldığını bile babasından öğrendim bunu bile sakladı benden.
    eşler herşeyini paylaşmlı diye düşünüyorum bende...

düğün öncesi düğün ve evimiz gerçekten benim hayal ettiğimin çok üstünde oldu hazır bile almadı mobilyalar hepsini düşüncemize göre çizip yaptırdık kendisi teknik resim yapıyoır zaten...
    herşeyimizi 4 4lüğe en yakın şekilde yaptık eşyaların vs taksitlerini altınların bir bölümüyle kapattık ama işte bitmiyor bitmiyor bitmiyor

Son düzenleme: 8 Nisan 2009
  10. 8 Nisan 2009
  11. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.404
    Ödül Puanları:
    238
    Şimdi siz eşinizin borcu olduğu ve ödeme güçlüğü çektiği için mi boşanmak istiyorsunuz ??

Nikah masasında iyi günde kötü günde hep beraber olacağınıza dair söz vermediniz mi ??

Kabul yalan söyleyerek sizi üzmüş olabilir ama bunuda siz üzülmeyin diye söylemiş..

Bence boşanmak yerine iyi kötü bi iş bulup eşinize destek olun...

12. 8 Nisan 2009
  13. mavi melek1907

mavi melek1907 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    herşye maddiyat değil be cnm eşin sen üzülme diye yalan söylemiş yıpranma diye bide düşün o ne halde ha sevmiyorsan o başka ama seviyorsan yanında kal ve destek ol sende.
    bide bu arada sen neden çalışmıyorsun herşeyi neden eşin tek başına sırtlanıyor kusura bakam ama nedense sana kızdım ben :enbuyukkk:

14. 8 Nisan 2009
  15. Pandomim

Pandomim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede eşler herşeylerini paylaşmalı iyi günde kötü günde. Şu bankalara borç çok kötü bişey, bataklık gibi çektikçe içine çekiyor. Keşke baştan söyleseymiş ozaman el ele verip ona göre harcamalarınızı yapar, ona göre planlar yapardınız fakat sizi üzmemek istemesi muhtemel. Bence kötü zamanında bırakıp gitmeyin. Kendi ailenizle, onun ailesiyle konuşun parayı bi şekilde denkleştirmeye çalışın, bankadakı borcu kapatın. Daha sonra ailelerinize ödeyin. Çünkü özellikle eşinizin ailesinin durumu çok çok iyi demişsiniz.

16. 8 Nisan 2009
  17. lolita40

lolita40 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ama artık ne zaman bi alacaklı kapııyı çalacak diye düşünmekten bıktım
    e küçük şehir olunca iş imkanları kısıtlı bulamadım bitürlü...

18. 8 Nisan 2009
  19. mavi melek1907

mavi melek1907 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    biraz daha sabır etsen düzelir herşey boşanmak öyle kolay bişe değil devamını düşün eşini seviyorsan savaş cnm bence ama son karar tabiki snein bu hayatı yaşayan sensin biz değiliz Rabbim yar ve yardımcın olsun