lütfen bir akıl verin : kızım kakasından korkuyor :((

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve butterflys73 tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

24 Aralık 2009
    Konu Sahibi : butterflys73
  1. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar kızım kakasını yapmıyor ......günlerce sıkıyor bekletiyor en son artık dayanamayacak hale gelince ağlaya ağlaya zorla yapıyor .....tabi haftada bir yaptığı için de kabız oluyor , kısır bir döngü anlayacağınız..........
    anladığım kadarıyla psikolojik bişey bu , psikiyatra filan da götüremiyorum çok küçük henüz 15 aylık ..........bu sorunumuz yaklaşık 10 aydır var .......
    doktora defalarca götürdüm ,ilaçlar kullandık ama nafile sonuç değişmedi............
    ne yapabilirim bilemiyorum çok üzülüyorum , çişi gelince halini görseniz, içim parçalanıyor..........korkuyorum diye ağlıyor , kaskatı kesiliyor , kızarıyor , kafası su gibi ter oluyor ,çişini geri göndermek için elinden geleni yapıyor .........
    böyle bir sorun yaşayanınız oldu mu, olduysa nasıl aştınız mafoldumben

2. 24 Aralık 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    evet ya çok zor bir durum.
    bizim bir akrabamızın kızıda bunu yaşadı hala yaşıyor..
    kakasını yapmadığı için sonradan çıkan kaka katı oluyor canını acıtıyor sürekli masajlar filan yapılıyor.
    onlar aşamadılar hala 3 yaşına girdi,umarım siz aşarsınız.

4. 24 Aralık 2009
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.627
    Ödül Puanları:
    463
    çiş nasıl geri giderki geri göndersin, 15 aylık ve 10 aydır aynı sorunlar diyosun, yani 5 aylıkken bi bebeğin böyle bi psikolojik sorunu olmaz bence
    açıkcası böyle bi sorun varsa 5 aylıktan beri kesin anatomiktir bence, çocuk doktoruna değil, dalında uzman dr. lere göster çocugunu ciddi bi hastalığı olabilir sonra pişman olma
    geçmiş olsun, kolay gelsin

6. 24 Aralık 2009
  7. butterflys73

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bir arkadaşım da aynı şeyi söyledi komşularının oğlu 5 yaşındaymış halen aynı sorunu yaşıyorlarmış, demek ki yapılabilecek çok da bişey yok :KK43:(

8. 24 Aralık 2009
  9. butterflys73

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bütün kontrolleri yapıldı , çocuk cerrahına da götürdüm , hiç bir sorun yok ....4 aylıkken anne sütünü bıraktı , mamaya başladık , mama kabızlık yaptı , tabi canı yandı ve korktu , sonra da o korkuyu yenemedik işte

10. 24 Aralık 2009
  11. derin55

derin55 şükürrrr yarabbiimm!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çocukların kakasından korktuğu ve de yapmak istemediği çok oluyor.:teselli:
    benim kızım da kabız olyor ve de yapmak istemiyordu en sonunda da bi köşede kiloduna yapıyordu gerçekten çok zor bir durum benim kızım üçbuçuk yaşında ve de yeni yeni aşıyor bu sorununu!
    uzmanlar tuvalete birlikte girmenin ve beraber yapmanın faydalı olduğunu söylüyorlar bir süre için.
    kız çocukları anneyle birlikte tuvalete girip yapabilirler faydası olabilir belki canıma.s çocuk büyütmek çok zor gerçekten Allah yardımcımız olsun...

12. 24 Aralık 2009
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.627
    Ödül Puanları:
    463

canım o zaman, kuru incir gibi şeyler yedir, yani kabız olmazsa kakasını o şekilde tutması mümkün olmaz o zaman
    arada yulaflı biskuviler falan ver, en azından çok canı yanmaz yaparken, zaten her çocuk her gün yapcak diye bişey yok ama haftada bir de gerçekten çok az, en azından haftada 4 olsa o kadar sorun olmaz sanırım

14. 24 Aralık 2009
  15. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ayy yavrum benim.
    aynı sorunu ben oğlumda yaşadım.3 yaşında
    anne içinde,çocuk içinde çok kötü.
    oğlum bi kez kakasını yaparken kıcı acıdı.
    bidaha yapmaya hep korktu.günlerce sıktı,tuttu kakasını.
    kakası gelince hemen yatağına yatıyordu,kakasını yapmamak için.
    kakasını yapmadığı için karnında da sancı oluyordu,doğru düzgün yemek yemiyordu.
    ortalıkta deli gibi bağıra bağıra dolanıyordu.kakası iğice gelmiş ama bu tutuyor yapmıyor.klozete oturmuyor.göz yaşlarıyla bağırıyor,ağlıyor.onu öyle görünce bende ağlıyordum.bu böyleee 1 hafta devam etti..ama ben kakasını yapmıyor diye duphalac veriyordum.kakayı yumaşatıyor bu şurup dr vermişti.günde 3 kez verdim.sabah,öğle akşam.buna rağmen yapmıyordu.kaka yumuşak ama bu çok korkuyor işte.iğice tutamayacak raddeye gelince yapıyordu.sonra kendi kendine bu korkusunu yendi.duphalac sayesinde yendik bu korkuyu.kesinlikle bu şurupu al ve kızına günde 3 kez içir.bu şurup kakanın şertleşmesini engelliyor,daha rahat yapıyor kakayı çocuk.kaka sert oldukça çocuk dahada korkar kaka yapmaya.allah korusun çatlak bile oluşur ki bu daha kötü.allahım neler çektim beenn.tamamen psikolojik.çok şükür 10 gündür hiç sorunumuz yok.şurupuda kestim vermiyom daha.bu yazdıklarımın aynını yazında yaşamıştık.yazın ki 2 ay sürmüştü.inşallah bir daha yaşamayız.

16. 24 Aralık 2009
  17. derin55

derin55 şükürrrr yarabbiimm!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kayısı yedir birde sık sık haşlayıp yumuşatıp suyunu da içirebilirsin hem de kayısıyıda yedirebilirsin o zaman daha rahat yapar kakasını.

18. 24 Aralık 2009
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.627
    Ödül Puanları:
    463
    ama arkadaşlarım, bu bebiş çocuk değil ki, çocuk olsa bende şaşırmazdım, çocuklarda çok duydum ama 5 aylıktan beri oaln hiç duyammıştım demekki oluyomuşfisfisfis