Lütfen bir akıl verin...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve runkli62 tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Aralık 2008
    Konu Sahibi : runkli62
  1. runkli62

runkli62 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba ben yeni evliyim hep sorunlu olduğu evliliğimiz hiç cicim ayı yaşamadık ki 6 aylık evliyiz
    ben eşimi çok seviyorum ama aileme laf söylemesini kaldıramıyorum sinir krizi geçiriyorum evlediğimizden beri yok annen şunu yapmadı bunu yapmadı falan diyo yok senin baban bize yardım etmiyo dedi halbuki ben herşeyimi aldım (çamaşır maki.bulaşık yatak odası ve halıları tabaklarımı tencerelerimi süpürgemi yorgan set üstü perde yatak odası vs dantel vs herşey aldım yani ) inan 7000 ytl tuttu neymiş borcu ben nışanlıyken ödeyip bitirdim ben ödemişim babam ödememiş söleyip duruyo biz kiradayız eşimin 3 abisi 1 ablası var iki abisi evli 3 katlı evleri var kayınbabamların onlar kendi evlerinde oturuyo biz kirada ben çalışıyorum zaten eşimde çalışıyo fatura falan gelince kayınbabam alıp gidiyo ödüyo allah razı olsun ama eşim o faturayı ödedi diye ona hediyler alıyo nekadarlık fatura ödediyse yada parasını vermek istiyo bende anname 20 ytl verdim taratıştık işte görümcem(hayatında hiç çalışmamış görümcem ) de kirada oturuyo kayınbabam onada yardım ediyo edebildiği kadar gözüm yok neyse seviyorumda aslında ailesini eşimin ama eşimin bir büyük abisi var haftanın 4 günü bizde plajtejın aldık nerden bilemedim hergün bizde olacağını yoksa aldırmazdım izin istediler vermezdim canları sıkılınca oynaarlar dedim neys işte haftanın 4 günü bizde bide yiğenleri kuzenleri falan geliyo söylüyorum eşime gelmesinler rahatsız oluryorum diye o da sen söyle diyos sıkıysa nsıl derim gelmeyin diye bidaha asla gelmezler diyo bu arada kayınbabam biz nışanlıyken abilerinden para alır sizin kiranın yarısını veririm diyodu olsun vermesin önemli değil ama eşimin söyledikleri çok ağrıma gidiyo boşanmaya karar verdim msj attım eşim ama onu seviyroum ama ben bir ömür boyu onun dırdırını dinleyemem ben haksızmıyım şimdi yaaa

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Nisan 2009
  2. 5 Aralık 2008
  3. EU2

EU2 Guest

İncir çekirdeğini doldurmayacak sorunlar bunlar..
    Evliliğin başında oluyor bunlar inanın bana
    Siz en iyisi o playstation ı verin gitsin birisine vaya bozuldu diyin soru kalksın ortadan..
    Eşinizle oturup adam akıllı konuşun
    Konudştuklarından rahatsız olduğunuzu dile getirin
    Fakat sakince..
    Sizin birbirinize yaptığınız başa kalkma olayının ta kendisi.
    Yapmayın böyle..dünya malı dünyada kalır
    Sağlık..huzur..ve mutluluk olsun
    El ele verip her türlü maddi sorunu veya eksiği giderirsiniz
    İnatlaşmayın böyle :teselli:

4. 5 Aralık 2008
  5. vizontele

vizontele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım yeni evlisin şimdiden kafanda bunları bu kadar büyütme ikinizde birbirinize zamanla alışacaksınız. Eşinin olduğu gibi kabul etmeye çalış.:eek: Ama unutma eve gelen misafire gelmeyin denmez sonuçta akrabasınız, sevdikleri için geliyorlardır. Sevmeseler gelmezler. Komşu falan olsa yüz gözle belli et derim ama akrabasınız gelme denmez. Ayrıca daha şimdiden eşine boşanalım falan diye mesaj atarsan kendinden soğutursun canım biraz geniş ol herşeyi takma kafana.:bbo:

6. 5 Aralık 2008
  7. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bence bosanmak düşüneceğin en son sey olmalı.Bende yeni evliyim ama evlilik fedakarlık ister,anlayış ıster,sabır ister.. Tabıkı hos deıl senın evınde haftanın 4 günü doluşmaları ama bunu eşinin çözmesi lazım,her ıstedıklerinde senin evine rahatca gırmelerıne tek neden eşin..Bence eşinle tatlı dille konuş derim,tatlı dil yılanı deliğiden a.scıkarır misali..

8. 5 Aralık 2008
  9. annekuzusu

annekuzusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iyide senin ailen sana yardım etmek zorunda değilki ayrıca dünya kadar çeyiz yapıp götürmüşsün zaten niye böleler ya hiç anlamıyorum kız çeyizini alır gelir iş biter eğer bi aileye yuvaya bakamıycaksa niye evleniyoki bu erkekler onunda bbası yardım etmesin o halde bu kadar sorun çıkıyosa ayrıca sende çalışıyosun sanırım yani sende katkıda bulunuyosun daha ne istiyo eşin gerçekten anlamadım ama ayıp ediyo bence ona doğruyu anlatana kadar pes etme bence daha yolun çok başındasın boşanma sözünü şimdiden diline dolama yapma derim ben .

10. 5 Aralık 2008
  11. runkli62

runkli62 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    88
    yok bizim para sıkıntımız yok çok şükür sadece kayınbabam biz kiradayız diye elinden anca faturalar gücü yetiyo ben vermek istemiyom ama oda galiba diğer evlatlarına yardım ediyo an azından evlerini verdim diye vicdanı rahat depil benim sorunum eşimin konuşması ama çok sinirleniyorum annemide çok özledim...:KK43:( off off

12. 5 Aralık 2008
  13. alemci

alemci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım malesef her evlilikte oluyor böyle şeyler zamanla herşey rayına oturur eşini karşına al ve konuş herşeyi anlat sakin ol ama aldıın oyuncagıda kaynına hediye et belki anlar boşanmak bencede akla gelen en son şey bizlerde neler atlattık ben 3 defa annemlere gittim olmuyor heleki eşini seviyorsan asla faturanı al kendin öde onlara ödetme eminimki birgün onlarda kafanı agrıtır sabırlar dilerim sana...

14. 5 Aralık 2008
  15. alemci

alemci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birde senin ayilen den eşin neden medet umuyor utanmıyormu nasıl erkekya yetiremiyosa kendine güveni yoksa evlenmeseydi .

16. 6 Aralık 2008
  17. runkli62

runkli62 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    88
    herkese çok teşekkür ederim dün yazdığım msjdan sonra eşim beni defalarca aradı açmamıştım akşam iş çıkışı tekrar aradığında açtım ve lafımdan dönmemezdim annemlere gidiyorum kararlıyım dedim o sakın öle birşye yapayım deme dedi lütfen eve gel konuşalım falan dedi bende dedim eve gelmemi istiyosan 3 şartım var dedim
    1-annem ve babamlar hakkında birdaha asla laf etme dedim
    2-faturaları biz ödeyelim dedim
    3-abine söle bize gelmesin kimseyide getirmesin oyun oynamak için dedim normal zamanda gelebilirler dedim

o da bana 2 tanesi için söz veriyorum dedi birdaha asla laf etmicem dedi özür diledi
    3 cüsünü söleyemem ama sen söle yada çaresine bakarız dedi olmaıd bozarız dedi
    eve gittim gidince bana sarıldı ben mesela dedim dedi gerçekten sen aileni seviyroum falan dedi bir daha asla boşanmak kelimesini duymak istemiyorum beni çok üzdün dedi bugün ben o cümleleri düşünmeden söylüyrum dedi sen sinirlendkçe bende sinirleiyorum dedi sorunu çözdük inşallah birdaha böle bir sorunla karşılaşmayız hepinize tekrar teşekkür ederim

18. 6 Aralık 2008
  19. BEBS

BEBS Guest

senin ailen bize yardım etmiyor diyen kocayı sevebilirmiydim bilemiyorum.gurur diye birşeyden haberi yok galiba sizinkinin.annenizemi güvenmiş sizinle evlenirken.bir erkek evlenince sorumluluklarını bilmeli.en hoşlanmadığım erkek tipi.çok zorda kalırsınız yardım olayını anlarım.ama gerçekten hoş değil.umarım sözlerini tutar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.