Lütfen biri bana yardım etsin...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sehelk tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

27 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sehelk
  1. sehelk

sehelk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bu formu sürekli takip edip kendime pay çıkarmaya bazen hatalarımı görmeye bazen sabırlı olmaya bazen şükretmeye çalışıyorum ama ilk kez yazıyorum çok bunaldım.
    çok uzun anlatıp sizi sıkmamaya çalışıcam ama biri bana yardım etsin lütfen dayanamıyorum artık. özetle 1,5-2 yıl önce bir yıllık bir flört döneminin sonunda evlendik eşimle. çalışıyordum iki gün iznimi kullanıp işe döndüm. eşimle evliliğe ve birbirimize alışana kadar çok büyük kavgalar ve sorunlar yaşadık.özetle anlatıyorum umarım herşey karışmaz ama kafam çok karışık aklıma geldiği gibi yazıyorum. evlendikten sonra yaklaşık üç ay boyunca kanamam oldu ve doktora gittik doktor çocuğumun olmayacağını söyledi aslında daha sırasıda zamanıda değildi ama bunu duymak çok kötü yapıyor insanı başka doktora gittik oda aynı şeyi söyledi ve biz dört kardeşiz iksinin tedaviyle yıllar sonra oldu biri ise 40 yaşında hala yok çocuğu böyle olunca inanıp korunmaya bıraktık genetiktir diye ve altı ay sonra hamile kaldım. hamilelik apayrı bir durum zaten neyse bir oğlum oldu dünya tatlısı.çocuğu olanlar belki bilirler benzer şeyleri yaşadıysalar. doğduktan sonra herşey daha kötü olmaya başladı. zaten oturmamış bir evlilik ve stresli bir dönemin üstüne. kaynanamla aynı binada yaşıyoruz ve o kadını sevmiyorum demiyorum nefret ediyorum.sevmesem belki katlanıcam ama onu gördüğümde ellerim titremeye başlıyor tansiyonum 18e çıkıyor nasıl anlatılır bilmiyorum ama yapmadığını bırakmadı. çocuk emmesin diye bile elinden geleni yaptı ve onuda başardı. iki ay zar zor emdi sonra biberona alışınca bıraktı iyice gece gündüz o baktı çocuğuma ve halada öyle.üç aylıkken iznim doldu ve işe döndüm bu üçüncü ayım çalışmaya başlayalı ve erenim benim yüzüme bile bakmıyor. sabah sekizde evden çıkıyorum süt izni nedeniyle işten erken çıkıyorum ama benim eve gitmem yediyi buluyor kaynanam alt kata iniyor saat akşam 10-11 gibi çıkıyor tekrar ve bu süre içinde erenim zaten uyuyor oluyor ve ben onu sadece 2 saat uyanık görüyorum. işten çıksam evde zehir edecekler hayatı bana çünkü para gelsinde nasıl gelirse gelsin diyen insanlar çıkmasam oğlum benden kopuyor ve o kadını anne yerine koymasına dayanamıyorum ve kaynanam ne yaparsa yapsın o haklı eşimin gözünde bıktım artık çok yoruldum lütfen biri bana yardım etsin

2. 27 Ocak 2010
  3. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    canim biz sana nasil yardim edebilirizki hos bir durum degil yasadigin kücücük bebegi birakip gitmek bir anne icin en zor olani olsa gerek esinle baska sorunlarinizda var anladigim kadariyla kaynananida sanirim cok karistigi icin isinize sevmiyorsun esinle konus derim ben bebegimle olmak istiyorum de en azindan o beebegin sana bir yasina kadar ihtiyaci var orada nasil bilmiyorum ama kadilar cocuk 3 yasina gelene kadar calismaz burada kanunlar böyledir yani tabi bu seferde para sorun olabilir ama sen o cocugu kaynanan baksin diye dogurmamissindir esine anlat güzelce cocugun bana ihtiyaci var de kimse cocugun annesi gibi olamazki ama diyorsanki esinlede aranda sorunlar var ve düzeltemiyceksen eger ayrilmaktan baska cagre yok zaten calisiyorsun öylede böylede calisirsin allah yardimcin olsun canim

4. 27 Ocak 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Öyle düşünme canım,annesisin sen.Olur mu hiç..
    Biraz duygusal bir dönem şu aylar bende yaşadım..
    Ama seni asla unutmaz oğlun..Kokunu,tenini..
    Çalışıyor olmanında verdiği br huzursuzluk var eminim.Hepsi geçecek..Sen sonuçta evladına daha iyi br gelecek sağlamak için çalışıyorsun..
    Eşinle ilgili sorunlarında geçici diyebiliyorum,lohusalıkda insana herşey batıyor..
    Rahat ol sen biraz..
    Ve dua et ki evladına bakan bir aile büyüğün var..

6. 27 Ocak 2010
  7. Modesty

Modesty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sana sen yardım edebılırsın ancak.. sorunlarını toplu bır sekılde ele alma...

1. cocugunun sana sıcaklık duymadıgını sıcaklık duyabılecegı kadar beraber olamadıgınızı dusunuyorsun
    2. oglunu emzırememenın suclulugunu yasıyorsun bunun sebebı olarak gordugun kaynanana kızgınsın
    3. kocanın hep annesınden yana tavır aldıgını dusunup kendını yalnız dıslanmıs ve caresız goruyorsun.

sımdı bu sorunların hepsını kendı edimlerinle olusturdugun sorun cumlelerıne cevır.. sorumluluklarını uzerıne al.

8. 27 Ocak 2010
  9. ozlemvetatlicadi

ozlemvetatlicadi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kaynananla güzel bir dille konuşmayı denesen, hiç dinlemez mi seni?

10. 27 Ocak 2010
  11. Gardenia

Gardenia Bana kırmızı çok yakışıyorr :)) Üye

Beğenildi:
    512
    Ödül Puanları:
    153
    canım bence eşinle otur konuş en azından biraz büyüyene kadar çalışma daha çok küçük bebeğin eğer kayınvaldenle sorunların olmasaydı inan o zaman daha güzel olurdu herşey birbirinizi sevseydiniz senin gözün hiç arkada kalmazdı ama malesef çok zor böyle bir kaynana bulmak annen baksın dicem ama bu sefer kocanla kaynanan hep delirir heralde ya bence insan kaynanadan yana şansız olabilir ama kocadan yana şanslı olmalı değilmiCADIARZUCADIARZU allah yardımcın olsun zorr

12. 27 Ocak 2010
  13. aylin66

aylin66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    okuyunca üzüldüm canım neden kaynananla ayrı apartmada otur uzaklaş biraz çok yakınsın birde çoçugunla sık vakit ğeçir çocugu benden sogumasına izin verme ne bileyim en azından rapor izin bi şekilde vakit geçir kocan ana kuzusumu ne her zaman annesi haklı olamaz kısaca bana kalırsa tekrar diyorum ama yakına oturma allah yardımcın olsun

14. 27 Ocak 2010
  15. sehelk

sehelk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepinize verdiğiniz cevaplar ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum. kaynanamı özel olarak sevmiyo değilim inanın eşimle evlenmeden önce derdi bana annemle anlaşmak zordur onunla anlaşamazsınız derdi bende inanmıyordum öyle olurmu hiç senin annen benimde annem büyüklerin olduğu yerde bereket vardır çok iyi birine benziyor diye oda evlenince görürsün demişti ve haklı çıktı gerçekten gördüm. ama eşim sanki bunu dememiş ne yapayım diyor herşeye karışmasını geçtim inanın bütün bunların çoğu evlilikte olduğunu bilip kaldıracak kadar bilinçliyim ama o kadın apayrı bişey anlatmaya kalkışsam neye nereden başlayayım inanın bilmiyorum. ve eşim sanki onları söyleyen adam değil belki eğitim yada kültür farkıda var bilmiyorum onlar bulgaristan göçmeni ben ve ailem bursanın yerlisiyiz eşim lise mezunu ben iki üniversite bitirdim. sorun eğitim yada yetişme farkı yani hangi kültürden geldiği değilde belki ama ben ak desem o kara diyor abartmıyorum inanın sadece durumun ne olduğunu anlatabilmek için diyorum eşime annesi allah iki tane dese haşa allah iki diyecek kadar bağlı yada korkuyor tam çözemiyorum. işten çıksam geldim otuz yaşına nasıl iş bulurum. gece gündüz çocuk babaanneyi görüyor ve doğal olarak onu benimsiyor beni gördüğünde başlıyor ağlamaya babaaneyi gördüğünde ise susuyor. anne kokusunu hiç duymadıki çocuk bana bağlı olsun. gece gündüz onunla. boşansam dahamı iyi olacak onu bile bilmiyorum kurtarmak adına bu evliliği elimden gelen hem kendi doğrularımı hem başkalarının doğrularını yaptım uzman destek aldım daha ne yapayım allah aşkına biri bana bi yol göstersin dayanamıyorum artık farklı bir yere taşınma konusuna gelince onuda dedim hatta eşim demişti anlaşamazsanız taşınırız diye ama babasıyla aynı işi yapıyor şimdi hayır olmaz diyor. canıma tak ettik artık canımdan vazgeçecek duruma geldim lüten biri bana yardım etsin lütfen lütfen

16. 27 Ocak 2010
  17. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bunu açık açık eşinizle konuşun bence. buradan taşınıp başka bir düzen kurmazsak bu iş böyle gitmeyecek deyin. açık açık boşanma lafını etmeyin ama aklınızdan bunun bile geçtiğini sezsin, canınıza tak ettiğini bilsin. yazık değil mi sizin sinirlerinize? tansiyonunuzu 18'e fırlatacak kadar sinirinizi bozan birine niye hergün katlanmak zorunda olasınız ki. gerekirse rest çekin, kötü gelin olun ama o evden taşının bir an önce.

bebeğin bir başkasını bu kadar sık görmesini de bu kadar kafanıza takmayın. babaanne değil de bakıcı bakıyor olsaydı o zaman da bakıcıyı sizden fazla görecekti. çalışan kadınların ortak sorunu bu maalesef. ben de çalışan bir annenin çocuğuyum. hayatta hiç kimse annemden daha kıymetli olmadı, böyle yersiz şeylerle üzmeyin kendinizi.

ayrıca süt veremediğinize de bu kadar üzülmeyin, ben de sadece 2 ay anne sütü alabilmişim, annemin sütü kesilmiş. çok şükür sağlığımda da, zekamda da hiçbir sorun yok. gönül ister tabii her çocuk anne sütü alsın, ama olmadıysa da dünyanın sonu değil.

18. 27 Ocak 2010
  19. NEGRO88

NEGRO88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    DÜŞÜNECEK BİŞEY YOK. EĞER SEN İŞTEN AYRILDIĞINDA YİNE EŞİNİN GELİRİ SİZİ KİMSEYE MUHTAÇ ETMEYECEK KADARSA FAZLASINA GEREK DUYMANA GEREK YOK EN AZINDAN Bİ DÖNEM İÇİN.... ANNELİK GÖREVİNDEN DAHA ÖNEMLİ OLDUĞUNU SANMIYORUM İŞİNİN.BEN ÖYLE DÜŞÜNÜYORUM EN AZINDAN. YÜZÜNÜ GÖRÜNCE BİLE 18 E ÇIKIYO TANSİYONUN NASIL SABAHIN 8İNDE BIRAKIP AKŞAMIN 7SİNE KADAR YAVRUNUN ONUN YANINDA BÜYÜMESİNE İZİN VERİYORSUN?NASIL ONUN YAVRUNU EĞİTMESİNE İZİN VERİYRSUN ANLAMIYORUM. KENDİ GİBİ YAPMASINA NASIL İZİN VEYİYORSUN. İDARE EDEBİLSEN NEYSE AMA ÇOCUĞUN BİLE SENDEN SOĞUYORSA KUSURA BAKMA AMA O ALDIĞIN MAAŞIN BENİM GÖZÜMDE HİÇBİR DEĞERİ OLMAZ. :eek:lmaz::eek:lmaz: