Lütfen Bu Belirtilere Dikkat Edin!

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve daylight tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : daylight
  1. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Bütün yapmamız gereken ufak tefek belirtileri ciddiye almak. İşte dikkat etmemiz gereken en önemli 5 uyarı.

Hayatımızdaki pek çok şeyi fazlasıyla önemsiyoruz ama sağlığımızı ihmal ediyoruz! Oysa bütün yapmamız gereken ufak tefek belirtileri ciddiye almak. İşte dikkat etmemiz gereken en önemli 5 uyarı:

1. Kontrol dışı istekler: Sık sık susuyor ya da acıktığınızı hissediyorsanız, sebebini hemen strese bağlamanız çok da doğru değil! Şeker hastalığı söz konusu olabilir!

2. Yorgunluk hissi: Kendinizi sık sık yorgun hissediyorsanız, kan şekerinizi ölçtürmenizde fayda var!

3. Ani kilo kaybı: Son iki hafta içinde 4-7 kilo arasında bir kilo kaybınız varsa, tiroit probleminiz olabilir, dikkat!

4. Herhangi bir bölgede şişlik: İki hafta içinde geçmeyen şişlikler ciddi bir sorunun başlangıcı olabilir.

5. Bir sorun olduğunu hissediyorsanız: Hastalık hastası biri değilseniz ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız, bir doktora görünmenizde fayda var!

2. 22 Aralık 2008
  3. KIRMIZI

KIRMIZI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler bilgilerin için.sağol canım

4. 22 Aralık 2008
  5. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler bazı belirtiler var bende yorgunluk mesala ama benim dünya tatlısı oğlum var ondan teyzesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

6. 22 Aralık 2008
  7. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    teyzesi kurban olsun onu verene sen şimdi uyku mu uyuyorsun ki yorgun olmayasın dünyada istifa edilemeyen tek meslek :annelik üzgünüm yorgun günlere we gecelere devam.......

8. 22 Aralık 2008
  9. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Valla sürekli yeme isteği var. Ama ben kış ayına bağlıyorum. Vücudun ihtiyacı var diyorum. Ama kilo kaybı felan hak getire.