lütfen cevap otri bebe burun tıkanıklığı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve nxixnxixm tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

17 Eylül 2009
    Konu Sahibi : nxixnxixm
  1. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar,
    bebeğim 2 aylık olacak birkaçgün sonra..mamasını yerken bazen hırıltı geliyor bu burnu dolu olduğu için olabilirmi??
    eğer öyle ise nasıl temizlenir ??
    dr.muz otri bebe nazal aspiratör önerdi
    1- serum fizyolajiği nasıl sıkacağım burnuna ve ne kadar bekleteceğim???
    2- sonrasında otri bebe aspiratörün nasıl kullanacağım ???

lütfen cevapppp :Saruboceq:

2. 17 Eylül 2009
  3. neden

neden Guest

benim bebeğimde de olmuştu hemşiresi maması boğazında yağlanma yapıyor dedi boğazlarının açılması için 1- çay kaşığı su içir dedi düzelir.bence korkulacak bişey yok

iki_yaprak bunu beğendi.
  4. 17 Eylül 2009
  5. dilekgoksuzoglu

dilekgoksuzoglu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hırıltısı normaldir.Bende ilk zamanlar panik yapmıştım.Serumdan bir damla burnunun bir deliğine koy diğer deliğe aspiratörü sok.Aspiratörü sokmadan önce sık içine hava dolacak sonrada bebeğin sümüğünün üstüne tut hopp sümük içerde.Yalnız havadan tutmayacaksın aspiratör ete değecek.Yoksa hava boşa gidiyor.Ayrıca illa o markayı almaya gerk yok.Hepsi aynı görevi görüyor.Ben chicco kullnaıyorum.ılk iki denemem başarız olmuştu onuda söylemeden edemeyeceğim

6. 17 Eylül 2009
  7. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    ben otri bebe kullandım dr tavsiyesiyle
    ve çok memnun kaldım
    ihtiyac duyarsam yine onu kullanırım

burun spreyini burun deliklerine sıktıktan sonra biraz bekleyin burun aspiratörünün ucunu burun deliğinin içine sokup hortumunun ucundaki ağız aparatınıda kendi ağzıma alıp havayı içime çekerdim burundaki sümüklerde aspiratörün acundaki aparata birikirdi
    birkaç denemeden sonra daha iyi kullanırsınız eminim

8. 21 Eylül 2009
  9. kxixymetlim

kxixymetlim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda da aynı problem vardı mama yerken hırıl hırıldı.sonunda bir gece öksürerek uyandı ve burnu acayip tıkanmıştı nefes bile almakta zorlanıyordu.o hırıltıarla yavrumun bütün genizleri dolmuş meğerse.yaklaşık da 1 haftadır hala burnunu açmakla uğraşıyoruz ama geçmiyo.dr okyanus suyu ve otri bebe ile çekmemizi söyledi.gerçekten de işe yarıyor ama daha öncesinde pompayı almadığıma pişman oldum..önceleri burnuna bkıyoduk açık diyoduk meğer o içten içe dolmuş bakalım ne zaman geçecek.....

10. 21 Eylül 2009
  11. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106

nasıl uyguladığınıda yazarmısın kıymetlim
    ben demin yaptım ama öyle sümük gelmedi ya :sinifsinif:
    bir yerde yanlış yaptım galibafi fisfisfis

12. 30 Eylül 2015
  13. nilkrr

nilkrr Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Kesinlikle burun icten tikaniyor genizde zamanla otribebe doktor verdi gayet iyi ve pratik ama cok fazla da acmak burnu iyi olmasa gerrk nefes rahatladiginda birakiyoruz biz biraz sumuk faydalidir Ben burnu mu cok asiri temizleyince basim agriyo dengem bozuliyo yavrucaklarimizin aglamaktan baska caresi mi var

14. 11 Aralık 2015
  15. Gulyan

Gulyan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Ben de bugün kullanmaya basladm ama ilk. Etap da serum fizyoloji sikmayi unuttum direk öyle yaptm acaba bebegime zarar olurmu çok endiseliym :KK43:

16. 11 Aralık 2015
  17. nilkrr

nilkrr Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Doktorumuzun verdiği bilgiyi paylaşayım bir daha serum fizyolojik damlatmadan yapmazsınız zira dedi ki:eger s.fizyolojik damlatmadan direkt çekeeseniz yumuşamamış oluyo ve kabuklasan veburuna yapışan sümükler bir de siz zorla çekince tahrişe yolacıyormuş. Bir dahakinde artık zaten doktor sadece serum fizyolojik bile yeterli dedi biz artık kullanmıyoruz bile. İki gunde bir 3-4damla iki burun deliğine damlatıyorum birde ılık banyo tamam.aspirator zor iş aglıyo dayanamıyrm işkinde cık cektik saatlerce agladı ceksek bile ik kez kısacık hup hup tamam zaten anlaşılıyo hemen sumuk kesilirse hemen bırakıyorz Önemli rahat nefes almalı tabi kolay gelsin umarım sağlıklı mutlu olursunuz

18. 11 Aralık 2015
  19. Gulyan

Gulyan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Çok tesekkur ederim bir daha öyle bi hataya dusmem zaten bana beyin damarlarına zarar veriyor dediler o yüzden çok korkmust um