lutfen cevap verin,cok onemli, bebeginiz zamaninda mi dogdu? degilse erken mi?gec mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU1 tarafından 6 Aralık 2008 başlatılmıştır.

6 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

hanimlar benim bir sorum olacak. Allah'in izni ile yeni anne adayiyim. ilk ultrasonumuzu olduk, 6+1 di. kesemizi gorduk kalp atisimizi duyduk sukur.

bir de sizin bebekler erken mi gec mi dogdu?

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Mart 2009
  2. 8 Aralık 2008
  3. _davidof_

_davidof_ ღ♥...pяєиsєsiM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

Evet canım o tarih değişebiliyor 2 hafta önce veye 2 hafta sonra olabilir mesela. Ben isteğe bağlı sezeryan olduğum için tarihi kendim belirledim doktorum sezeryanda 38 haftadan sonra istediğin zaman alabiliriz demişti ben 38-4 te spinal sezeryanla kızımı dünyaya getirdim. :teytey: :sm_cool:

4. 8 Aralık 2008
  5. Ruzgarim

Ruzgarim <a href="http://lilypie.c Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    113
    zamani deisiyor benim de 12 temmuzdu ama erken dogdular.tabi benim ikizdi.Ama ayni zamanda hamile arkadasim 10 temmuzdu onunkide 3 temmuzda dogum yapti normal dogum ile.Bende amerikadayim ve burda doktorlar zorda kalmadikca asla sezeryan yapmiyorlar.Zaten kesinlikle tercih etme cok zor ben sezeryan yaptim ikizlerimi cunku hem biri ters geliyordu hemde erken dogumdu.Sen nerde yasiyorsun canim hangi eyalattesin en Texastayimda.

6. 8 Aralık 2008
  7. selinay2002

selinay2002 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    canım son ay uçağa binmene izin verilmiyor diye biliyorum,sen yine bi araştır.............................

8. 8 Aralık 2008
  9. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle hayırlı olsun diyeyim,sağlıcakla kavuşursun inşallah bebeğine...
    bize de doğum tarihi olarak 29 temmuzu vermişlerdi ama benim oğlum 8 temmuzda doğdu...ama ben karpuz kaldırmıştım ondan oldu galiba...sen de dikkat et son günler kritik oluyor...

10. 8 Aralık 2008
  11. ikiz_lerim

ikiz_lerim DOĞUKAN & BATUHAN Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım evet dogum tarıhlerı degısıyoo,sende bu aylarda dıkkat et,benım ıkızlerımde 25 gun tarıhten once dogdular o rahımınde acılmasıyla alakalı,yanı degısebılıyo

12. 8 Aralık 2008
  13. assuva64

assuva64 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğim 9 ay be 10 günü doldurdu üstüne birde 6 gün aldı çok zorlandım.inanın geç kalmasıda sorun yaratabiliyor..şu anda ikimizde çok iyiyiz allah herşeyin hayırlısını versin

14. 8 Aralık 2008
  15. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende ılk gıttıgımde mayısın 6 dedı sonrakı haftalarda nısan 25 kadar ındı...

nı tekım erken geldı oglum 11 nısanda dogdu

16. 9 Aralık 2008
  17. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    selam canım
    öncelikle gözünüz aydın
    sağlıkla gelir inşallah bebeğin
    doktorun söylediği bu tarih tabıyıkı şaşabilir
    bana 28 şubat demişti doktor mesela
    sancım gelmeyince 11 marta kadar bekledik biz
    bayağı bi uzadı yani:=))
    ama daha önce de sancılanabilirsin
    38 ve 42. haftalar arası oluyor kısaca
    tam bir tarih belirlememek en iyisi sanırım
    bebeğinin gelişmesine göre de değişir herşey
    ayrıca son aylarda uçağa binmek de yasak canım bi araştırsan iyi olacak
    hayırlısı olsun
    sevgiler

18. 9 Aralık 2008
  19. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    merhabalr canm.
    benım doktorum ılk kontrolde doğum tarıhı olarak 11 ekım vermişti.
    ılk giitiğinde son adet tarıhıne gore verılıyor bu tarıh ve tam 40 haftanın dolduğu sure oluyor.
    sonra değişen tarıhler ise bebeğin gelişimine gore bellı oluyor. yanı atıyorum bır ay gittiğinde bebeğinin gelişimi haftasına gore 1 hafta ilerde diyelm. sana verdiği tarıh bır hafta one atar. ya da gelişimi gerıyse 1 hafta mesela ozamanda tam tersi gerı atar tarıh..
    dediğim gıbı ılk verdiği 11 ekımdı sonraları bu tarıhh eylüle cekıldı,kasıma ılelerdii,,,cokkk değişti....
    ama genelde bebeğin erken gelmeyecekse ve problem olmazsa kanam gelmesı su gelmesı vs.. gıbı...o verılen ılk tarıhte doğuyor..,
    benımkıde oyle oldu.11 ekım dedi doktor,11 ekım sabah 3:30 da suyum geldı ve 6:30 gıbı sunu sancı verıldı,9,5 saat sonra doğum gerşekleşti..
    bebeğinin ne zama geleceğini asla tahmın edemezsın.oyuzden akışına bırakman gerekıyor. sanırım turkıyede doğum yamak ıstemıyor ve donmek ıstıyorsun.o arada erken gelırse dıye korkuyorsun.ama yapacak bişi yok.onlar geleceği zamanı bılırler herzaman...
    hayırlı doğumlarrr