lütfen cevap

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve yasemin şahin tarafından 8 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  8 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : yasemin şahin
 1. meraba arkadaşlar ;ben organik boyayla saçımı boyattım ve bugün test yaptım çift çizgi çıktı ama bi tanesi daha açık renkteydi ve bunun anlamı gebeliğin çok erken dönemlerinde hcg seviyesine bağlı olarak çizgilerden birisi çok açık kırmızı olabilirmiş ama buda değerlendirmeye alınmalıymış.bişey olur mu lütfen cevap.ya da bu durumda olan biri bana cvp atsın
   
 2. 8 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : yasemin şahin
 3. SUDENAZ222

  SUDENAZ222 evli,mutlu,ikiz çocuklu Üye

  Katılım:
  27 Aralık 2007
  Mesajlar:
  6.548
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  146
  hiç endişelenme...öncelikle büyük ihtimal hamilesin...sonrasinda boya bu aşamada zarar vermez....benim de diş problemlerim vardi..kanal tedavisi uyguluyodum.dr. Bana ilk oluşum yerleşme esnasinda etkilemez demişti..ve senide etkiliyeceğini sanmiyorum..için rahat olsun bence...
   
 4. 8 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : yasemin şahin
 5. kafadar

  kafadar yaşadık... gördük... Üye

  Katılım:
  24 Haziran 2008
  Mesajlar:
  371
  Beğenildi:
  213
  Ödül Puanları:
  113
  olabiliyo canım ama adetinden kaç gün geçti?
  benimde çizgilerden biri açık renkte çıkmıştı.
  korkma gönlünü ferah tut..
   
 6. 8 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : yasemin şahin
 7. kSo

  kSo Guest

  beninde kardeşimin eşi ilk döneminde bilmediği için saçını boyamıştı çok şükür bişey olmadı ilk dönemde olmaz diyorlar
  ayrıca tebrik ederim sanırım hamilesina.s.
   
 8. 8 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : yasemin şahin
 9. selam kafadar teşekkür ederim sen doktora gittin mi peki test yaptıktan sonra?
   
 10. 8 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : yasemin şahin
 11. çok teşekkür ederim kızlar içimi ferahlattınız.
   
 12. 8 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : yasemin şahin
 13. TATOSH

  TATOSH Ask dolu Üye

  Katılım:
  12 Haziran 2007
  Mesajlar:
  3.701
  Beğenildi:
  27
  Ödül Puanları:
  148

  HAMİLELİKTE SAÇ BOYAMA

  Gebelikte biz jinekologların en sık olarak karşılaştıkları sorulardan birisi de saç boyatmanın gebelikte bebeğe zarar verip vermeyeceği sorusudur. Bu konuda doktorlar arasındaki değişik görüş ayrılıkları mevcuttur.  Bazı hekimler saç boyatmanın gebeliğin ilk üç ayında olmaması ve daha sonra olabileceği yönünde görüş bildirirken diğer bir başka grup ise dip boya yapımının zararlı olabileceğini savunmaktadır.


  Boya maddesi olarak piyasada çok sayıda ürün bulunmaktadır. Yine bazı doktorlar hastalarına bitkisel özlü saç boylarını kullanmalarını önermektedirler. Ancak bu ürünlerin içerikleri incelendiğinde, tıpkı kimyasal boyalarda olduğu gibi pek çok katkı maddesinden oluşmaktadır.

  Klinik çalışmalara göre; gebelik süresince saç boyatmanın zararlı olabileceğine yönelik herhangi bir veri yoktur.  Ayrıca saç boyalarındaki kimyasal maddelerin hemen hepsinin yüksek düzeyde toksik (zehirli) olmadığı bilinmektedir. Diğer taraftan saç boyası yapıldıktan sonra kana geçen miktar son derece düşüktür.

  Konu hakkında dünyadaki en saygın kurumlardan birisi olan ve üreme sistemi üzerindeki potansiyel riskleri inceleyen Amerikan Teratoloji Enformasyon Servisi, "eldeki veriler sınırlı olmasına rağmen çok büyük bir olasılıkla hamilelikte saç boyatmak güvenlidir" şeklinde görüş bildirmektedir.

  Benzer şekilde Amerikan Obstetrisyenler ve Jinekologlar Derneği (ACOG) da hamilelikte saç boyatma ve permanın sakıncalı olmadığını bültenlerinde duyurmuştur.

  Tüm bu bilgiler ışığında gebelikte saç boyatılmasının şu ana kadar bilinen herhangi bir sakıncası bulunmamakla birlikte fetusun oluşum dönemini kapsayan ilk üç ay içinde bu işlemden kaçınma (veya en azından dip boya yaptırmama) yönünde bir tedbir alınabilir.

  Gebelik kişilerin psikolojik durumlarını da yakından ilgilendiren bir süreç olduğu için biz gebelerin kendilerine bakmalarını, saçlarını diledikleri şekilde boyatıp makyajlarını gönül rahatlığı ile yapmalarını kendilerine önermekteyiz.
   
 14. 8 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : yasemin şahin
 15. EsmaMemo

  EsmaMemo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.563
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  bencede hiç stres yapma benimde ablam yapmıştı hiç bi problem olmamıştı. Daha yeni olduğundan bi sorun olmaz canım İçine ferah tutt...
   
 16. 8 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : yasemin şahin
 17. HAYALKIZ

  HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  604
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  canım bende senın gibi 1 aylık hamıleymışım farkında değildim saçlarıma röfle yaptırmıştım allaha sukur sorunum olmadı bu arada tebrık ederım yenı bır hamış olduğun için 2 . çızgı sılık çıkar normaldır bu durum allah kucağınada almayı nasıb eder ınsallah en onemlısı o...