lütfen dikkat

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve candy38 tarafından 17 Aralık 2007 başlatılmıştır.

17 Aralık 2007
    Konu Sahibi : candy38
  1. candy38

candy38 Seize the day Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar,
    umarım konuyu doğru yere açmışımdır.yakın çevremde arkadaşlarımın çocukları talihsiz kazalar geçirdiler.biraz ihmalkarlık,biraz şanssızlık.
    arkadaşım bu yaz 3 yaşındaki oğlunu yanına alarak,açık deterjan satan dükkana gitmiş.bu mağazalarda genelde bidonların altına bardak koyuyorlarki yere damlamasın.arkadaşım şişeye deterjan koyarken,oğluda çamaşır suyunun olduğu bidonun altından bardağı alıyor ve içiyor.arkadaşım görsede olan olmuş.panikle oğlunu kusturmaya çalışmış ama yapacağının en kötüsünü yapmış.bu tür vakalarda kusturmak yerine bol sıvı içirtip,maddeyi seyreltmek lazım.hastaneye kaldırmışlar ama yemek borusunun bir bölümü parçalanmış.şimdi durumu biraz düzelsede aile için çok zor bir dönem oldu.
    çoğumuz bu tip yerlerden alışveriş yapıyoruz.bir anlık bir dikkatsizlik nerdeyse dünya tatlısı bir çocuğun hayatına mal oluyordu.lütfen çok dikkatli olun...:nazar::nazar::nazar::nazar:

2. 18 Aralık 2007
  3. mondschein2

mondschein2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    slm canim,konun dogru yerde,paylasimin icin cok sagol,,,,,

4. 18 Aralık 2007
  5. ndh1903

ndh1903 evli:)mutlu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    çok üzüldüm..
    bir anlık dalgınlık...
    Allah acil şifalar versinn

6. 18 Aralık 2007
  7. tugbamurat

tugbamurat bismillahirrahmanirrahım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    allah acil şifalar versin çok üzüldüm allahım kimseyi evladıyla imtahan etmesın uzaktan tanıdıgın da buna benzer bıdurumu oldu annesi kola şişesine açık çamaşır suyu almış mutfakta ortalıkta bırakmış çocukta su diye içmiş baya durumu kötüydü en son şimdi ne oldugu bilmiyorum

8. 23 Aralık 2007
  9. celile57

celile57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    allah acil şifalar versin küçük çocukla bir yere gidildiğinde bir gözümüz onun üzerinde olmalı değil mi

10. 23 Aralık 2007
  11. gxuxlxuxcxuxk

gxuxlxuxcxuxk Allahım sana emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    allah acil şifalar versin..ayy bir anlık ihmalkarlıklar nelere yol açıyo..çok korkarım öyle şeylerden zaten..yanıktan.balkona konan sandalyeden çok korkarım..allaha şükür oğlumu büyüttüm inşallah 1 tane daha istiyoruz onuda sağlıkla büyütürüz..
    oğlumun başına geleni yazmak istiyorum..bu yaz annemlerdeydik..sabah kahvaltı hazırlıyoruz..annem oğlumu seviyordu.. oğlum ayakta bir şeyler yapıyordu.annem koltukta oturuyor ham yaparım seni dedi..oğlumda bende seni ham yaparım dedi.ağzı açık anneme doğru ayağı kurtuldu koltuğun tahta yerine ağzı geldi..allahım kan içinde dişi sallanıyor..dudağı kanıyo..dişi hala mor fazla ısıramıyor..ön dişi.dr. götürdük dedi yapılacak birşey yok..şansınıza kalmış düşebilirde düşmeybeilirde..zaten süt dişi dedi..ama baya çektik..yemek yiyemedi.zaten iştahsız. çok zorlandık..işte gözümüzün önünde kaza..allah beterinden saklasın..

12. 26 Aralık 2007
  13. candy38

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canlarım,
    hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.gülücük oğlunun başına gelenler için üzüldüm.acil şifalar diliyorum...
    sevgiyle kalınŞeniz

14. 26 Aralık 2007
  15. Begxuxm

Begxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım gerçekten çok önemli bir konu açtın saol benzer bir olayda ben duydum yakın çevremden bu ise 4-5 yaşlarında bir çocuk bu bildiğimiz parçöz tarzı birşey içiyor bir yudum almasıyla annesi fark ediyor hemen çıkarttırıyor fakat bir lokma yutuyor çocuk ve ne yazıkki çocuk şu anda beslenme problemi yaşıyor yemek borusu mf durumda dışardan besliyorlar çok dikkatli olmamız lazım bu konuda...

16. 26 Aralık 2007
  17. candy38

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok zor bir durum...yukarıda da yazmıştım,kesinlikle kusturmaya çalışmamalı.sıvı vererek,maddeyi seyreltmek lazım.öbür türlü yemek borusu daha çok zarar görüyor.aklınızda bulunsun.
    paylaşımın için sağol canımŞenizŞenizŞeniz

18. 26 Aralık 2007
  19. DreamLover

DreamLover Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    Canim çok üzüldüm Gerçekten, çok Geçmiş Olsun