Lütfen dikkatle okuyun özellikle ıpl yaptıracaklar

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve drbeauty06 tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : drbeauty06
  1. drbeauty06

drbeauty06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar forumda çeşitli fırsatlarda ısrarla belirtiyorum IPL yani FOTOEPİLASYON bir lazer değildir,kalıcılığı yoktur,piyasada 1000 tl kampanya olarak reklam veren yerler bu cihazı kullanır,seans yapıldığı sürece kıllar yüzeyede yandığından ağdada olduğu gibi çıkmaz ancak 3-4 ay ara verince hepsi geri gelir,bu ticarethaneler (ticarethane diyorum çünkü başında hekim bulunan hiç bir sağlık birimi bu cihazla kalıcı epilasyon yaptığını iddea etmez) bu nedenle sürekli size seans uygularki geri çıktığı anlaşılmasın ,sonundada ya kapatır yada devrederler sizde mağdur olursunuz!
    son olarak işlem sırasında jel uygulanan ve kibrit kutusunun yan tarafı büyüklüğünde bir camın cildinize teması ve sonrası flaş patlaması şeklinde olan cihazlar IPL cihazlarıdır ve lazer değildir,lazer teknolojileri Nd/YAG,Alexandrıte ve Diottur bunlarında Fotona,epicare,cutera,apogee,candela gibi markaları vardır,
    lazer işlemi sadece poliklinik,tıp merkezi,muayenehane ve hastanelerde yapılabilir ve doktor kontrolünde olmalıdır,bunun dışındaki yerler ruhsatsızdır ve problemle karşılaştığınızda mağdur olursunuz!
    Gittiğiniz yerde mutlaka göz ucuylada olsa ruhsata,doktor çalışma belgesine bakın....
    Yine hiç bir sağlık kuruluşu reklam veremez kampanya yapamaz sadece adres ve telefon bilgilerini verebilirler bu tip reklam yapan işletmelere aldanmayınız, bu işi iyi yapan hiç bir kliniğin reklama zaten ihtiyacı yoktur,randevuları kendi portföyleriyle doludur...

2. 15 Temmuz 2010
  3. scedcedu

scedcedu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bilgilendirme için çok teşekkürler
    alexandrite lazer kullandıklarını söylemişlerdi
    koltuk altıma başladım bir seans gittim
    ama yapılan işlem aynı tarif ettiğiniz şekilde

4. 15 Temmuz 2010
  5. drbeauty06

drbeauty06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    dediğim gibi bu tip firmalar hertürlü yalanı söyleyebilen ticarethaneler...
    gerçek lazer ışığı noktasaldır,yaklaşık bir karış yukardan atılır ve kırmızı renklidir

6. 15 Temmuz 2010
  7. angeloflove

angeloflove --Sevdiğiyle beraber-- Üye

Beğenildi:
    492
    Ödül Puanları:
    188
    ben yapılırken bakmadım bakıcam bu sefer bana da alex dedıler bende ınandım :KK43:

8. 15 Temmuz 2010
  9. naughty_girl

naughty_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya kafam karıştı benim gittiğim yerdeki ıpl ama bilindik bi hastane onlardamı kandırıyor?

10. 15 Temmuz 2010
  11. mayiscadisi

mayiscadisi Born This Way Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bilgilendirme için teşekkürler.

benim gittiğim merkezin başında bir doktor var ve seanslara başlamadan önce her türlü olasılık konusunda beni uyardı. onu çok seviyorum olumunekankayizsmile

12. 16 Temmuz 2010
  13. drbeauty06

drbeauty06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 2007 yılına kadar IPL teknolojilerini ülkemizde pek çok kliniğe sattılar imkanları iyi olanlar bu teknolojiden kurtulup gerçek lazere geçti diğerleri malesef yatırımın parasını çıkartmanın derdinde;ne yazıkki bu cihazın kalıcı epilasyon sağlamadığı 2007 de anlaşıldı,ben 7 yıldır tüm cihazlarla çalışma imkanı buldum ve gelinen noktada nd/yag öncelikli önerim olmassa alexandrıte bu teknolojilerdede fotona,epicare,candela,cutera,apogee markaları ön plana çıkmakta bu markaları google da taratırsanız dünyanın tercihlerininde aşağı yukarı bu olduğunu göreceksiniz, .................... adesinden referanslar bölümünü açın ve fotonayı tıklayın ülkemizdede önemli hastanelerin bu cihazı kullandığını göreceksiniz,yine diğer bahsettiğim markalarda çok tercih edilenlerden
    ben bu güne kadar IPL ile kalıcı tedavi olmuş tek kişi görmedim,ilk bir yıl işlem sırasında sonuçları iyi gibi gören pek çok kişinin 3 ay aradan sonra yaşadığı hüsrana yüzlerce kez tanık oldum,eğer işleminiz IPL ile yapılıyorsa biran önce vazgeçin zararın nersinden dönseniz kardır...

14. 20 Temmuz 2010
  15. endulus34

endulus34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.769
    Ödül Puanları:
    163
    bende bu tuzağa düşenlerddneım,lütfen ıpl gitmeyın..

16. 20 Temmuz 2010
  17. Florisa

Florisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bilgilendirdiğiniz için teşekkürler ben de randevu almıştıım ki başlayayıım :S

18. 20 Temmuz 2010
  19. ezcy

ezcy Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ıpl'ye ölümmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:KK1: