Lütfen hakemlik yapın ve yardımcı olun :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve unuturum tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

26 Ekim 2010
    Konu Sahibi : unuturum
  1. unuturum

unuturum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba sevgili hanımlar
    Sizden ricam bu konuda bana hakemlik yapmanız.
    Sevgilimle 3 yıldan fazladır birlikteyiz. Çıkmaya ilk başladığımız aylarda askere gitti 15 ay bekledim sonrasında evlenmeye karar vermiştik zaten o niyetle başlamıştık ama onun askerliği vardı. O geldikten sonra erkek kardeşim askere gitti. Kardeşimin askerliği sevgilimin işini düzenini kurması derken 3 yılı bitirdik. İki ay önce aileme açıldım. Babam hem mezheplerden dolayı hemde aileyi hiç tanımadığından dolayı onay vermediğini söyledi. Ne söylediysem henüz ikna etmeyi başaramadım. Sevgilim de bu konudan dolayı çok üstüme geliyor. Sürekli evlilik konusunu açıyor ve kavga ediyoruz babama düşman olmak üzere. Sabretmesini ikna olacağını söylüyorum ama artık her şeyim hazır bi tek sen eksiksin diye sürekli üstüme geliyor. Bende babamla konuşuyorum ama ikna edemiyorum bir türlü. Tanışmak bile istemiyor kararı kesin. Daha önceden de böyle bi olayım olmuştu babam istemediği için ayrılmıştım. Ama bu onun gibi değil bunu çok seviyorum ve bırakamam. Ama babam derdimi anlamıyor. Beni dinlemiyorsan çık git diyor. Sevgilimde bende babamın razı olmasını istiyoruz ama beklemekten çok sıkıldı. Son kavgamızda da babamı ikna etmeden görüşmek istemediğini söyledi ve iki gündür de aramıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Ya ikna et yada çık gel ama o zamana kadar görüşmeyelim dedi. Çok çaresiz kaldım. Ne olur bi akıl verin nasıl bir yol izlemem gerek?

2. 26 Ekim 2010
  3. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    mezhep farklılığı anlıyorum bazı aileler bu konuda hassas. erkek arkadaşını sevdiğini yazmışssın ama oğlanın ailesini falan tanıyormusun.

4. 26 Ekim 2010
  5. unuturum

unuturum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tanıştım ailesiyle. zaten onlarla birlikte oturacağız. yaşlılar yani bakıma muhtaç değiller ama maddi olarak da rahat olmamız açısından onlarla oturacağız. iyi insanlar beni de çok seviyorlar ve her seferinde sen bize huzur neşe getiriyorsun derler.

6. 26 Ekim 2010
  7. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım sakın kaçmayı falan düşünme birde erkek arkadaşın ne diyor kaçalım falan mı diyor yoksa. arkadaşın seni gerçekten seviyorsa bir çare bulabilir babanla kendisi yüz yüze görüşmeli bu arada sen çalışıyormusun

8. 26 Ekim 2010
  9. unuturum

unuturum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet çalışıyorum. o ne dersem yapmaya hazır. konuş dersem konuşur. ama öyle olmaz babam ters bişey söylese ne yapacağım babamla düşman olmalarını istemiyorum. benimle görüşmüyor iki gündür. ben beklerim sen babanı ikna et öyle gel ikna olmuyorsa da kaç gel diyor.

10. 26 Ekim 2010
  11. bebusum

bebusum Artık Daha İyiyim... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    135
    Ödül Puanları:
    113
    Babanın tanımadığımız aile demesini anlayamadım illa tanıdık bir aileden mi evlenmen gerekiyor ki milyonlarca insan çocukları birbirini seviyor diye tanışıyor kaynaşmaya çalışıyor ikincisi meshep farklılığı konusunda bir çok aile hassas yani işin içine meshep farkı girdi mi gerçekten işler malesef zorlaşıyor..bence ailenizi kimseye tercih etmeyin kaçmayı falan asla düşünmeyin alın karşınıza babanızı babacım ben bu adamı seviyorum en azından benim için bir kere tanış gör deyin belki sever sonrasında ama sonuna kadar ikna etmeye çalışın aile rızası almadan evlilik yapmayın bu süre içinde erkek arkadaşınızla biraz sorun yaşayacaksınız sanırım ama bu şekilde deneyin bence hatrı sayılır büyükleriinizi araya sokmaya çalışın bilemiyorum Allah kolaylık versin kardeşim

12. 26 Ekim 2010
  13. nazanbasak

nazanbasak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Aynı durumu yaşayan arkadış kaçıp sonrada evlenmişti Aileler bir süre sonra affetti şimdi çok mutlular ama her olay aynı sonuçlanmaya bilir.Babanla daha açık konuşmayı ve ikna etmeyi dene

14. 26 Ekim 2010
  15. cryptic

cryptic Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    nasıl babanı ikna edebileceyini düşün asla izinsiz evlenme canım çok büyük bir hata olur ne yap et aileni ikna et asla kaçma hiç kimse için kaçamaya değmez..

16. 26 Ekim 2010
  17. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    Defalarca konuşmak fayda etmediyse bence emrivaki yapıp sevglinin ailesi size oturmaya gelsin bir akşam.baban evden kovmaz heralde misafirleri .onlarda kendilerini en iyi şekilde anlatp belki babanı ikna edebilrler.Sakın kaçmayı falan düşünme ayrıca. . . Unutma kaçanın hiçbir zaman değeri olmaz canm.

18. 26 Ekim 2010
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Anneniz devreye girmiyor mu hiç??