lutfen kizlar yardim edin:(

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve Guleryuzlu tarafından 18 Kasım 2009 başlatılmıştır.

18 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Guleryuzlu
  1. Guleryuzlu

Guleryuzlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende pco var.esimin sperminde hicbi problem yoktu.degerlerini bilmiyorum
    bugun erken iliskiye girdim gittim.2 saat sonra baktilar.spermlerde hareket yokmus.
    ne bu kizlar simdi
    bendemi sorun var esimdemi
    bekleyemedim

2. 23 Kasım 2009
  3. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    pek anlayamadım ne demek istediğini
    esimin sperminde hicbi problem yoktu.degerlerini bilmiyorum demişsin
    değerlerini bilmiyosan daha önce sperm sayımı yapılmadıysa problem olmadığını nerden biliyosun

eğerki sperm tahlili istemişlerse sizden onun içinde 3 günlük bi cinsel perhiz isterler
    yani 2 saat önce ilişkiye girip gidip sperm tahlili yaptıramazsınız

4. 23 Kasım 2009
  5. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Evet ben de anlayamadım tam olarak. Sperm sayımı yaptırdınız mı daha önce? Yani sperm sayımının sizin gözle gördüğünüz meninin miktarı ile filan hiç ilgisi yok. Sperm sayımında o meninin içindeki ancak mikroskopla görülebilen erkek üreme hücrelerinin sayı ve kalitesine bakıyorlar. Ne cinsel güç ile, ne miktar ile filan bağlantılı değil bu. Arkadaş da doğrı söylemiş, sperm sayımından önce perhiz gerekiyor, yaptınız mı?

6. 23 Kasım 2009
  7. Guleryuzlu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim simdi ben pco icin gittim.tamam yumurtlama oluyo.
    esiminde spermini istediler.hic bisi demediler pehriz felan.
    persembe gunu esim spermini verdi sabahtan hemen yarim saat icinde goturdu.
    ve ertesi gun sonucunu aldi.doktor normal demis.biz yurt disindayiz baskada bisi sormamis.
    neyse bu ay gittim ben yumurtan var dedi.su gun iliskiye girin dedi.girdik ve ertesi gun uzerinden 12 saat gecmisti.doktor aletle acip bakti,sperm hareket etmiyo rahimde degil dedi.
    Bidaha hemen gel dedi.2 gun sonra iliskiden 2 saat sonra gittim.sperm rahime ulasmamis hareketsiz dedi.
    bende bisi anlamadim.yani sorun bendemi ondami.doktor adetini bekle yine gel dedi.
    sizin bilginiz varmi.yaa bunlar ne sayimi yaptilar aceba,
    kizlar tecrubelerine guveniyorum
    sevgiler

8. 24 Kasım 2009
  9. yercekimlikaranfil

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Şimdi sizin bahsettiğiniz herhalde sperm hareketliliği değil de o sırada döllemesi beklenen spermin olmaması durumu. Valla ben hiçbirşey anlamadım. Rahme ilerleyen spermi görebilen doktor ya da buna izin veren bir teknoloji var mı ki ya? Dil nedeniyle tam anlamamış olabilir misiniz acaba? Hiç duymadım böyle bakıldığını, ben mi çok cahilim. Öyle olsa insanlar neden ilişkiden ya da aşılamadan sonra günlerce heyecanla beklesin ki; gider baktırır. Bence bir yanlış anlama var.

10. 24 Kasım 2009
  11. lapaci

lapaci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende bir yanlış anlama olduğu kanısındayım. İlişki sonrası sperm rahme ulaşmışmı diye görebilen bir teknoloji benim bildiğim yok... (Zaten spermler sürekli hareket halindeler rahme ulaşırken.. Nasıl takip edilebilirler ki =) ) Olsa zaten bu kadar aşılama, tüp bebek işine gerek kalmaz.. =) çok da güzel olurdu...
    Ayrıca spermiogram testi için 3 gün cinsel perhiz yapılmalı. Bu perhiz sonucunda gidip spermler verilmeli ve hemen teste tabi tutulmalı.. bunun haricinde spermiyogram bakıldığını da hiç duymadım.... İnternette araştırınca da zaten bahsettiğim bu bilgilere kolayca ulaşılabilir...
    Bence doktorla tekrar detaylıca konuşulmalı. Başka türlü bu sorulara pek yanıt bulamayacaksın kafamçokkarıştı

12. 24 Kasım 2009
  13. Guleryuzlu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar yinede cook tesekkurler.doktorun dedigi adetini bekle sonra bakicaz.yani ayin 3unde adet olmasi lazim.bide belkide doktor spermler hareketsiz olunca yukari cikamadimi demek istediki.simdi bi aletle acti ve oradan sperm cikartti disariya.
    yani cok iyi anladim.spermler rahimde degil.hareket etmiyo dedi.
    hemde hamile olcam ihtimalini bile vermedi.dediginiz gibi adetimde gidicem ozaman buyuk arastirma yaparla herhalde.buradan anlatirim.yine akliniza gelicek bisey olursa paylasirsaniz sevinirim.

14. 2 Aralık 2009
  15. yercekimlikaranfil

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Spermi mi çıkarttı? Allah Allah... Ya siz birşeyleri yanlış anlıyorsunuz galiba. Vajenden sperm nasıl alınır? Sperm gözle görünebilen birşey bile değil ki? Sperm değil de "smear örneği" almış olmasın?

16. 2 Aralık 2009
  17. lapaci

lapaci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende merakla takipteyim bu işin sonunu =)))
    çok ilginç geldi doktorun yaptıklarıda söyledikleride.... laelaelaelaelae

18. 2 Aralık 2009
  19. yercekimlikaranfil

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Ya evet, sonunda şaka filan çıkacak herhalde. Ya da ben çoook cahilim.