lütfen konuyla ilgili bilgi

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve EU1 tarafından 21 Nisan 2008 başlatılmıştır.

21 Nisan 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

hukukçu arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.abim 06/08/2005 te evlendi 06/08/2006'da
    eşi evi terk etti.aile geçimsizlikleri yoktu kızın ailesi sebep oldu.gelinimiz annemle oturuyordu babam olmadığı için abim bir tek bu şartı sunmuştu kız kabul etmişti.şimdi benim sormak istediğim biz evi terk ettikten sonra barışmaları için çok uğraştık ama ailesi kesinlikle birdaha bir araya gelemezler boşanma davası açın dedi abimde aralık ayında yani 06/12/2005'te boşanma davası açtı .biz yukarda allah var hiç mahkemeye yalan söylemedik ama karşı taraf herşeyi yalan yanlış mahkemeye dilekçe olarak yazmış dayak yemiş sokağa atmışız,altınlarını almışız,5,5 aylık ölü doğum yapmıştı bebeğini biz öldürmüşüz,vs..daha bir sürü yalan ama hepsi yalan mahkeme bizim ve şahitlerin anlattıklarından eve aile psikolokları felan'da geldi ve abimi ve karşı tarafı 3 yıl boşamama kararı verdi ve teymize gönderdi dosyayı .1 yıldır teymizden gelmedi dosya ve davanın açıldığı tarihten itibaren tedbir nafakası bağladı mahkeme.biz hep kendi avukatımız dediğine bağlandık ama avukatımız bizi hiç yönlendirmedi ve biz öğrendikki kanunen ayrı ev açmamız gerekiyormuş gelmezse zaten boşanma gerçekleşiyormuş.biz şimdi davanın açıldığı tarihten bugüne 1,5 yıl geçti ayrı ev açsak olurmu?çocuk yok ve abim askeri ücretle çalışıyor üzerine kayıtlı hiçbir malı yok .boşanma süreci dosya geldikten sonra başlıycakmış.yaa annem durumuna çok üzülüyor abim 31 yaşında boşanma olana kadar yaşı bayağ olacak annemde ben gözlerimi yummadan yuvasını kursun istiyor.bide karşı taraf bizden 10,000 ytl tazminat istiyor sizce bu tazminatı ödesek ilerde tekrar bizden yoksulluk nafakası isteyebilirmi böyle bir hakkı varmı.birde ayrı ev konusunda ne yapmalıyız?lütfen bana bize bir yol gösterin ne yapalım.şimdiden çok teşekkür ederim.