lütfen okuyun, akıl verin bana

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve Certanly tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

8 Mart 2010
    Konu Sahibi : Certanly
  1. Certanly

Certanly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar merhaba,kısaca başlayım söze
    nişanlıyım, yaza düğünüm olacak. ben ta nişan takılmadan nişanlımın ailesinin teklifi üzerine onların oturduğu apartmanda yan daireye oturma tekliflerini kabul etmiştim, yai tamam olabilir dedim, nişanlım hiç mi hiç istemiyordu, ben de o an ki psikolojimden ve onların diğer gelinleriyle yakınlığından yola çıkarak olabilıeceğini hatta olursa daaha da iyi olacağını düşündüm.. gel gör ki uzun bir nişanlılık geçirdik, nişanlım bu fikre alışıp evi baştan aşağı yeniledi, içine şu ana kadar abartısız 40 bin lira döktü, o biçim mutfak yaptırdık, yerler, duvarlar, kapılar, yani aklınıza gelen herşeyin en iyisini yaptı sağolsun ben evi beğeneyim diye( çünkü ben eçvi ilk gördüğümde hiç beğenmemiştim, ama söz verilip kiracı da cıkartılınlaca da dönüşü olmamıştı) kaynanamla, görümcemle ve onun akrabalarıyla şu ana dek bi problemim olmadı, onlar beni çok severler, hiç bi kötü söz duymadım, ama ben çok sık gelinip gidilmesinden, çat kapı misafirden, zırt pırt evimin eşyalarının ortak kullanılmasını istemelerinden korkuyordum, diğer eltimle bu şekilde oldukları için...
    ama nişanlım öyle bişey olmaz, tavrını belirtirsen ona uygun davranırlar, onlar davranmazsa ben konuşur belli ederim, seni kötü etmem, kendi fikrim olarak yansıtırım dedi..
    gecen gün çok ufak bir yanlış anlaşılma oldu(yanlış anlayan bendim:) bunun üstüne nişanlım o evde oturmayacagız, sorunlar cıkabilir, en azından uzak olursak sorunlar asgeriye iner, benim bi günüm huzursuz geçecekse eğer ben şu ana kadar kazandığım herşeyi feda ederim tersine çevirmek için dedi.. ama benim vicdanım el vermiyor ayrı bi yere cıkmaya, içine çok masraf döktü, duvarlar yıkıldı evin şeklini bile hoşuma gitsin diye değiştirdi yani... şimdi o okadar ısrarla diyor ki oturmam diye, ben de hayır oturcaz dedim, işim gereği çok yoğun olacağımı tüm gün işte olacagımı söyledim, sorun çıkacak konularda eğer ben ailesine bişey diyemezsem kendinin söylemesini istedim, o da zaten ben seni hiç kötü yapmam, çünkü onların gözünde sen zaten çok ağır basıyosun diğer gelinlerine göre, filan dedi. ama ben istemem filan dedi. ben de dedim ben de şurda 3 ya da 4 yıl sonunda çıkaalım madem, ev alırız bu sürede(eşiminde benim de gelirim çok iyi) o da hatta daha erken alabiliriz dedi. ben onu vazgecirdim başka eve çıkma düşüncesinden. şimdi bu sabah da uyandım içimde sıkıntı.. aslında bunca masraf olmasaydı evet çıkalım derdim, ailesinden uzak, çünkü burda okuduklarıma göre yakın oturan herkes sorun yaşamış tabi bir de okadar evin içi yaptırılırken çok uğraştım ben de her bir malzemeye ben karar verdim, herşey istediğim gibi oldu ama nişanlım da biliyor o evde oturmak benim de içime sinmeyecek.. ne yapacağımı bilemiyorum. ama şu an ayrı bi eve cıkıp kaynanamlara da o evi bırakmak istemiyorum.. lütfen bana bir iki cümle söyler misiniz... nişanlıma ayrı söylüyor içimde başka bir şey istiyorum, gerçi o da biliyor aslında isteyerek oturmayacagımı ama iki arada kaldım işte...

2. 8 Mart 2010
  3. Certanly

Certanly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir de nişanlım dedi , bak dedi en ufak bi olay da olsa, yok ben çıkmak istiyorum dediğin anda çıkarız, sakın kendini mecbur hissetme , çünkü ben de oturmak istemiyorum artık sorun yaşanacağını düşünüyorum dedi( bu sözü de ben devamlı ona diyordum ya sorun yaşanırsa ya şöyle olursa falan diye, o yüzden o da sorun yaşayacağımızı düşünmeye başladı sanırım)

4. 8 Mart 2010
  5. Certanly

Certanly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bi şeyler yazın ne olur, ben sürekli kafamda bu olayı büyütüyorum

6. 8 Mart 2010
  7. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bence bir kere taşındın mı bir daha zor çıkarsınız o evden. Bir kere yüzgöz olundu mu da gerisi gelir diye düşünüyorum.

8. 8 Mart 2010
  9. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    221
    Ödül Puanları:
    153
    Nişanlın söylemiş zaten istediğin an başka ewe çıkabileceğinizi..Hem çalışıyormuşsun ve şimdiye kadar uzun bi nişanlılık geçiirdiğin halde bi sorun yaşamadıysan en iyisi bikaç sene oturup kendi ewinizi almanız..

Allah tamamına erdirsin..

10. 8 Mart 2010
  11. isolde

isolde sadece kızım.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    ah canım ne anlayışlı bi nişanlın varmış..
    seni zor durumda bırakıcanı hiç zannetmiorum..
    ama sen başına gelecekleri zaten biliosun bitanem..
    ve bunun için rahat olamıosun bi türlü..
    ne olursa olsun o korktuklarını yaşıcaksın..
    eğer tavrını belli edip o şekilde uzaklaştırıcanı düşünüsan bu seferde kötü gelin olmayı göze alıcaksın..
    yok eşin konuşsun dicem..
    yin eglin oğlumuzla aramızı açtı..
    bizim oğlanda hanımköylü oldu falan dicekler..
    yani her şekilde biz gelinler haksız çıkıcas..
    keşkeyle başlayan cümleler kurmak istemiorum ama..
    demeden yapamıcam..
    keşke kabul etmeseydin başta..
    şimdi okadar masrafa vicdanında el vermio tabi haklısın..
    ama hem sen hem eşin ii kazanıomuşsunuz valla bence düğün olmadan uzakta bi ev tutun..
    en iisinin o oldugunu görüceksn..
    tabi insan başına gelmeden anlamıo ama ..
    burdaki tecrübeleri gör bitanem..

12. 8 Mart 2010
  13. Certanly

Certanly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol feryal ya annemle dahi bunlrı konuşmuyorum ama hata mı yapıyorum bilmiyorum.. annem bu konuyu konuşsam hemen başka yere çık der, arkadaşlar falan hep git başka yerde otur der.. hiç yapıcı konuşan olmuyor boyle, herkse hep en kötüsünü düşünerek konuuyor ve aklımda hep kötü olcak şekilde yer etti bazı şeyler.. ama öle olmaz inşallah...

14. 8 Mart 2010
  15. Certanly

Certanly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın teşekkür ederim yorum için.. nişanlım çok anlayışlı ama dediğim gibi vicdanen kabul edemiyorum.... başta da evet dedim ama hemen hurra evden kiracı çıkartcaklarını bilemedim, evi de o zaman bana çok güzel anlattılar... sonra dönüşü olmadı işte...

16. 8 Mart 2010
  17. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    Sorun yok ki ortada..
    Sizin kafanz karışık tamam ama nişanlın da gayet anlayışlı..
    Maddi gücümüz yerinde o eve mecbur değiliz diyorsunuz.
    Baktınız canınız sıkılıyor çeker gidersiniz.
    Bazen kendi kendine dert edinen arkadşları görünce kızıyorum.
    Bazılarımız ne zorluklarla bazılarımda kendi yarattığı problemlerle boğuşuyor..
    Mutluluklar..

18. 8 Mart 2010
  19. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    221
    Ödül Puanları:
    153
    Canım ama şöyle bişeyde var sen nişanlını daha iyi tanırsın biz senin yazdıklarından yola çıkarak yorum yapabiliyoruz sadece..

Bende eşimin ailesiyle aynı binadayım..Oldukça kötü bi daireydi ve eşim içini çok güzel bi şekilde yaptırdı..spot ışıklar bile yaptırmış..Yani olabilecek en iyi şekle getirmişti..Bende kendi isteğimle bu binada oturmaya karar verdim istersen kirayada çıkabiliriz demişti..Komşular akrabalar çok..Herkes bi laf söyleyebiliyo..Ama sen ew alabilirz dediğin ve çalıştıgın için o kadar sorun olmayacagını düşünüyorum..

Eger için rahat değilse baştan kiraya çıkman en mantıklısı..Çünkü huzur kaçtımı tekrar bulmak zordur..