Lütfen okuyun...Kardeşim okuldan atılabilir!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dove tarafından 3 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : dove
  1. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yine bi derdim var :KK43:(

Bugün kardeşimin okuldan hocası aradı. (benim de liseden hocamdı kendisi) erkek kardeşim hazırlık sınıfını bitirdi 15 yaşında. yatılı okuyor.

bi gün erkek arkadaşlarıyla otururken çocuğun biri başka bir çocuk için şakasına X beni hergün .....yor. (terbiyem müsade etmedi burayı yazmayı.) demiş. Kardeşim de yakaladım işte kaydettim telefona demiş.
    çocuklar da sil demişler sildim demiş.
    akannehir

sonra hocaları bir ödev vermiş. telefonunuza ses kaydı yapıp ingilizce derste kullanıcaz demiş. kardeşim de bu ödevi arkadaşının bilgisayarına gönderirken (artık bilerek mi bilmeyerek mi) bu küfürlü kaydı da göndermiş.

ders sırasında bu ses kayıtları dinlenirken hoparlörlerden X beni...... cümlesi de bas bas çıkmış. hoca dahil herkes duymuş.:1shok:

ve burda bitmiyor. Bir kız arkadaşı kardeşime telefonunu emanet etmiş. tutuver 2 dk diye.
    kardeşim de karıştırmış ve bluetooth ile kızın yurtta kalan kızlarla olan eteklerini falan kaldırdıkları şakalaştıkları bi video varmış. onu kendi telefonuna atmıs. kızları da facebook a koyarım diye tehdit etmiş.

Yaptığı şeyleri hiç söylemedi. ben hocamdan öğrendim. hocam aradı bugün adam söylerken utandı resmen :çok üzgünüm: babamın 3 damarı tıkalı ameliyat olma durumu var. Hocam o yüzden söyleyemedim ama ya okuldan alın ya da işlem başlatmak zorundayız cezası örgün eğitim hayatının sona ermesi dedi. Yani tasdikname verip sadece açık liseden okumasına şansı var.

Hocam disiplin kurulu başkanı ve diğer hocalarla konuşup en azından başka okula alınması durumda işlem yapmayalım diye yardımcı olmaya çalışıyor. Ne yapıcaz bilmiyorum senağlama

2. 3 Temmuz 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Çok çok üzüldüm..
    Ah şu gençlik ahhh!!!
    Hiç rahat durmuyorlar!!!
    Şu günlerin geri gelmeyeceğini bilseler oturup hayata hazırlanırlar di mi?
    Aileden çok mu yüz buluyor nedir bilemicem biz de geçtik o dönemden ama şu kızları tehdit konusu beni çok rahatsız etti açıkçası...
    Zaten şu saatten sonra yapılacak pek bir şey yok..
    Hayırlı olsun...
    Dilerim bu büyük bir ders olur!

4. 3 Temmuz 2010
  5. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    cahillik işte gençlik kanları kaynıyor hayat onlar için alay dalga henüz hiçbir şeyin bilincinde değilller.vardıkları zaman da zaten ah ah diyorlar.canım çok üzüldüm ama kardeşim artık ahlaki boyutları zorlar olmuş.tabiki lise yönetmeliğine göre bu cezasız kalmayacaktır.ama kurulun bir alt cezayı verme yetkisi var.en azından onun için uğraşın.

6. 3 Temmuz 2010
  7. krizalit.kristalin

krizalit.kristalin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kız arkadaşlarına tavrını çirkin bulmama rağmen gerçekten çok üzüldüm, umarım başka okula nakil işi olur. Gerçi öyle olsa bile siciline işlenir bu durum herhalde, çok yazık :sm_confused:

8. 3 Temmuz 2010
  9. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun kızlar ama ben ailemde suç buluyorum biraz.

sevgilimi istemeyen annem) kardeşime benim bilgisayarımı karıştırmasını ve resim konuşma falan bulmasını istemiş daha önce. aferin aldı yani annemden. kardeşim de doğru birşey yapıyorum herhalde diye destek buldu.

ama bence durumu psikologa gitmesini gerektirir :KK43:

o kadar puan aldı, çalıştı girdi o okula. ne olcak şimdi ya :KK43:((

10. 3 Temmuz 2010
  11. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya görseniz dersleri iyidir, girişkendir, arkadaş ortamlarında herkes tanır sever... evde olsa da dışarıya karşı asi değildir, kavga etmedi şimdiye kadar. neden böyle yapıyor :KK43:(( okul hayatın bitecek, delirdin mi diyorum umrunda değil.

sosyal bilimler lisesinde okuyor bi de. milletin girmek isteyip kazanamadığı okulları elinin tersiyle itiyor. anlamadım ben :KK43:((

12. 3 Temmuz 2010
  13. Laale

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Psikologluk bir durum gibime gelmedi bana...
    Ama dur dur düşündüm de belki de gitmesi iyi olur,şöyle ki terapist aileni de görmek ister,sana ve kardeşine farklı muamele gösterdikleri için yanlış olduğunu söylerse çok güzel olur..
    Hem senin için olumlu bir adım olur hem de ailen yanlışlarını görür..

14. 3 Temmuz 2010
  15. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım arkadaşlarını korkutarak kendine saygı duydurmaya çalıştı cnm... şantaja girer resmen yaa..... şikayet etmeyecekler sandı san

2 -3 sene önce de bi kaç arkadaşına isimsiz şekilde şaka yollu mailler atmış, başınıza şu gelecek vs. gibi.

hiçbir zaman kabul etmedi, kimse de kanıtlayamadı. o yapmadı diye inandı babamlar ben inanmadım.

16. 3 Temmuz 2010
  17. dove

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim msn konuşmalarımı da kaydedip tehdit etmişti. Annemle konuştum şimdi. babama söyleyemedi, söylemeye çalışıcam dedi. banyodaymış kardeşim, korkup çıkmıyor sanırım. bi yanım ben onu uyarmıştım diyor yaptığının cezasını çeksin de anlasın diyor. bi yanım yine de kıyamıyor, şimdi hangi okula gidecek diye üzülüyorum.

Umarım aklı başına gelir :KK43:(((

18. 3 Temmuz 2010
  19. Laale

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Ahh yaaa
    İşte ben büyüklere kızınca; saygısız evlat,saygısız gelin oluyorum işte!!!
    Yazık di mi şimdi kardeşine,heyecanların kurbanı olmuş,versin aile gazı...
    Peki ya sana yazık değil mi?
    Hiç kabahatin yokken takip edilmişsin,izlenmeşin şimdi de kardeşine üzülüyorsun..