lütfen okuyun

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nurtanesi_16 tarafından 10 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : nurtanesi_16
  1. nurtanesi_16

nurtanesi_16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sildim arkadaşlar.. konuyu eşimin okumasını istemedim.buraya yazmamı istemiyordu

Son düzenleme: 11 Ağustos 2008
  2. 10 Ağustos 2008
  3. burcumtf

burcumtf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım o kadar takma lütfen bunu demek kolay ama .allah korusun sağlığını yitirirsin.psikolojik destek alırsan senin için çok iyi olur canım. şu an sana içinde bebek geçen her şey batabilir. görümcen belki kötü niyetli değildir.üzüleceğini tahmin edememiştir.
    moralini bozma.inşallah her şey gönlünce olur :)

4. 10 Ağustos 2008
  5. nurtanesi_16

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    psikolojik destek alacak kadar kötü bir durumda değilim ben.işimi yapıyorum hayattan da kopmuş değilim
    ama ben iyi niyetle de olsa 8 senedir çocuğu olmayan birisne gebelik testimi aldırmazdım
    bence bunda büyütülmeyecek bir şey yok.. kırıcılığın tam tepe noktası bu yaptığı

6. 10 Ağustos 2008
  7. zxuxbxuxxsx

zxuxbxuxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    görümcenin yaptı tabiki yanlış ama bu kadar üzülme allah büyükdür bu kadar takma kafandan sil ki ummadın anda bakarsın hamilesin sürekli üzülürsen kendini yıpratırsınallah gönlüne göre verir inşallah herkesin tatmasını dilerim allahdan

8. 10 Ağustos 2008
  9. nurtanesi_16

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım arkadaşım ben konuyu kafamdan silince eşimin sperm sayısı artmayacak ki..
    sorun bende değil ki benşm rahatlamamla alakası olsun..hem zaten okul açıkken aklıma bile gelmiyor bebek falan.ayrıca da zaten unutmaya çalışsam da gördüğünüz gibi gözüme sokanlar var çevremde..

10. 10 Ağustos 2008
  11. lebis

lebis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim ya.. üzülme dicem ama ne fayda yaşayan anlar biliyorum. biz ne desek boş. bunun seni ne kadar üzdüğünü tahmin edebiliyorum ama dediğin gibi görümcen daha 21 yaşında ve bunu düşünememiş belliki. cahilliğine ver bence. bunu düşünemeyecek kadar olgun değil demekki henüz. bitanem sen Rabbime dua et. Eminim birgün o mutluluğu sana da tattıracaktır. Tıp okadar ilerledi ki hadi tıpı teknolojiyide geç Allahım bunun vakti saatini ayarlamıştır sakın isyan etme sadece sabret. Herşey gönlünce olsun canım.

12. 10 Ağustos 2008
  13. vesta

vesta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sakin ol canım yaa, görümcen densizlik yapmış tamam ama sen böyle kendini üzünce onun terbiyesizliğini engelleyebiliyor musun?Benim eşimde sperm sayısı ve hareketliliği ile ilgili sorun var.3 yıllık evliyiz, 2 aydır tedavi sürecindeyiz.Bizler gibi bebek için uğraşan ne çok çift var.Gebelik bölümünde erkek infertilitesi konusuna bakarsan listeyi gör.Umutsuz gibi görünen ama mucize bi şekilde gerçekleşen 4 hamile arkadaşımız var.Yapıcak bişeyler varsa yapıcaz uğraşıcaz ve çok sabırlı olucaz.İnşallah hepimiz bebek sahibi olucaz.

14. 10 Ağustos 2008
  15. NEHXIXR

NEHXIXR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nurtanesi cnm benim arkadaşların dediği gibi görümcen bir hata yapmış sana test i aldırması hata
    tabi benimde eltimin bir oğlu var dünyalar tatlısı oda eşim ve bizden kıskanıyor bebeğini bende bozuluyorum ama hiç belli etmiyorum cahilliğine veriyorum allah büyüktür ve yücedir rabbim tez zamanda bizlerinde kucağını doldursun bende 4 yıllık eyliyim bende sorun var 1 kez aşılama ve 3 kez
    de tüp bebek denedik 5 ay sonra 4 tüp denememize kısmetse başlıyacağız sende dene eşininde tedavi
    olması lazım allah yardımcın olsun cnm tez zamanda rabbim yüzünü güldürsün sakın üzülme olurmu
    kendine dikkat ...

16. 10 Ağustos 2008
  17. çixgxtanesi

çixgxtanesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nurtanesi malesef çevremizde bizim ne hissettiğimizi bilmeyen düşünemeyen insanlarla dolu.bazen bu en yakınımız oluyor.neden mi ?ateş düştüğü yeri yakıyor.bebek ziyeterlerine gittiğimizde,televizyonde hamile veya yeni doğum yapmış biri gördüğümüzde boğazımıza düğümlenen o yumruyu bir biz biliriz.bir biz anlarız.imtihanımız çocuk özlemi ile bitmiyor.en zor olanı çevre ile olan imtihan.tıpatıp aynı olmasada benzer şeyleri yaşadım hep allahım beni isyan ettirme sabır ver diye dua ettim.insanın mantığı anlıyor ama kalbi anlamıyor ve öfkeleniyor.görümcen bi cahillik etmiş düşünememiş desemde kızmakta haklısın .allah çevremizdeki kendini bilmezlere karşı bizlere sabır versin.sabrettikçe biz kazançlı çıkacağız inşallah.

18. 10 Ağustos 2008
  19. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    nurtanesi iş yerimde çocugu olmayan üç arkadaştık biz saglık problemlerimiz başkaydı ama sonuçta üçümüzünde çocugu olmuyordu bu sırada diğer arkadaşlarımız aslında çocuk istemedikleri halde bizden etkilenip hepsi muayeneye gitti ve korunmayı bıraktı ayça illa dr benimle gitmek istedi gittik bir problem yok dedi yalnız rahmin ters dedi bizimki okadar morali bozuldu bunu eşine öyle bir anlattıki sanki daglar yıkıldı altında kaldı o zaman kendimin ne kadar acınacak durumda oldugunu farkettim ben ne yapsaydım hem rahim ters hem pcos var hem kilo hem kıllanma neyse hiç bir şeye gerk kalmadan ayça bir kaç ay sonra hamile kaldı.VE BİLİYORMUSUN BEBEK ODASI BAKMAYA BERABER GİTTİK BANA GEL DEDİ GİTMESEM KISKANDIĞIMI İSTEMEDİĞİMİ DÜŞÜNECEK GİTTİM GÖZLERİM DOLDU MAGAZADA AMA GIKIMI ÇIKARMADIM eşim seni yakın bulmuş çagırmıştır dedi sonra şöyle düşündüm beni degilde başkasını çagırsa bak benim çocugum olmuyor diye beni çagırmıyor diyebilirdim
    çünkü okadar hassasız ki ne yapsa batıyor insanların herşeyi
    görümcen senin ne kadar üzüldüğünü görüyor ve yaşadıgın sıkıntıları yakından izliyor korkması normal sen onun yerine koy kendini ama bunu sana hissettirmese iyi olurmuş
    test aldırma işine gelince yorum yapamıycam