lütfen okuyun

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve candannn tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : candannn
  1. candannn

candannn O BENİM DÜNYAMMM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum geceleri uyumuyor.gündüz 3 saat aralıklarla uyuyup uyanan oğlum saat 22.00 den sonra bi türlü uyumuyor gece 3 e kadar bi kaç gündür bunu alışkanlık haline getirdi doyuruyorum sallıyorum uyumuyor.bende eşimle biraz vakit geçirmek istiyorum sinirlerim bozuldu artık nne olur bi akıl verin :KK43: büyüdükçe deişiyor

2. 20 Mayıs 2010
  3. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    oğlunuz kaç aylık bilmiyorum ama benim kızım 1 aylıkken gece gündüz kavramımız yoktu. geceleri oturuyoduk gündüzleri uyuyoduk. Ama zamanla düzeldi. Ben artık onu düzenli şekilde uyutmaya başlamıştım çünkü. 12:00, 15:00, 17:00, 20:00 sonra da gece uykusu. 1 saat uyutuyodum sonra kaldırıyodum. Sonra düzeldi. Geceleri uyuyodu sadece emmeye kalkıyodu. Bence siz de deneyin. Bebeğinizi belirli saatlerde uyutun. Geceleri de uyuduğu oda da eğer emziriyosanız loş ışıkta yada karanlıkta emzirin. Onunla hiç konuşmayın ki uykusu dağılmasın. Sadece emzirin gazını alın yatırın. Bi kaç kez yapınca düzeliyo. Biz 1 ay uğraşmıştık.

4. 20 Mayıs 2010
  5. candannn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim oğlum bu ayın 25 inde 2 aylık olacak inş bende düzene sokabilirim

6. 20 Mayıs 2010
  7. candannn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki ne kadar uyanık kalıyor gün içinde 1 saat falan mı uyku süreleri ne kadar oluyor?

8. 20 Mayıs 2010
  9. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    benim kızım şuan 18 aylık. o zamanlar 1 saat uyanık kalıyodu.

10. 20 Mayıs 2010
  11. tonguc

tonguc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba canım.benim oğlumda pazar günü iki aylık olacak. benimkide gündüz çok az uyuyor gece güzel uyuyor. bazen değişiyor. ilk aylarda normalmiş. yavaş yavaş düzene girecek inşallah. hoşçakal

12. 20 Mayıs 2010
  13. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    canım dur daha daha çok erken o daha bu dünyaya bu düzene yeni alışıcak benim bebeğimde hiç uyumazdı,ağlardım sinirden çok üzülürdüm onun için nasıl dayanıyo diye gece gündüz gözler açık bana bakardı olcak bunlar zaman ver annesi birde sen nekadar stres yaparsan ona o kadar yansır sakin ol onu uyuturken müzik aç mesela benimki müzikle uyur ama hep aynı şarkı olmalı arada değişcen her ay bi şarkı tutturcan bağdaştırcak bebek o sesi duydumu uyku dicek,birde uyku merasimi yapmalısın bebek bilmeli bunlardan sonra uyku diye önce altını temizle sonra karnını doyur ve müziğini aç yada sen bişeyler bul ona uykuyu öğretcek bağdaştırcak.üzülme ama zamanla herşey yoluna giricek

14. 21 Mayıs 2010
  15. claire

claire Kızlarım canlarım benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben ikiz annesiyim kızlarımdan biri de 3 ay boyunca geceleri uyumadı akşam saat 10 dan sonra ağlamaya başlıyor ve bazen 3 te bazen 4 te uyuyordu bende akşam 7den sonra uyutmamaya başladım ve birkaç gün içinde düzene girdi. Önce besliyor sonra altını değiştiriyor sonra da ninniyle uyutuyordum. Tabi bu arada bende çok üzülüyordum kendim için değil diğer bebeğim için çünkü aynı oda da yatıyorduk ve çocuğum kardeşinin ağlamasndan rahatsız oluyordu.
    Ama çok şükür geçti artık sadece karınları acıktığı için uyanıyorlar. Yani rutini oturtmak tüm mesele.

16. 21 Mayıs 2010
  17. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım da gündüz hiç uyumuyor gece 22:00 de yatığ sabah 05:00 te emmeye uyanıyor. emip 07:00 e kadar tekrar uyuyor.

18. 22 Mayıs 2010
  19. candannn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    senin kızın kaç aylık böyle olması normal mi ya bebek dediğin uyuyup büyümez mi çok yoruldum valla :KK43: