Lütfen Pizza Yardımı!

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve cokokiz tarafından 23 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : cokokiz
  1. cokokiz

cokokiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar evde pizza yapıyorum ama çok hoşuma gitmiyor dışarıdan hazır aldıklarımıza benzetemiyorum sanırım beceremiyorum yaa yardım edin lütfen sadece hep yaptığınız iyi tutturduğunuz bir pizza hamuru tarifi ve üstüne yapılan domatesli yada işte salçalı sosun tarifini yazarak bana çooooooooook yardımcı olursunuzz denediğiniz tadını beğendiğiniz tarifi sölerseniz çok sevinirim!!!!!!! :dance:

2. 23 Ağustos 2008
  3. newlife

newlife Guest

Ya büyük marketlerden milföy hamuru alıyorum yada köşedeki fırından ekmek hamuru alıyorum 4-5 tane..ikiside harika oluyo valla...üstünün malzemeleri belli zaten..

4. 23 Ağustos 2008
  5. cokokiz

cokokiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    newlife teşekkür ederim senin söylediklerinlede deniycem güzel ve pratikk olur tekrar çok teşekkürlerr!!!

6. 23 Ağustos 2008
  7. newlife

newlife Guest

Rica ederim canım..ay ne uğraşcan onun hamuruylan filan...Vakit çok önemli :kahve:

8. 23 Ağustos 2008
  9. xxgxoxnxuxlxx

xxgxoxnxuxlxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben hamuru kendim yapıyorum.Dr Oetkerin mayasını,tuzu,ılık suyu ve unu karıştırarak hamur haline getiriyorum.Yarım saat bekletiyorum.Sonra yağlı tepsiye koyuyorum.Üzerine sulandırılmış salça sürüyorum.Malzeme olarak sosis,sucuk,domates,biber olarak koyuyorum.Fırına attıktan sonra pişmesine yakın rendelenmiş kaşar koyuyorum.Gerçi fırından ekmek hamuru da alabilirsin.

10. 23 Ağustos 2008
  11. sherlocker

sherlocker Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    2 su bardağı ılık süt

6 çorba kaşığı sıvı yağ

tuz,şeker

Dr.Oetker in küçük pahet mayası ve un..Güzelce yoğur,çok serrt olmasın,mayalandır.mayalanınca tepsiye yay.Önce sadece hamuru pişir.Hamurun üstü kızarınca fırından çıkar,daha yumuşak olmasını istersen şöyle elinle su serp biraz üzerine ve üstünü bi örtüyle kapat.

Sosu için ben bir domatesi rendesi,salça ve baharat özelliklede kekik...Karıştır üzerine sür bolbol,heryerine,istediğin malzemeyi koy tabi kaşar hariç tekrar at fırına,sucuklar çok kısa zamanda pişer zaten,onlar pişince rendelenmiş kaşarı dök,tekrar fırına koy ve fırını kapat,o sıcaklık yeter erimesi için.Daha dün yaptım,enfesti,herkes bayıldı.Bi dene istersen afiyet olsun...

12. 23 Ağustos 2008
  13. wampirella_mk

wampirella_mk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben pizza çok yaparım.. fırında da tencerede de yapıorum.. fırındaki kuru oluo bence.. tencere pizzası daha yumuşak oluyor.. onu daha çok beeniyoruz biz ailecek.. :)

fırın içinde tencere içinde fırından hazır hamur alıyorum.. pilav tenceresinde yapıyorum.. bi kasede domates salçası az ketçep ve istediğim baharatları koyurum az sulandırark pizza sosu hazırlıyorum.. tencereyi yağladıktan sonra hamuru iyice yayıroum tencereye.. sonra bu sosu sürüyorum her tarafına.. sonra da malzemeleri isteğime göre diziyorum.. çok kısık ateşte hemen hemen 25 dk. kağağı kapalı pişiriyorum.. altı hafif hfiaf olmaya başlarken (kontrol ediyorum arad yanabilir çünkü ) peyniri koyuyorum üstüne.. başta koyarsak çabuk erir ve güzel olmaz.. altını kapatmaya yakında kaşar peynirini koyarım üstüne.. 5 dk falan daha tutarım sonra ocaktan alırım.. toplam 25 dk civarında pişiyor.. dene derim yumuşak oluyor.. fırın gibi kurutmuyor.. :KK66:

14. 23 Ağustos 2008
  15. EU1

EU1 Guest

canım bende tam pizza tarifi konusunda konu açacaktım aynen senin yazdıklarını yazacaktım baktımkia sen yazmışsın sağolasın .a.s

16. 24 Ağustos 2008
  17. cokokiz

cokokiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hepinizee çok teşekkür ederim yaa harikasınızzz hepinizinkide eminimki süper oluyordurr hepsini deniycem valla tutturana kadarr:) hepsini yazıyorum tairf defterimee sağolun varolun:)

18. 24 Ağustos 2008
  19. balum

balum kaan :) :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben de hamurunu kendım yapıyorum. herkes hamurunun tarıfını ıstıyo. guzel oluyor ama begenırmısınız bılmıyorum. ben 300 gr un,1 cay bardagı seker,1 cay kasıgı tuz,15 gr maya,1 bardak ılık su,3 yemek kasıgı sıvı yag koyuyorum hamuruna. uzerıne surmek ıcın 1 kasık salca ıle 2 kasık sıvı yagı karıstırıp suruyorum. uzerıne de zaten zevke gore malzemelerını koyuyorum. cok guzel oluyor.