Lütfen yardim, 14.Günde Ultrasonda 1 Follikel sadece 10mm, daha büyürmü??? ilk ICSI

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve wildrose54 tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

15 Haziran 2010
    Konu Sahibi : wildrose54
  1. wildrose54

wildrose54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Iyi Aksamlar Hanimlar,

bu benim 8 IUI den, yani Siringabebek denememden sonraki ilk ICSI Tüp Bebek uygulamam olacak insallah. (bende PCO ve Hormonbozuklugu var)
    Tecrübeli olanlar belki yardimci olabilirler bana.

21.05.2010 Synarela Burunsprayi günde 4 x almaya basladim.
    01.06.2010 Adetim geldi (ilacla PrimolutNor.5)
    02.06.2010 100.IE Puregon + 4x Synarela
    08.06.2010 150.IE Puregon + 4x Synarela
    14.06.2010 200.IE Puregon + 2x Toz 1x Su Menogon + 4x Synarela,sag yumurta 1 Follikel 9,7mm

Sizce Persembe gününe kadar daha Follikel olusur ve büyürmü, ona göre Haftasonu PU yapmayi düsünüyordu Dr., yoksa bu Deneme bosa mi gitti ???
    Yani Doktorum Tedaviyi kesermi?

Eger PU olursa, yani Yumurtalar alinirsa, ve Döllenirse, sizce 2 mi 3 mü geri alayim???

Lütfen bana yardimci olursaniz cok sevinirim. Yazim icin kusura bakmayin.

Herkese Selam ve Sevgilerimle a.s.!!!

2. 16 Haziran 2010
  3. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    doktorun gordugunde tek folikulu opunun yapilip yapilmayacagini soylemedi mi tatlim? bence ne derse desin zorla tek yumurta gelismesi cok ilginc ama tek oldugu icin cok da kaliteli olabilir bu isler bire bese ona bakmiyor eger kaliteliyse o bir folikullede hamile kalabilirsin, Allah verdikten sonra sen sonuna kadar buna inan.
    eger dollenme olursa ki Insallah olacaktir bunu dusunme bile, transferini en erkenden gerceklestireceklerdir beklemeden tahminimce ikinci gun ki cok mantikli cunku beklenmenin amaci en kalitelisini secmek gormek icindir tek embro olursa beklenmeyecektir.
    hic morelini bozme biz burda ne hikayeler okuduk, sen o tek folikulune sonuna kadar guven tum pozitif enerjini gecir yumurtana, bizi de haberdar et, Allah yardimcin olsun.

4. 16 Haziran 2010
  5. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada gunde iki mm gelisse folikulun yeterli buyukluge ulasir normalde 18 mmdir ama bu tup bebekte 16 mmde kabul goruyor. stres yapma hayirlisiysa hamile kalicaksam gelissin diye dua et. stresin etkisine cok inaniyorum.

6. 16 Haziran 2010
  7. wildrose54

wildrose54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

@Özlem

Tessekürler cvp`in icin, yani tek bir Follikel`le sence Tüpbebek uygulamasi yaparlarmi?
    Haklisin, birtane bile olsa farketmez aslinda, yeterki Dünyaya gelsin saglikla hayirlisiyla.
    Ilk ICSI denemem oldugu icin, birazda Stres yapiyorum dogrusu, cünkü genelde okudugum kadariyla Forum`larda en az 10 Yumurta aliniyor PU`da.
    Haber veririm Persembe günü insallah büyümüstür bir kac tanesi güzelce.
    Allah c.c hepimizin yardimcisi olsun.

Hayirli Geceler !!

8. 16 Haziran 2010
  9. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    acaba doktorun sadece en buyuk folikulu mu soyledi sana? emin misin bir folikul olduguna?
    bir de opu yapmayacak olsa demez miydi boyle giderse yapmayiz diye?
    Insallah sen yanlis anladin ve geriden gelenler de vardir ve onlar da guzelce gelisir.
    ama ne olursa olsun unutma kismetinde varsa olucak Insallah.
    stres yapma haklisin heleki ilki olunca insan ogrenmek istiyor her seyi, ben de bir kez yaptirdim yeni negatif sonucu aldim. ikincisine daha tecrubeliyim artik.

10. 16 Haziran 2010
  11. wildrose54

wildrose54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    @Özlem

Evet maalesef sadece 1 Follikel vardi, oda 10mm bile degildi, onuda zaten zar zor uzun süre aradiktan sona buldu, kücük falan hic yoktu baska. yanliz sag yumurtaligimi görememisti, genelde görülmüyor rahimin gerisinde kaliyor cünki, ama yinede ondada Follikel olsa, ozaman mutlaka kendini yumurtalik gösterirdi dedi doktor. Eger büyümezse ozaman, zaten PU yapmayiz dedi.
    Ay insallah büyümüstür bir kac tane daha, yarin icin gercekten sabirsizlaniyorum.
    Sanki bugünde sag yumurtaligimda biraz sanci hissediyorum, aceba büyüyormu bir kac tanesi bilmem.
    Yada kendi kendime kuruntumu ki.
    Haklisin, kismetimizde ne varsa o olacak artik, herseyin hayirli olanini istiyoruz Allah c.c dan, insallah bizede hayirli ve cabuk yoldan saglikli bebisler verir Rabbim.

Üzüldüm senin adina, niye olmadi aceba. Belki ilk deneme oldugu icinmi ki?
    Kac bebis geri almistin sen?

Selamlar.