Lütfen yardım! Annem ilk Kemoterapisini aldı

Konusu 'Onkoloji - Kanser ve Türevleri' forumundadır ve nnisanyagmuruu tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

6 Haziran 2009
    Konu Sahibi : nnisanyagmuruu
  1. nnisanyagmuruu

nnisanyagmuruu ooO♥Sensiz Olmaz♥Ooo Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    böyle olacağını hiç bilmiyorduk.annem mem ca dan ameliyat oldu.20 gün sonrada yani dün ilk kemoterapisini aldı. hastanede ilaç verildikten sonra hastamız iyiyse çıkabilir dedi ve annem iyiyim çıkarız dedi. önce wc gideyim dedi. wc giderken başı döndü.hasta bakıcılarla odaya aldık geri annemi.sorasında baş dönmesi devam etti. ve kusmalar başladı.dr bulantı için hap verdi. ve çıktık.2 saat yol boyunca arabada bikaç kez kustu.eve geldik aynı devam etti akşam 11e kadar. biraz iyiyim dedi.bulantı hapı verdim.sabaha kadar başında bekledim.bişey olmadı.sabah yine iyiyken verdim haptan ama az önce yine kustu.hiç bişey yiyemiyo.su içebiliyo,oda sorasında geri çıkıyor.şimdi ananem geldi yanına ve ben buraya koştum.bana bişeyler söyleyin bu kusmalar bulantılar nereye kadar devam eder.napmalıyım.normalmi.hiç bişey yiyemiyo. hele yemek adı hiç duymak istemiyo. kokuda aynı şekilde. hiç bi koku istemiyo.ne olur bi akıl verin. çaresizim senağlamasenağlama

2. 6 Haziran 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım geçmiş olsun öncelikle..
    biz babanneme ısırgan otunu kaynatıp suyunu içirirdik.rahatlasın bide vucudundaki irini atsın diye..
    ama kokuya karşı hassasiyeti ne durumdaydı inan hatırlamıyorum..
    doktorunuz ne diyor,ne iyi gelebilirmiş?

4. 6 Haziran 2009
  5. nnisanyagmuruu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ne isterse yiyebilir dedi dr. çok açıklayıcı bişey konuşmadı.bu bulantı beklediğimiz bişey dedi.ıhlamurla kraker verdim şimdi. tekrar yattı. gerçekten çok zorrmuş.inş çbk geçer bulantı.annemi öle solgun gördükçe kndmi çok çaresiz hissediyorum.

6. 6 Haziran 2009
  7. ayselcik

ayselcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun.babamda akciğer ca.. 6 kür de biz aldık kemoterapi.çok şükür babamda bulantı ve saç dökülmesi olmadı.ilaçlara ve bünyeye göre değişir demişti dr.anneniz bulantı hapına devam etsin. tuzlu kraker yedirin.bidahaki kemoterapiye giderken biraz tuzlu peynirle tost yedirin.serum takıldıktan sonrada tuzlu kraker atıştırmaya devam etsin.birde bizim dr bulantı olursa zerdeçal (zencefil de olabilir hatırlamıyorum hangisi olduğunu)çayı içirin demişti.şuan hangisi olduğunu hatırlamıyorum.sen bi netten araştır canım.ya zencefil ya zerdeçal di.hem bağışıklık sistemine iyi geliyomuş.yemek yiyememe devam ederse bu hastalar için özel gıda mamaları var.dr danışıp sağlık karnenize yazdırabilirsiniz.hergün kefir içirmeye çalışın.bağışıklık sistemini güçlendiriyor.bizim salı günü kontrollerimiz başlıyor.Allah hastalarımıza şifa bizede güç versin.çok zor bir hastalık.

8. 6 Haziran 2009
  9. ayselcik

ayselcik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayrıca tuzlu badem,ceviz,leblebi tarzı kuruyemişleride deneyin.

10. 6 Haziran 2009
  11. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Allahtan acil şifalar diliyorum annene tüm şifa bekleyen insanlara canım. Gecmiş olsun

12. 6 Haziran 2009
  13. kardelen57

kardelen57 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    alla acil şifalar versin canım

14. 6 Haziran 2009
  15. gulsima34

gulsima34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm benim çok çok geçmiş olsun. hastalık zor iş allah şifa versin.kekik çayıda iyi geliyomuş bulantıyaa kemoterapıden bi kaç gün sonra gidiyo bulantı ALLAHIM yardımcınız olsun cnm .

16. 6 Haziran 2009
  17. glsh85

glsh85 Guest

Bu bütün hastaların basına gelıyor dıye bılıyorum
    acıl sıfalar
    umarım hemen atlatırsınız

18. 6 Haziran 2009
  19. nnisanyagmuruu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    tek tek alıntı yapmadım arkdşlar.hepinize çok çok teşekkür ederim.inanın nerdeyse ilk kez hastane yüzü görüyoruz ailece. ve grip nezle dışında hiç ağır bi durmumuz olmadı.çok şaşkınız.benneyaptımki elin kolun bağlı oturup izlemek okadar zorki. en son ıhlamur verdim diye yazmıştım. ondan sora uyudu.hala uyuyo çok şükür.inş dünki kadar sık olmazda kndni toparlar.yazdıklarınızn hepsini not ediyorum ve mutlaka dr una sorucam. 10 gün sora kontrole gidicez.inş bi an önce toparlanır annecim:Saruboceq::Saruboceq: