Lütfen yardım arkdaşlar 2.biyokimyasal gebeliğimi yaşadım toplayamıyorum kendimi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve TABTA tarafından 13 Mart 2010 başlatılmıştır.

13 Mart 2010
    Konu Sahibi : TABTA
  1. TABTA

TABTA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba herkese..kasım ayında ilk tüp bebek denememden biokimyasl gebelik tanısını aldım.çok kafaya takmadım.şubat ayında dondurulmuşlarla denedik ama bu sefer önce 9.gün 6,12.gün 24,16.gün145 geldi çok sevindik sonrasında ise 19.gün 27 ye düştü bu da biokimyasal gebelikle sonuçlandı.çok yorgunum.çok yorgunum 15 aydır bu işle uğraşıyorum.bu sefer çok kötü oldum.2 kez aşılama ,1 kez tüp bebek,1 kezde dondurulmuşlarla transfer oldu son 2 si kimyasal gebelik..sorun sebepsiz nfertilite..ama ben bu sefer kendimi toplayamadım.dağıldım.gözyaşlarıma söz geçiremiyorum.sanki hayat bitti benim için.kimseyle konuşmuyorum.çok derin bir sessizlik var üzerimde.sürekli ağlıyorum.sanki herşey bebekti benim için ve onla beraber herşey uçtu gitti.neden böyle oldu bilmiyorum...benim durumumda olan var mı?bana yardım edin bizi bizden başka kimse anlamaz.ne yapmalıyım sizce.

2. 13 Mart 2010
  3. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    tabta merhaba seni gerçekten çok iyi anlıyorum bazen insan çok umutsuzluğa kapılıyor sabahtan beri ben de bunalımdayım bir türlü toplayamıyorum kendimi hayat bazen senin de yazdığın gibi sadece bebekten ibaretmiş gibi geliyor ve kendini toplamak daha da zorlaşıyor sende 2 kere yaşamışsın benim gibi anneliği tam anlayamadan kaybetmişsin ben de şu anda çok iyi değilim sağolsun arkadaşlar bana umut verdiler paylaşımları en azından rahatlattı beni söyleyeceğim tek şey zamanla azalacak bu acı biliyor musun geçmese bile azalacak ve yeniden başlayacaksın herşeye kendini toplayıp ben de kaç kere yaşadım bu duyguları bir daha umutlu olamam dedim ve hep yeniden umutla başladım bugün ben de kötüyüm geçecek biliyorum bugün sen de kötüsün geçecek biliyorum inşallah birdahaki denemende herşey yolunda gider de sorunsuz bir şekilde kavuşursun bebeğine

4. 13 Mart 2010
  5. apple23

apple23 öykü&övgün Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım histereskopi yada laparaskopi oldun mu hiç? bende sebepsiz inf. ve hiç gebelik yaşamamıştım 3.de ancak sonuç aldım. doktor sebepsiz infertilitede mutlaka histereskopi yada laparaskopi yapılmalı dedi. umutsuzluğa kapılma hemen bu tetkikleri mutlaka doktoruna sor canım bak gör sonraki tedavin pozitif olacak. birde tatlım genetik ve pıhtılaşma faktörlerine baktır. allaha emanet ol.

6. 13 Mart 2010
  7. TABTA

TABTA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol apple23 yok öyle testler yapılmadı.ama senin 3.denemende pozitif olmuş bu bile umut benim için.

8. 13 Mart 2010
  9. apple23

apple23 öykü&övgün Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım dediğim testleri mutlaka yaptır ve kendini toparla umutsuzluğa kapılarak hiçbirşey yapamazsın. biran önce testlerini yaptırmaya başla. hangi merkezde denedin bilmiyorum ama ben memorialden çok memnun kaldım. tavsiye ederim.

10. 13 Mart 2010
  11. DiLaN.

DiLaN. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba tabta..bende bir kez tüp bebek denedim.. biyokimyasal gebelikle sonuçlandı..sebebi araştırıldı, kan pıhtılaşması bulundu.ikinci denememe başladım.bu tedaviye başlamadan önce doktorum, b vitaminleri,folbiol,elevit,ve zinco verdi..tedaviden 2 ay önce başladım bunları kullanmaya..bu ayın sonlarında transferim yapılacak..bi yandan kan pıhtılaşması araştırıldı bulundu ve önceden önlemi alındı diye bunu artı sayıyorum,ama ilkinde almışız ya negatifi korkular kaplıyor yinede insanın içini..ya bu seferde demeden edemiyorum..inşallah Rabbim hepimizin yüzünü güldürür kısa zamanda..bence bunun üzerinde dur bu testleri yaptır..

12. 14 Mart 2010
  13. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    merhaba canım...tedavin olumsuz sonuçlanmış üzüldüm...ama kendini bu kadar dağıtma...toparlan, gerekli araştırmalarını yaptır ve hemen yeni tedavine başla...ben kendi geçmişimi kısaca sana yazıyorum bak bakalım senin durumuna benziyormu.
    2008 mayıs ve ağustos iki aşılama negatif...
    2008 ekim ilk tüp bebek pozitif 10 haftalıkken kalbi durdu. ,
    araştırmalar sonucu pıhtılaşma boz çıktı. mutlaka trombofili panelini ve eşinle senin karyotip analizini yaptır mutlaka...
    2009 şubat dondurulmuş emb.transferi..11.03.2009 sonuç pozitif ama değer düşük sonradan yükseliyor ama kimyasal gebelik...
    2009 temmuz 2. deneme...01.03.2010 rabbime sonsuz şükür ikiz kızlarım sağlıkla dünyaya geldi..
    tam 35 hafta hergün kendime iğne yaptım...neredeyse hiç çalışamadım. 20 dk dan fazla yol yürüyemiyordum... kanamalar...kasılmalar...ve sıkıntılı bir hamilelik sonucu rabbim yüzümüzü güldürdü...
    bir tek şeyi hiç YAPMADIM...asla YILMADIM,DAĞILMADIM,PES ETMEDıM. olacağına inanarak yüce yaradana sığınarak dua ederek uğraştım ve bekledim..kızlarımı ilk kucağıma aldığımda (Allahım iyiki pes etmeyip yola devam etmişim sonucu ne güzelmiş) dedim..

sende bir an önce testlerini yaptır, ve yola devam..

Son düzenleme: 14 Mart 2010