Lütfen yardım bebeğimin elini kestim

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sahipsizada tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

13 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sahipsizada
  1. sahipsizada

sahipsizada Bebeğim nerdesin. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim 1 aylık bugün ilk kez tırnağını keseyim derken bi parmağında parmağını kestim çok kanadı çok korktum ağladım bebeğimin canını yaktığım için. bi sorun olurmu benimle aynı şeyi yaşanyan varmı

2. 13 Ekim 2010
  3. Asu

Asu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende yapmıştım malesef öyle bi hata.benim bebeğim 5 aylık falandı yeni tırnak kesici almıştım minik bebekelr için olanından.ilk denemede bebeğimin tırnak etini kestim.hiç ağlamadı,bende kanı görmesem farketmeyecektim.kanı gördüm ben bayılacaktım resmen çok fena oldum ağladım ,anlıyorum seni.. hemen peçeteyle bastırdım bi süre tuttum bi kaç dk sonra durdu.tırnak kesme makasından önce naskış makasıyla keserdim hep korka korka.o yüzden tırnak makasına geçmiştim.ama artık hep nakış makasıyla kesiyorum benim için daha rahat oluyor kestiğim yeri görüyorum en azından...

4. 13 Ekim 2010
  5. ecubukcu

ecubukcu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım korkma aynı şey benim de başıma geldi bn de çok kötü oldum ağladım hatta hemen eşimi aradım o da kızdı bana kötü bir şey olduğunu sanmış :) ama bu benim için çok kötü birşeydi!!! oğlum hiç ağlamadı ama parmağı kanadı ben de hemen kolonyalı pamuk bastırdım üfledim. çabuk geçiyor merak etme. umarım bir daha asla başımıza gelmez.. hala çok korkuyorum tırnaklarını keserken... :KK43:

6. 13 Ekim 2010
  7. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bebeğin tırnayı 3 aydan önce kesilmiyo tetenoz aşısı olmadığı için

8. 13 Ekim 2010
  9. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    olu mu hiç öyle şey canım bebeklerin tırnakları çok çabuk uzar ve 3 ay bekletirsen rapunzelin saçı gibi olur :) tetanoz aşısıyla alakası yok onun.

jelibon25 bunu beğendi.
  10. 13 Ekim 2010
  11. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    gecmis olsun,uzmeyin kendinizi.bende kizimin tirnaklarini keserken cok korkuyorum ama kesmeden olmaz,cok ciziyor yuzunu.Bu arada tetanoz asisi 2.ay yapilan karma asinin icinde var iciniz rahat olsun o konuda.

12. 13 Ekim 2010
  13. kedi003

kedi003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    ben ılk aylar boyle bır kaza olmasın dıye bebek torpulerıyle torpulerdım.. aklınızda olsun, kendıne guvenmeyenler bunu deneyebılır bıraz zman alıyor ama daha guvenılır. bebedor marka tırnak makası almıstım set seklınde ıcınden cıkmıstı torpuler neredeyse 3. aya kadar torpuledım

14. 13 Ekim 2010
  15. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    :))) aynı şey benim de başıma gelmişti,ben de çok ağlaıştım ama kızım bir damla bile göz yaşı dökmemişti o zaman 1.5 aylık falandı,hemen biokadin ile dezenfekte etmiştim parmağını.

16. 14 Ekim 2010
  17. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    zaten bebeğin ilk 3 ay tırnağı kendi kendine kırılıyo dökülüyo valla ben doktorların yalancısıyım kesmek yerine törpüleme tercih ediliyor ilk 3 ay benim bebeğimin uzamada kendi kendine kırıldı zaten yumuşacık oluyo tırnakları kesmekte zor 3 aydan sonra sertleşiyo

18. 14 Ekim 2010
  19. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya kesersin ya da törpülersin ama bir şekilde kısaltırsın dimi? sen ilk 3 ay tırnak kesilmez diyince ben o lafına karşılık yazdım.bebeklerin tırnakları çok çabuk uzadığı için bir şekilde kesmek lazım kendi kendine kırılmasını beklersen biçimsiz bir şekilde kırılır daha çok canını yakabilir.ayrıca yüzünü çizmemesi için kesmek şart.ben kızımın tırnağını doğduktan sonra hemen kesmiştim halan daha da çok çabuk uzar.