lütfen yardım...!!!ben gibi olan varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU3 tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

kızlar çok bunaldım artık..ben 6 haftalık hamileyim..hamile kaldığımdan bu yana bütün gece sağa dön sola dön,,,sürekli sinir basıyor beni ama bir türlü uyuyamıyorum..yetmedi zırıldıyorum artık sinirden,gözyaşım çıkmadan ağlıyorum resmen..bu nasıl bir şeydir neden oluyor ben anlayamadım...offffffff..eşimle yatamıyorum..o da zavallım başka yatağa geçiyor ben huzursuz olmayım diye..ama ben ne onla nede onsuz yatabiliyorum..deli olucam..bir yandan mide bulantılarım,isteyerek kaldığım hamilelik bana zindan olmaya başladı,ne yapacağımı bilmiyorum..sürekli sinir nöbetleri geçiriyorum,zaten panik atak hastasıyım..neden oluyor bu uykusuzluk acana bilen varmı aranızda? kullandığım folik asitten kayunaklanıyor olabilirmi ki?(gerçi pek sanmıyorum,1 gün bıraktım belki ondandır diye ama gene uyuyamadım)..buna bebek neden oluyor diye bebeğide istemez oldum inanın..ne olur bana bir akıl verin,çıldıracağım..

senağlamasenağlamasenağlama

2. 26 Ocak 2009
  3. Cangema

Cangema بسم الله Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gunaydın canım merhaba bende 7 haftalık hamıleyım bende ılk 2 gun senın gıbı oldum sevıçtenmıydı yoksa korkumuydu bılemedım amma çok sukur şimdi gectı bu aralar bende huzursuzum ınleyesım gelıyor kasık bolgesı bıraz sızlıyor vede bende daha mıde bulantısı ve dığer belırtıler falan yok acaba hep boylemı olacak hayırlısı olur İnsallah canım merak etme gecer ınsallah hamılelığıne sevın bak ben 1 sene 18 ay bekledım çok sukur sonunda Rabbı verdı bebeğı olmayan çok kadın var burda sıkkrumuzu bol bol yapalım hepsı gececek ınan

4. 26 Ocak 2009
  5. sarmasik

sarmasik hayatim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canim seni benden iyi kimse anlayamaz herhalde..ben su an 12 haftalik hamileyim ama senin gibi ilk 9 haftam zindan gibiydi..helede geceleri...artik uyku nedir unutmustum..bütün gece bir bunalim sikinti saat basi uyanma nasil diyeyim artik sinir küpü olmustum...ama sadece geceleri degil bütün gün böyleydim...icimde öyle bir sinir vardiki yani birileri beni sinirlendirse herhalde onu parcalayabilirdim..migde bulantilarimida söylemiyorum..evde artik parfüm yasakti..zavalli esim senden benim dokuz ay cekecegim var diyordu..artik hayattan hic zevk almiyor kendimi hasta gibi hissediyordum...ama cok sükür 10.haftalardan sonra yavas yavas düzelmeye basladim...cok sükür simdi migde bulantilarimda azaldi..neredeyse hic yok..unutma hamileligin en zor zamanlari ilk üc ay ve son üc ay..vücudun buna alismasi biraz zaman alabiliyor...biliyorsun bütün hormonlar degisiyor..sen sakin olmaya calis ve inan bana 3 aydan sonra hersey yoluna girecek ve hamileliginin en güzel dönemleri baslayacak...bunu sana bir cocuk annesi ve ikincisini bekleyen birisi olarak söylüyorum..inan bu en zor ama en kisa sürecek olan hamilelige alisma süreci..bu sürecte bol bol dinlen ve hicbirseyi kafana takma!!!!!3.aydan sonra bana nekadar mutlu ve rahat oldugunu söyleyeceksin!!!!

6. 26 Ocak 2009
  7. serdi

serdi Guest

canım bence sakin olmalısın bu geçici bir durum unurmaki artık hamişsin sen ne hissedersen bebişinde hissedicek .. bence budurumdan şikayet etme senin yerinde olmak isteyen birsürü kadın var....

8. 9 Şubat 2009
  9. dubai

dubai Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 7haftalık hamileyim aynı sorunları bende yaşıyorum hatta üstüne bulantılarım var üstelikte hiçbişey yiyemiyorum ama geçicek etrafımdakiler böyle olmasının normal olduğunu söylüyorlar hamile olmak kolay değil çünkü hormonlar alt üst oluyor vücut bebek için yer açmaya hazırlanıyor geceleri uyumanı sağlıycak bişeyler bulmaya çalış ve herşeyi kafana takma hamile arkadaşlarınla veya bebeği olan arkadaşlarınla sohbet et gerçekten iyi gelicek sana

10. 9 Şubat 2009
  11. canangezer

canangezer Guest

canım bende ilk hamileliğimde aynı şeyleri yaşamışdım .sanırım tekrar hamileyim 9 gün geçti çarşamba belli olacak neyse hayırlısı ben senin gibi olmuşdum ama çözümü ince bir gecelik giymekde buldum çünki sütyen ve kilodumun lastikleri sanki beni boğuyodu nefes alamıyordum.bi nebze olsun öle rahatlamışdım daha sonra melisa çayları ii geliyo 2 fincan sabah ve yatmadan önce iç pisikolojikde olsa rahatlıyosun banyo yapmaya çalış bunlar sana ii gelicek ilk üç ay çok zor geçer bide son üç ay.son aylarda da kabus görmekden uyuyamıyacaksın.annelik kolaydeil çocuk doğdukdan sonrada uyuyamadığın günleri arıycaksın .
    allah sağlıklı ve hayırlı bebiş nasip etsin...

12. 9 Şubat 2009
  13. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Benimde aksine hep uykum gelirdi, akşam 9 da yatardım sabah 8 e kadar. Gündüz çalışmasam gündüzde uyurdum. İlk 3 ay her hamile sıkıntı çekiyor, 3 ay geçsin bak nasıl unutacaksın, ben de bulantılardan çok çektim ama şimdi miniğimin hareketlerini hissesidince o günleri hatırlamıyorum bile. Sabret geçecek.

14. 9 Şubat 2009
  15. deryaprs

deryaprs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canim seni cok iyi anliyorum.ben 5 sene sonra tedaviyle hamile kaldim.ilk uc ay hep endiseliydim cunku kanamam olmustu.sunada 30 haftalik hamileyim kanamamin oldugu gunden beri endiseliyim.uyuyamiyorum gece surekli uyanip ic camasirimi kontrol ediyorum.benimki farkli bir durum.sende aksam yatmadan once mutlaka ilik bir bardak sut ic.eger calismiyorsan mumkun oldugu kadar gec yat.boylece vucudun iyice yorulur.ve vitamin haplarini sabah al.birileriyle konusup dertlesmeye calis.va bebegini dusun sen ne kadar rahatsiz olursan o da o kadar rahatsiz.onunla konus bu bence seni rahatlatir.esinin sana masaj yapsini iste ayaklarina mesela bu cok rahatlatiyor.

16. 9 Şubat 2009
  17. kleshtina

kleshtina Bir kedim bile yook... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aynısını ben de yaşıyorum, sinir hala var hiç yanlışa tahammülüm kalmadı .Benim de kanamam olduğu için kramplar mahvediyordu beni yüzüm gözüm arpcık ,uçuk oldu cildim mahvoldu yine hamd olsun bi tanıdığım 3 aylık hamile 3 aydır da hastaneden çıkamıyor serumla duruyor kız..geçer canım bunlar sabırlı olalım..

18. 10 Şubat 2009
  19. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba dun hamile oldugumu ogrendim 4 haftalikmis .bende 3gundur uyuyamiyorum:KK43:ins. gecer diye umit ediyorum diger arkdaslarinda SIKINTILARININ azalmasini dilerim