Lutfen yardim edin acilen kizlar

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Baradiel tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

27 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Baradiel
  1. Baradiel

Baradiel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bebegimin yuzunde konaklanmaya benzer genellikle alin ve burun cevresnde pul pul dokulmeler ouyor ben kremledikce duzeliyor gibi oluyor ama bir sure sonra yeniden basliyor gittikcede yuzune yayiliyor cildi cok kuru....ayrica bazi yerlerindede gecmeyen kirmizilik var...

Ayrica bebegim hic bezine kakasini yapmiyor ben altini actiktan sonra bacaklarini kaldiriyorum ve ikinip yapiyor oysaki kabizda degil...hic beze kakasini yaptgini gormedim belki ilk zamanlarda yapiyordu fakat artik yapmiyor nedendir sizce lutfen yardim edin lutfen pls..

2. 27 Şubat 2010
  3. Baradiel

Baradiel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada bebegim erkek kizlar lutfen yardimlrinizi bekliyorum pls

4. 27 Şubat 2010
  5. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeğin kaç aylık bilmiyorum ama sorun yapacak bişey yok.bebeğinin cildi kuruysa bir süre daha o döküntüler devam eder benim bebeğimin de cildi çok kuruydu.derisi tamamen pul pul döküldü uzun süre.kakasına gelince demek ki bebişin altı açıkken daha rahat yapıyo.kafana takacak bişey yok canım.rahat ol bence.

6. 27 Şubat 2010
  7. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bebeğin ne kadarlık bilmiyorum anlattıkların korkulacak şeyler değil ama bebek egzamasına benziyor doktoruna göstermelisin biran önce.. herhangi bir krem kullanma... Yeni doğanlar anüs kaslarını hareket ettirmeyi bilmediklerinden dolayı altını açınca daha rahat yaparlar genelde zamanla bezine daha rahat yapmayı başarıcaktır.

8. 27 Şubat 2010
  9. Baradiel

Baradiel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bebegim 2 aylik krem suredigim zamanlar cildi kupkuu erkek teni gibi zimpara gibi cok uzuluyorum haliyle kafasindaki konak gibi pul pul dokuluyor ..pazartesi dr goturcm olmassa zeytin yagi sur dediler kafasindaki konak yuzunemi gecti acaba:1no2:
    yinde tuvaleti konusunda cok rahatladim cok saolun

10. 27 Şubat 2010
  11. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    evet bebek egzemasi benim bebegimde de ayni sekilde basladi onlemini al simdiden vucudunu nemsiz birakma kalin giydirme cok sicak ortamda bulunmasin cok gecmis olsunn

12. 27 Şubat 2010
  13. Baradiel

Baradiel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cok saol da canim peki seninkidemi beninki gibiydi acaba pul pul dokuluyor ve cildi cok kuru genelikle alin ve goz cevresi birde burun kivrimlari beyaz dokuntuler ver hangi nemlendiriciyi onerirsin ne gibi tedavi uygulamam gerekir sence cok saol simdiden

14. 27 Şubat 2010
  15. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    evet yanen oyleydi hatta kafasinda konakla basladi bu ve konagi gecirmem neredeyse 2 ayi buldu sonra yuzune ve vucenuda yayildi konagi gecirmek icin sana tavsiyem zeytin yagi sur banyodan yarim saat once sonra fircasiyla tara sampuani mutlaka parfumsuz olmali naturel yani vucudunuda ayni sekilde olmali parfumlu biseyle yikama sakin sacini guzel durula mutlaka nemlendirici olarak sadece vazelin beyaz vazelin diye eczanede satilir mutlaka bebek icin oluyor kafasina ve vucuduna guzelce sur hic kuru birakma kafasini ve vucudunu ve vazelinleykende kafasini tar konaklar guzelce cikiyor sonra yine vazelin ben boyle gecirdim konagi egzema ise hala var 2 aylikti cikti 1 ayda gecti 2 ay sonra tekrarladi suan 5 aylik olacak 1 aydir yine var ama hafif geciriyoruz surekli nemli tutuyorum vucudu yunle temaz etmesin terlemeyecek sekilde giydirmelisin deterjanida onemli naturel olmali ani isi degisikligi yasamamali yuzu hassas oluyor cunku bu donemde bunlari yaptim ben hafif geciyor egzemamiz ben yurtdisinda yasiyorum doktorumuz sadece nemlendiri onerdi kortizonlu kremler yasak burada bebeklere ama turkiyede her bebege veriyor doktorlar anlamis deilim zaten kesin cozumu yok bu hastaligin 1 yasina kadar kendiliginden geciyormus onemli olan hafif atlatmak bebegim kasidigi isin kafasini ve yuzunu eldiven kullaniyorum gece yara yaparsa cok zor iyilesiyormus cunku ona dikat et kasittirma sakin

16. 27 Şubat 2010
  17. caglaya

caglaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benım bebegımdede oldu egzama 1 yasına kadar surer dedı doktor...ben hergun mustelanın nemlendırıcı kremını suruyorum..mıs gıbıde kokusu var fıatı 20 lıra tavsiye ederım:)

18. 27 Şubat 2010
  19. Baradiel

Baradiel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ck saolun ama yinede ben bi dktor gosteriyim icim rahat etsin offf ck kafaya takiyorum uzuluorum bazende emerken agliyor huysuzluk yapiyor acaba ondan dolayida olabilir belki