Lütfen yardım edin.Canım çok yanıyor.

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve talihsiz84 tarafından 22 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Eylül 2008
    Konu Sahibi : talihsiz84
  1. talihsiz84

talihsiz84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Lütfen yardım edin canım çok yanıyor.Bundan 3 yıl önce biri ile tanıştım ve ıona iilk gördüğüm andan itibaren aşık oldum.O da beni çok sevdi.Birbirimize aşıktık.Hala birbirimizi çok seviyoruz.ve ben onunla nasılsa bir başkası asla kocam olmıycak diyerek birlikte oldum onu çok seviyorum.Ancak beni ailemden gelip istedi.Ama ailem aramızdaki eğitim ve maddi durum farklılığından dolayı izin vermedi.Psikolojik tedavi görüyorum.Ama ailemle sevdiğim arasında kaldım aylarca,yıllarca ve şimdi ne yapacağımı bilemiyorum.Bir başkası ile evlenemem.Ama onunla evlenirsem ailem beni sileceğini reddedeceklerini söylüyorlar.intihara kalkıştım.olmadı annem yakaladı.çok seviyorum onu.ve hala bana evlenelim diyor.ama kararını ver ya ben ya ailen diyor.Ne yapmalıyım.Onunla bunca şey yaşamışken bir başkası ile evlenemem.ama diğer taraftan ailemi de bırakamıyorum.bir seçim yapmam gerek.lütfen ne olur yardım edin.

2. 22 Eylül 2008
  3. petibxoxr

petibxoxr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende aynı durumda kalmıştım ailemi seçtim ve şimdi çok ama çok pişmanım neolusa olsun aile silemiyo ama sevdiğini bidaha bulamıyosun sen ailenle güzelce konuş ikna etmeye çalış mücadele et hemen inteharı düşünme seviyosan bırakma daha sonra bulunmuyo ve ben pişmanım mücadele etmediğime gerçi şimdi hayatta değil bırakma derim sana sevgine inanıyosan onunla olur diyosan ailen kıyamaz bi müdded karşı çıkarlar sonra kıyamazlar bebeğim üzülme

4. 22 Eylül 2008
  5. dilenciii

dilenciii az zaman kaldı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    :teselli: canım çok üzüldüm yaşadıklarına... maalesef kimse senin yerine yapamazki bu seçimi:çok üzgünüm: senin karar vermen lazım.çünkü bu seçim biraz kişilere bağlıdır aleni tabirle kocaya kaçan vaya kaçanlara şahit olanlar ve sonradan kocalarının bu eşlere kötü davrandığını,bu kızların üstüne bir de ailesiz kaldıklarını görenler aman ailenden geçme diyecektir..tam tersi evlenip mutlu olan, ailelerinindede bir süre sonra affettiği olaylara şahit olanlar da sevgin için mücadele et diyecektir( bu şık daha nadir gerçekleşiyor maalesef)
    o yüzden senin intihar falan demeden daha sağlıklı düşünmen ve sevgiline de sabredip beklemesini söylemen lazım seviyorsa bunu yapar zaten..
    bu arada ailen neden istemiyor çocuğu yani uçurum mu var eğitiminizde maddi durumunuzda çocukla yoksa ailen senin için daha iyi kısmetler olsun diye mi gönüllerinden geçiriyor ne bileyim yada senin göremediğin başka bir huyunu mu beğenmediler:uhm:

6. 22 Eylül 2008
  7. dilenciii

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bak ben yazarken bir arkadasımız tam da dediğim gibi vazgeçme demiş mesela. içim acıdı petibörcüm hele bir de hayatta değilmiş ya şimdi...
    bak bir de şunu düşündüm inşallah haddimi aşmam ama lisans durumundaymışssın işin gücün varsa kendi kararlarını kendin alabilmelisin. en azından bu kişi evlendikten sonra seni üzecek olursa ailene dönemezsin ve evlenmeden kendini garanti altına almalısın.tabii ki ailenin kararları önemlidir ve onlardan geçerek bişiler yaparsan mutlu bile olsan bi tarafın eksik kalacaktır ama kafaya koyan aşk karsında inatçı birine de burdan yazdığımız hiçbişi veya ailesinin korkutmaları işe yaramayacaktr.eğer artk dayanamayacağın bi noktaya gelir de aileni karşına alırsan en azından evliliğinin yolunda gitmeme ihtimalini de gözönünde bulundur ve asla ondan bana zarar gelmez beni hiç üzmez diye düşünme...

8. 22 Eylül 2008
  9. xsxirine_4553

xsxirine_4553 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    canım anne baba sen düştüğünde kolundan kaldıracak tek insanlar ama eş sevgiliiiii her zaman vefalı çıkmıyor kiii aileni ikna edecek bir aracı yok mu bir aile büyüğü bir aile yakını ....yada aranızdaki iş eğitim farkını gidermeye çalışmak sizin ısrarınız sizi düze çıkarabilir ama intihar ne acıııı her gün yeni bir umutt yeni bir hayat getirir insana ne olur yarın bilinmez sen hayatını feda ediyorsun.......benc aileni ikna etmenin yollları aranmalı..ailenin hayır demesinin belliki bir nedeni var bunu annene sor ne yapabiliriz yeterki evlenelim diye konuşmaya çalışsaan anneler kuzularına kıyamaz biraz ağlamaklı konuşşşan

10. 22 Eylül 2008
  11. dilenciii

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım daha iyisin ya:KK43: yemeği yedim geldim valla ne düşünüyosun die:KK43:

12. 23 Eylül 2008
  13. SultanSena

SultanSena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence kesinlikle ailenin rızasını almalısın.hem ne demek ya ailen ya da ben bence koca her zanman bulunur ama aile bulunmaz.onunla yaşadıklarını annene anlatmayı denesen nasıl our?

14. 23 Eylül 2008
  15. ecitah

ecitah Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım hani birlikte olmasan derdimki aile bu atılmıyo bende zamanında atmadım atamadım ama biliyodumki o ne kadar sevsemde aileme uygun değildi diyebilirimki beraber olmasamda bende ucundan döndüm olduysamda haberim yokya neyse:çok üzgünüm:
    zengin fakir okumuş okumamış bence hiç önemli değil bence seçim yapman için tek bakman gereken ilerisi ona gittiğinde biliyoruzki yani çoğu zaman aile çevre yüzünden kıyamadıkları için affediyolar olurya şimdi aileni silip gittin zamn geçtikçe senin yüzüne bunları vurucakmı erkeklerin büyük lafı ilk kavgada sen geldin gelmeseydin derler
    biraz karışık oldu dicem şuki ya zamana bırak aileni kandırmaya çalış gönüllerini almanın yolunu bulun yada
    yada gidip evlen ama çooook çokkk düşünerek olurmu :teselli:

16. 23 Eylül 2008
  17. ilknuuur_55

ilknuuur_55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canm benm ınan cok uzuldum...senn yerınde olsaydım napardım hıc bılmıorum..ama aılede atılmazkıı dustugun zaman sana elını uzatacak sadece aılen sevgılı arkadas bunların hepsı yalan tatlım..ıkna etmeye calıss gozlerını korkutt nebılım belkıı nekadar sevdgını anlarlarr...ama sakın aılenı silme canm ılerde cok pısman olucaksın sakın yapma bunuu..allah yardımcınn olsunn

18. 23 Eylül 2008
  19. EU1

EU1 Guest

onu tercih ettiğinde,seni ailenin sevgisine muhtaç etmeyecek kadar çok sevip,değer verecekse,
    bir yuvayı az öz geçindirebilecek kadar kazanıyorsa,sorumluluk sahibiyse,
    her ne olursa olsun senin ailene saygısında en ufak bir kusur etmediyse,
    sana hem ana hem baba olabilecek bir yüreğe sahipse,
    gerçekten bu saydığım evlilik için temel değerler onda varsa
    ailenden çok özür diler ve gidersin.
    hakkınızı helal edin,
    sizi mutluluğumla utandıracağım dersin...
    ama gerçekten mutlu olacaksan
    böyle oluncada ailen inşallah ileride senin mutluluğunu gördükçe değişir.
    ama şunuda bilmeni isterim ki,evlilik çok kolay birşey değil
    evliliğe çok hazırsan buyur mutluluklar dilerim
    umarım verdiğin kararlar geleceğinde senden birşeyler alıp götürmez...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.