lütfen yardım edin..kızım bana çokmu bağımlı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve nilep24 tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : nilep24
  1. nilep24

nilep24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar benim 7.5 aylık bir kızım var .kızıma kendim bakıyorum.defne çok gazlı bir bebekti ve bu yüzden sürekli kucağımdaydı daha sonrada alıştı tabiki sürekli kucak istedi bende ağlamasın diye aldım.halada almaya devam ediyorum.bir de kızım hiç yalnız kalmak istemiyor odanın kapısına yaklaştığım an çok kötü ağlamaya başlıyor.başkasının kucağına gitmiyor herkesi yabancılıyor.sürekli benim kucağımda dursun istiyor.ailemden farklı bir şehirde yaşıyorum ve burda tanıdığım kimse yok.küçük bir şehir olduğu için gezilecek yapılacak bişeyde yok. bu yüzden de genellikle evdeyiz kızımda yalnız beni ve akşamları babasını görüyor.herkesi yabancılamasını buna yoruyorum ben ama eşim kayınvalidem falan sen bu çocuğu bu hale getirdin kendine bağımlı yaptın.ilerde de bu çocuk sorunlu olacak arkadaş ilişkileri kötü olacak diyorlar.kendimi çok kötü hissediyorum sizce ben hata mı yapıyorum çocuğuma kötülükmü yapıyorum sinirlerim çok bozuk kızımı memnun edecem diye kendimle ilgili hiçbirşey yapmıyorum gün boyu sadece onunla uğraşıyorum.benimle aynı durumda olan varmı.yardımlarınızı bekliyorum:KK43:

2. 25 Aralık 2009
  3. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim oğlumda 27 sinde tam 6 aylık olacak gerçi biz malesef hala gazlıyız ama oğlumda hep kucağımda bırakamıyorum ve hiçbir iş yapamıyorum burada gezecek yerler olmasına rağmen gezemiyorum oğlumda yabancılık yapıyo herkes hep seni gördüğü için diyo ama sanırım bebeğimin isteğiyle de alakalı diye düşünüyorum herkes sıkıp sevmek istiyo oğlumda buna gelemiyo ama anlatamıyorum malesef herkes çok biliyo ya neyse ben kötülük olduğunu düşünmüyorum güven kazandığını düşünüyorum kendine güvenen bi çocukta bence gayet sosyal olabilir ayrıca böyle olmayı bebeklerimiz istiyo bırakalımda ağlatalım mı yani bu daha mı iyi

4. 25 Aralık 2009
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.120
    Ödül Puanları:
    463

peh peh peh, fal açtılar herhalde. daha neler artık...

arkadaşım bebek denebilecek bir ayda daha çocuğunuz. size bağımlı olması çok çok doğal. emziriyor olsanız emebilecek ayda. ayaklanmaya başlayınca bu sorunlarınız tamamen kalkacak ortadan. yeni şeyler keşfetmeye başlayacak. e tabi o zaman başka tehlikeler olacak, deterjanlar, köşeli eşyalar falan. yani bebeğiniz 3-4 yaşına gelene kadar gününüzü ona ayırmak zorundasınız...

merak etmeyin sorunlu olacak olsa ohooo neler var bildiğim yerimseniben

hem bir bebeğin annesine düşkün olamasından daha normal ne olabilir ki? eşinizin ailesi hafif bir kıskançlık yapıyormuş gibi geldi :umursamaz:

6. 25 Aralık 2009
  7. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.548
    Ödül Puanları:
    238
    Ya arkadaşım 7.5 aylık bir bebekten bahsediyorsun sana çok düşkün olması şu sıralar çok normal daha 7.5 aylık bebeğin geleceği ile ilgili yapılan arkadaşlık ilişkileri sorunlu olacak gibi varsayımlara da afedersin bir tarafımla gülerim ben, babasına gitmemesi ile ilgili olarak bizim erkek milleti çocuğun bakımıyla pek ilgilenmez iki pişpişler sonra çocuk anneye daha düşkün olur, babası kızınızla daha fazla oyunlar oynasın sizin kucağınızdan mesela, yine siz yanınızdayken sütünü içirsin mamasını yedirsin sonra ufak ufak babaya pas atarsınız bu şekilde babasına da düşkün olur ama ileride yaşında mesela babacı olacak babası elinden tutup gezdirsin isteyecek, daha çok küçük sorun yapmanıza hiç gerek yok, çok kucağa alıştı çok bana alıştı gibi vesveselerle şu kısacık günleri zehir etmeyin ne kendinize ne bebeğinize zaman çabuk geçiyor

8. 25 Aralık 2009
  9. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bebek canım o sana düşkün olması çok normal
    asıl anormal olan diğerlerinin düşünceleri
    rahat ol...

10. 26 Aralık 2009
  11. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim sana düşkün olmasi inan bence güzel bi sey.benim kızımda öyleydi şimdi1 yasşında..hep kucagimdaydi hatta kas yaptım diyebilirimkaydirigubbakcemile3kucagimda yemek yapardim,kucagimda mama hazirlardim..hep böyle gecerdi..benimde annem babam bana uzaklar bende kendim büyütüyorum bebegimi..hemen hemen hergün dısari çıkariz ama benim kızım hala yabanciliyor..hemde inanmiyacaksiniz ama 3 aylıkken başladi doktoru bileşokolmuştu.muayene bile edemezdi..sen hiçmihiiçç kafana takma kaynanalar zaten moral bozmaktan başka bi işe yaramıyorlar bende yaşadimbunu..şimdi kızım özgürlügünü ian etti resmen yürütecinden inmek istemiyor gelkucagima alim seni diyorum geri geri nasil kaçıyor..bebeklerin huylari 2 haftadada bile çok çabuk degişiyor..etrafasakın kulak asma bebeini gönlünce büyüt canim

12. 26 Aralık 2009
  13. nilep24

nilep24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim arkadaşlar içimi rahatlattınız:)

14. 28 Aralık 2009
  15. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Kimseyi dinlemeyin. Bol bol kucaklayın bebeğinizi. Merak etmeyin kucağa alışır safsatadan başka bişey değil. Geçmişte kaynanalar gelinler iş yapsın diye öyle derlermiş. Kucağına alma alışır.
    ılerde siz istesenizde kucağınızı gelmeyecek bu anların tadını çıkarın.

16. 28 Aralık 2009
  17. sedaesila

sedaesila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    selam yazını okuyunca çok sinirlendim :eek:klava: sana kesinlikle değil tabi..bak canım bebeklerimiz yaklaşık aynı aydalar benim meleğide cok gazlı olduğu için ayak kucak meme bağımlısı oldu :) bırak olsun zaten bir daha bu anlara dönebilece misin boşver . bir de çok doğru birşey yapıyorsun kocana ve sevgili k.valdeciğine söyle tüm nörolog pedegoglar der ki bebeklerinizi kucağınıza almaktan korkmayın her ağladığında şevkatle yaklaşın onların yanı başında olun ki güven dolu sevgi dolu bireyler olsun asıl sen böyle yapmazsan kuzun problemli olur kesinlikle doğru olanı yapıyorsun rahat ol . bir de unutma her bebeğin ayrı ayrı huyları var benim kızımda bana çok bağımlı yapışık gibiyiz ama çok da samimi herkese gidiyor gülücük saçıyor bu senin bebeğine özel bir durum bence sen kapa kulaklarını meleğini nasıl büyütmek istiyorsan öyle büyüt bebek senin bebeğin hiç kimseyi ilgilendirmez çok karışmak isteyen varsa doğursun kendisine bir tane tamam mı arkadaşım rahat ol üzme kendini sen kızına özgüven aşılıyorsun sevgi veriyorsun
    0-3 yaş bebeklerin ihtiyacı 1.doyur beni 2.uyut beni 3.yıka beni 4.altımı temizle ve en önemlisi 5.SEV BENI .......sadece sev doya doya ....... sevgiyle kal

18. 17 Haziran 2015
  19. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    Selam zlar bebekleriniz büyümüştür şimdi.
    Aynı bağımlılık bende de var, ne zaman Düzeldi sizin bebişler? Kızım 10 aylık ve9 kilo çok yoruluyorum bebek arabasında da oturmamak için direniyor