Lütfen yardım edin kızlar :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kelebeklikuzu tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

8 Ekim 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  1. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar ben ablamın sorunu için sizden yardım istiyorum.
    ablamın oğlu şu an 2. sınıfa gidiyor ve 1 yaşındaki kardeşini inanılmaz kıskanıyor.
    evet her çocukta kıskançlık vardır bir yere kadarda normaldir ama bu çok aşırı. okulla arası hiç yok derslerini hiç yapmıyor okulla alakası hiç yok. sürekli oyun oynamak istiyor ve gün içinde ablama inanılmaz eziyet ediyor. kardeşini kıskandığını her fırsatta dile getiriyor ama bunu aşırı tepkilerle belli ediyor. kendini şekilden şekile sokuyor etrafındakş herkeze herşeye zarar veriyor. bazen içinde büyüttüğü bu kıskançlığı çok güzel sözlerle ifade ediyor ozaman gerçekten nasıl içine oturduğunu anlıyoruz bu durumun.
    ama asla ona karşı olan ilgide azalma olmadı. aksine kardeşiyle birlikteyken ilgiyi onun üzerine yoğunlaştırıyoruz.
    nasıl davranmamız gerektiğini bilemiyoru. yardım alması gerektiğine inanıyoruz istanbulda nereye gidebiliriz yardım edebilecek olan varmı tavsiye edebileceği doktor olan. belki ablamında destek alması gerekir onun içinde tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.
    teşekkür ederim şimdiden...

2. 8 Ekim 2010
  3. bla bla

bla bla Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    229
    Ödül Puanları:
    48
    evet yardım almanız şart.kıskanıyor diye ilgiyi ona yağunlaştırırsanız çocuk hayatı boyunca kimseyi kabul edemez hap bana hep bana der.gerek kendi ablam gerekse çevremde tanıdığım ilk çocuk olan kişiler zalim kavgacı uyumsuz sebebide ilk çocuğa olan yoğun ilgi. Ama alışssın diye kardeşine ilgi gösterirseniz çocuğa zarar vermye çalışır bunada şahit oldum.en sağlıklısı yardım almak.o zamana kadarda şöyle birşey yapabilirsiniz kardeşini ona emanet edin ona ihtiyacı olduğunu ona abi gibi davranıp sahip çıkmasını aşılayın belki o zaman o bana da ait der.yani böyle düşünüyorum

4. 8 Ekim 2010
  5. semerta

semerta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    61
    Ödül Puanları:
    148
    Aynı durumu benim kuzenim çocuklarında yaşadı, anaokuluna başlayan çocuk kardeşini kıskanıyo sözlede söylüyordu bunu, çocuğu psikoloğa psikaytiye getirdiler sonunda küçücük çocuk ilaç kullanılır duruma geldi en vahimide tüm yaz yatılı kuran kursuna vererek hepten hata yaptıklarını düşünüyorum düşünün o yaramaz çocuk gitti konuş demeden konuşmayan bi çocuk çıktı ortaya, çözümmü çocuğun ilgi alanlarını değiştirmek onunla daha çok vakit geçirmek, işin uzmanlarından yardım almak. asla baştan atmak olmamalı

6. 8 Ekim 2010
  7. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148

Size en güzel yolu pedagoglar gösterecektir. İhmal etmeden yardım almaya bakın..

8. 8 Ekim 2010
  9. fulya1234

fulya1234 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    bir pedagoga gidin onlar size gereken neyse yardım ediceklerdir....

10. 8 Ekim 2010
  11. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bebek doğmadan önce çocuğu bebeğe alıştırmamışsınız anlaşılan
    ve muhtemelen çocuk aşırı ilgi ile büyümüş şimdide ilginin paylaşıldığını biliyor çünkü diğeri bebek ve hep anne kucağında anne hep onunla olmak zorunda..
    çocuğun okulda başarısız olmasının sebeplerinden birkaçı;
    zamanında ona birşey olur kaygısı ile ilk çocukluk çağını sürekli korumacı geçirmek
    bebeğe tuvalret alışkanlığı kazandırırken baskıcı davranmak
    onun sosyal çevresinin dar olması
    tv ye bağımlı olmak (hiperaktif ve dikkat dağınıklığı oranını arttırır).

evde her istediği yapıldığından okuldada yapılacak zanneder ama okulda otoriteyi farkeder okula gitmek istemez okuldan soğur..
    eğer okulda başarısızlıklar yaşamışsa derslerinin kötü olması resim yeteneğinin olmaması gibi çocukta başarısızlık ve aşağılık duygusu gelişmiştir ve oda hıncını sözünü geçirebildiği yerden çıkarmaya çalışır..
    bence uzman yardımı almanızda fayda var çünkü çocuğun okul dersleri etkilenmiş
    temeldeyken bunu önlerseniz iyi olur yoksa ileride başarısz bir çocuk olabilir ve düzeltmesi daha zor olacaktır.