Lütfen Yardim Edin Napicami Bilmiyorum

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve YeniBahar tarafından 30 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : YeniBahar
  1. YeniBahar

YeniBahar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar acilen yardıma ihtiyacom var. Oğlum 2,5 yaşından bu hafta başı kreşe başladı. ben daha öncede çalışan biriydim. 2 yıl evde kaldıktan sonra çalışmaya başlamam gerekti,herşey bir yana kendi psikolojim için 4 ay evvel çalışmaya başladım bu zamana kadar annem baktı fakat o da gitmek zorundaydı. Bu hafta başında hem ben yeni bir işe başladım,hemde oğlumu kreşe verdim. Kreş Yenibosnada Beyaz Papatya çocuk yuvası. Kamerası filan yok. Ama eğitimcileri ve ortam çok sıcak ve tecrübeli.Araştırmada yaptım.Belgeleri tam. Ne biliyim. Bunca yıllık iş hayatında edindiğim tecrübeyle insanlarıda az çok tanıyorum diye düşünüyorum. Fakat sorun şu ki oğlum yani Oğuz bıraktığımızda çok ağlıyor. Boynuma sarılıyor. İçim parça parça oluyor napıcamı bilmiyorum. Farklı bir ortam,farklı bir düzen onun için alışma süreci olması gerek biliyorum ama bilmiyorum. Az önce de uyuturken birden uyandı ve beni parka bırakma dedi. Yuvanın bahçesi park ondan park diyor yuvaya. LÜTFEN BU KONUDA TECRÜBESİ OLAN ANNELER BANA YARDIM ETSİN. O benim canım yanlış birşey yapmak istemiyorum ama çalışmamda gerek. Bu sabah bırakırken çok ağladı fakat 1 saat sonra aradım,oynuyo yanımda dedi öğretmeni bir sorun yok bu gün dedi,akşam eşim almaya gitti 4 gibi, o zamanda bu gün iyiydik hatta baya yemekde yedik demiş. Normalde de oğuzun yemek problemi vardı ve çok inatçı,bunu öğrt. ikinci gün farketti daha. İlgileniyorlar diye düşünüyorum. Bazı konuşmaları beni çok rahatlatıyor. Mesela yemek konusunu söylediğimde (günde 5 kez filan arıyorum d o konuşmaların birinde) acele etmeyin,korkutamam çocuğu ürker.önce alışma sürecini atlatalım filan diye konuştu. Bilmiyorum. Yardım edin,akıl verin,bişeyler anlatın tecrüblerinizi anlatın nolur. ÇOK İHTİYACIM VAR.

2. 30 Mayıs 2008
  3. iyi anne

iyi anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Canım benim ben de kızımı 3,5 yaşında bırakmıştım kreşe.Alışması zor oldu.Sabahları gitmek istemiyordu.O güne kadar annem baktığı ve yalnız büyüdüğü için içine kapanık bir çocuktu.Kreşe başladktan bir hafta sonra kadardı.Bir gece baktım altına kakasını yapmış.Sonra araştırdım ki kreşde de yapmamış.Evde yapmayınca ben de orada yapıyor zannetmiştim.Utandığı için onlara söyleyememiş de...Yani ilk günler hem anne hem çocuk için çok zor geçiyor.Daha 5 gün olmuş başlayalı.Biraz daha sakin ol canım.Zamanla alışır...Sen yine de yakından takip et olanları.Sevgiler...İyi akşamlar...a.s.

4. 30 Mayıs 2008
  5. YeniBahar

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    iyi dileklerin için çok teşekkür ederim. Senin ki gene büyükmüş,benimki 2,5 yaşında olduğu için korktum ben yanlış birşeymi yapıyorum diye. Daha bezliyiz biz. Dedim ya inatçıyız diye, baskı da kurmak istemedim o konuda. Bu yaz onun için zor ve farklı olacak biliyorum ama o hazırmı bilmiyorum. Ben hazırmıyım onuda bilmiyorum. Korkuyorum birazda. Kreşe gelince,yakarım ortalığı oğluma gelecek en ufak bir zararda. Oğuz farkındalığı çok yüksek bir çocuk. Hareketlerinden ve konuşmalarından anları diye düşünüyorum. Ay bilmiyorum Önce Allah'a sonra onlara emanet güsel yavrum. Babasıda bende kontrol ediyoruz ama bi yere kadar,güven gerek diyor eşim,renkleri koyuysa yakın zamanda belli olur diyor o da. İlgine teşekkür ediyorum. Sevgiler

6. 30 Mayıs 2008
  7. YeniBahar

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arakdaşlar saat geç oldu biliyorum ama lütfen tecrübelerinizi paylaşın benimle gerçekten ruh halim pek iyi değil. Çocuğunu bu yaşta kreşe veren anneler yokmu?:sm_confused:

8. 30 Mayıs 2008
  9. YeniBahar

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben çıkıyorum ama yarın iş yerimde bakıcam. tekrar gönderdiklerinize. Şimdiden teşekkürler. İyi geceler

10. 30 Mayıs 2008
  11. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim tecrubem filan yok ama alışır bennce yeni ortam sonucta calışmak zorundasın onun geleceği ,için
    çalışan anne olmak cok zor işte
    eve geldiğinizde onunla bolca kaliteli vakit geçir

12. 31 Mayıs 2008
  13. yxixldan74

yxixldan74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım benim oğlumda 28 aylık kreşe başlamıştı ve 2hafta zor günler yaşadık .ama sonra çok sevdi orayı ve söylediklerine göre 2 haftayla 4 hafta arası alışma süresi oluyormuş çocuğa göre değişirmiş.umarım sizinkide çabuk alışır.
    kamera sisteminin olmaması sizin için kötü olmuş.ayrıca servis imkanınız olsaydı alışmayı çabuklaştırdığı söyleniyor.benimki servise bindiğinde ağlar köşeye varmadan susarmış.malum arabayla dolaşmak çocukların hoşuna gidiyor.size tek tavsiyem sabırlı olun ve sakın sık sık ziyaretine gitmeyin.onu bıraktığınızda da arkanıza bakmadan ilerleyin.(annelik işte dayanamıyoruz biliyorum)
    kolay gelsin!

14. 1 Haziran 2008
  15. YeniBahar

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    paylaşımınız için teşekkür ederim. Bunları duymak bana biraz umut veriyor. Kreş eve çok yakın sabah ben bırakıyorum akşam babası alıyor. Belkide dediğin doğrudur ama dediğim gibi eve çok yakın aslında biz böyle tercih ettik. Servissiz olsun dedik. Birde kreş iyi gibi geldi bana müstakil kendi bahçesi var. İki katlı. Evet kamera olsaydı bende daha rahat olabilirdim mutlaka. Hepinize teşekkür ed,yorum ve bilgi ve tecrübe sahibi olan diğer annelerin veya uzmanların yamalarınıda rica ediyorum

16. 1 Haziran 2008
  17. Kuzucugum

Kuzucugum My Boys.My love Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Benimde boyle bir tecrubem yok ama cevremde gordugum duydugum kadar butun cocuklar genelde bir alisma devresi geciriyorlarmis, sade sizin cocucugunuz digil arkadasim bukadar uzulmeyin.kolaymi anne,babanin yanindan cikip baska insanlara alismaya calisiyor yavrucak kesinnikle bu bir,iki gunde atlatilicak birsey digil ama suda bir gercekki bir haftada 10 gunde gecse alisicak sonucta eminim cokta sevicek arkadas ortamini, cevremden edindigim bilgilerden ibaret bunlar....insaallah sizin yavrunuzda kisa zamanda alisir,ve krese gitmeyip evde kaldigi gunler kendisi gitmek isteyecek cunki arkadas ortamina alisiyorlar civil,civil:icecream:

18. 2 Haziran 2008
  19. seyda_66

seyda_66 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    148
    selam emine benimde kizimkrese gidiyor evet cocuklarin ortami degsince anneye daha cok düsüyorlar birde cok agliyorlar benimki 1 yil agladi bagirdi sonunda ben pes edecektimki ögretmeni biraz daha dayanin dedi gercekte hakliymissss simdi kizimi almiya gidiyorum anne oyunumu bozma biraz bekle öyle gidelim diyor krese basliyali 2 yil oldu sükür iyiiii alisti isallah seninkide alisir kres iyise gerizi biraz zaman kaliyor cocugun alismasi zaman aliyor birde evde fazla kural olmuyor ama kreste oluyor kurallardan bende kizimda menmun simdi