lütfen yardım edin,ne yapmalıyım ben?..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kardelen_32 tarafından 23 Haziran 2010 başlatılmıştır.

23 Haziran 2010
    Konu Sahibi : kardelen_32
  1. kardelen_32

kardelen_32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

Arkadaşlar kimseye anlatamadığım şeyler var.anneme bile söyleyemediğim üzülür diye.. benim sorunum eşimle aramızdaki iletişim.eşimle görücü usulü evlendik 2 yıl önce. ilk gördüğümde hiç elektrik alamadım hatta annemler ısrar ettikçe ''asla olamaz bi daha onun ismini duymayacağım'' diyordum.ilk istemeye geldiklerinden 2 yıl sonra tekrar geldiler ve bir şekilde annemlerinde ısrarıyla bu kez oldu. 3,5 ay kadar nişanlı kaldık ve nişanlıyken çok problemlerimiz oldu çok kötü bir nişanlılık dönemi geçirdim.hatta bir kez yüzük falan attı eşim .sonradan çok yalvardı ama ben bu saatten sonra olmaz artık attı bitti falan dedim . babam daha öncede nişandan ayrıldığım için'' bu sefer atamayız yutacağız bunları'' dedi.
    neyse biz evlendik.ilk zamanlarımız çok zordu.belki o zamanlar kadar değil ama hala zor geçiyor.eşimde aradığım şeyleri bulamadım.iletişim,uyum,sevgi,ilgi, aşk çok hayal kırıklığı yaşadım. uçurumlar var sanki aramızda.. o kadar farklıyız ki çok zıttız..ortak ilgi alanlarımız bile yok denecek kadar az tam tersiz..seviiyorum onu ama aşk, heyecan duymadım hiç duyamadım..bazen çok soğuyorum ona karşı..ruhsal ihtiyaçlarım var ama eşim kadın ruhundan anlamıyor,romantik değil,ilgisiz.. işten gelip tv ve pc başına geçer bişey sorsam duymaz bile dalmıştır..sonra gidip yatar.. ağladığım zamanlarda çok rahat oda da oturur ne yanıma gelip sarılır ne saçımı okşayıp teselli eder...çok şeyler yer etti içimde çokk..kendimi değersiz hissediyorum..çok mutsuz ve yanlız hissediyorum..senağlama
    anneme tartışmalarımızı anlattığım bi gün '' istemiyorum deseydin,evlenmicem deyip dik dursaydın'' dedi bana . yani suçu benim üstüme attı belkide içini ferahlatmak için..sanki üstüme gelip ısrar edenler onlar değilmiş gibi.. babam alıp karşısına sormaz'' nasılsın kızım , var mı bi derdin ,sıkıntın?'' demez..neden çünkü korkar altından bişey çıkacak diye..
    şimdiğe kadar hiç kimseye dile getirmediğim şeyler bunlar ..kendime bile yeni yeni dile getirmeye başladım... ben mutsuzmuşum yeni farkına varıyorum...napıcam arkadaşlar ben yaaa kafayı yemek üzereyim ben .. yardım edin bişeyler yazın lütfen..mafoldumben

2. 23 Haziran 2010
  3. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    eşin kendi hayatından memnunmu? tek derdi evlenip evinde kapıyı açan temizlik yapan yemek yapan bi kadının olmasımıymış?

4. 23 Haziran 2010
  5. kardelen_32

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    o ahlinden memnun.az önce konuşmaya çalıştım .ilgisizlikten sevgisizlikten birbirimize vakit ayıramamaktan..çözüm bulmaya çalışmadı önemsemedi bile.. ilgi göstermiyor muyum ,ne yapmam lazım dedi sadece... sonrada ben yatmaya gidiyorum dedi gitti ve yattı mafoldumben çok yanlız hissediyorum kendimi beni anlamıyor anlamaya çalışmıyor.. şimdi böyleysek 10-15 yıl sonraki halimizi düşünemiyorum ben.. bi ömür nasıl geçecek diye bile sormaya başladım kendime senağlama

6. 23 Haziran 2010
  7. kardelen_32

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    anneme anlatmalı mıyım bunları?? bu yüzden boşanılmaz belki ama nasıl düzeltebilirim arkadaşlar ?? ben hep böyle ilgiye, sevgiye,aşka aç olarak mı yaşayacağım ?? :KK43:((

8. 24 Haziran 2010
  9. canım annene anlat bi şekilde yumuşak dille anlat onlar senin iyiliğini düşünürler

10. 24 Haziran 2010
  11. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    boyle yaşamak zorunda diilsin mesleğinde var çalışıosun kendi ayakların üzerinde durabilirsin
    ama bence hemen pes etme biraz daha çabala o sana uymuosa sen ona uymaya çalış bakalım onun istediği sevdiği şeyleri yapın eğlenmeye çalışın beraber

12. 24 Haziran 2010
  13. beyazlale_87

beyazlale_87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ah canım yaa seni öle iyi anlıyorum ki
    aynı sorunları bende yaşıyorum....üstelik ben severek evlenmiştim ama zamanla ieltişim bozukluğu fikir ayrılıkları ilgisizlik vs gibi sebeplerden evliliğimiz kangren oldu...eşin değişmez sakın değiştirmeye çalışma o adamı böle kabulleniceksin belki bi evlilik danışmanına başvurabilriisniz ama onada yanaşmaz gerek duymaz çünkü adam halinden memnun...ben kendime meşkaleler bulmaya çalışıyorum kendi kendime mutlu olmaya çalışıyorum kabullendim bi nevi bu durumu artık...

14. 24 Haziran 2010
  15. buttefly

buttefly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sevgısızlık ılgısızlık paylasım olmaması cok kotu bısey bence esınle bunu konus acaba sana acılamadıgı bı sorunumu var sankı kendını soyutlamıs gıbı konusmayı dene ve senın ıcın ılgısızlıgının cok onemlı bı sorun oldugunu bu sekılde evlılıgınızın tehlıkede oldugunu sınyallerını ver oda konunun cıddıyetını anlasın annenede soyle bastan boyle gıderse dayanamayacagını anlat en azından rahatlarsın

16. 24 Haziran 2010
  17. karanfilli

karanfilli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yazık nikahı yap eve at bi hazır hatun...seni anlamayanı.sana değer vermiyeni sende adam yerine koyma canım...ne yaparsan yap bu adam değişmez danışmanada gitsen gözünü korkutayım diye evide terketsen üç gün güler yüzüne gözünü boyamak için...sonra alır kumandsını oturur yerine.sen kadınsın özelsin değerlisin...bi köşe minderiyle hayat geçmez aşık bile değilsinki aşkın içn çabalayasın...güçlü ve kararlı ol eşine ve ailene karşı..ezikleri oynama sakın...kapıyı kapatınca sen yaşıyorsun o evde karar ve hayat senin.o adamla dünyaya gelmedin sen ömrünü ona adamaya mecbur değilsin.bence al karşına kesin ve kararlı konuş güçlü dur karşısında sen güçlü olki o ezilsin.hem suçlu hem güçlü olmasın...valla biraz katıyım sanırım ama bende de var bir umursamaz anca bu şekilde başediyorum onunla...allah yardımcın olsun canımcım

18. 24 Haziran 2010
  19. nimesaybycn

nimesaybycn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    743
    Ödül Puanları:
    153
    bence kimseye uymak zorunda değilsin canım.biliyorum bir evlilik böyle pat diye bitirilmez.hani derler ya bekara koca boşamak kolay diye belki ben de bekar olduğum için kolay görünüyor ama daha gençsin.insanın içinde yoksa yoktur.eğer bundan sonra sana karsı ilgili asık gibi davransa da bu sadece seni memnun etmek için olacaktır kimseyi değiştiremezsin. dediğin gibi ömür geçmez böyleleriyle.eşin bencil bir adam bence insan karısının derdini sıkıntısını dinlemez mi.
    dinlemeyecekse o evilik niye bence babanın evinde daha mutluydun
    iyi düşün taşın canım yolun daha başındasın.
    kendinden ruhundan bir şeyler kaybetmeden yolunu çiz derim ben.
    ama tabi elinden geleni de yap ki sonra keşke daha fazla cabalasaydım evliliğimi kurtarmak için diye düşünme