lütfen yardım edin oğluma

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve FlowerPurple tarafından 7 Eylül 2007 başlatılmıştır.

7 Eylül 2007
    Konu Sahibi : FlowerPurple
  1. FlowerPurple

FlowerPurple Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar oğlum sekiz aylık ve kolik sancısı hala geçmedi kullanmadığım bir şye kalmadı aklınıza gelen belki benim unuttuğum birşey olabilir lütfen bilgilerinizi paylaşın artık dayanması çok zor

2. 7 Eylül 2007
  3. onetimes

onetimes Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    zinco damla kullandım benim kızıma iyi geldi, arada rezene çayıda veriyorum.
    nurse haryveys diye bir şurup var onunda iyi olduğunu biliyorum. bi arkadaşım senin gibi herşeyi denedi sonunda rezene çayında şifayı buldu Allah yardımcın olsun.

4. 7 Eylül 2007
  5. eceda2003

eceda2003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bende kızıma milupanın rezene çayını verirdim ılık olarak.Onu içtimi sızar kalırdı denemediysen birde bunu dene istersen.Karın bölgesini sürekli sıcak tutmakta işe yarar,birde mama kullanıyorsan bazı mamalarda aşırı sancı yapar.Yedirdiklerinede dikkat et.

6. 7 Eylül 2007
  7. OZGEM

OZGEM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım bende kızıma hep rezene çayı verdim o iyi geldi onu denemeni tavsiye ederim.

8. 7 Eylül 2007
  9. AcI BaDeM

AcI BaDeM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Umarım bi faydası dokunur, bebişlerimiz herşeyimiz :KK46:
    Radikal gazetesi sitesinden aldım, bebeğin sağlık günlüğü adlı yazı dizisinden
    Gazın ilacı hareket
    Annelerin diğer bir korkulu rüyası da gaz yapıcı gıdalar. Annenin yediği şeylerden gaz bebeğe geçer mi?
    Gaz yapıcı gıdalar annenin bağırsağında gaz yapar. Hiçbir zaman annenin bağırsağında oluşan gaz, kana karışıp, kanla memeye gidip, memeden de çocuğa geçmez. Bu tamamıyla bir uydurmadır ve hurafedir.
    Peki gaz neden olur?
    Gaz, çocuğun sütü emerken yuttuğu havadır. Gazın az olması için memenin siyah kısmının olduğu gibi bebeğin ağzına girmesi gerekir. Biz yetişkinler de yemek yerken hava yutarız, ama biz hareket ettiğimiz için gazımızı rahat çıkarırız. Bebekler gazlarını hareket edemedikleri için çıkaramazlar.
    Gaz çocuğun doğduğu gün değil, yaklaşık 20'inci günde başlar ve dördüncü, beşinci ayına kadar yani dönme hareketleri başladığı zaman da biter.
    Eğer çocuğu çok kucağa alırsanız, hareket ettirirseniz çocukta gaz olmayacaktır. Ameliyat sonrası hastayı yataktan kaldırıp yürütmelerinin nedeni de işte budur. Hasta vücut hareket kazanınca gazı çıkar. Çünkü kişi kalıp gibi yatarsa gaz olacaktır.
    Aynı şey çocukta da yaşanır. Gaz hadisesi kalıp gibi yatmaktan oluşur. Eski insanlar bunu salıncak ve beşikle çözümlemişler. Yani çocuğa hereket kazandırmışlar. Çocuğu kucağa alacaksınız, yürüyeceksiniz veya masaj yapacaksınız ki gazı çıksın.
    Bir de halk arasında sıkça söylenen; 'Emziren kadın ayağını üşütürse sütü de üşür, gaz olur' sözü vardır...
    Böyle bir şey yoktur. Bunlar tamamen hurafedir.
    Peki gazı iyi çıkmayan çocuk ne yapar?
    Gazı çıkmayan çocuk annesine üç tane haberci gönderir. Çok hıçkırık tutar, emerken karnından gurul gurul sesler gelir ve aşağıdan çok gaz çıkarır. Rahatsız olan bebek, ağlayarak annesinden intikamını alır.
    Gazı önleyen ilaçlar var mı?
    Midede bağırsakta oluşmuş havayı yok edecek bir ilaç yeryüzünde henüz bulunmamıştır. Bu iş için rezene ve benzeri pek çok otlar kullanılır. Bunların en büyük özelliği potasyum elementinden zengin olmalarıdır. Potasyum da bağırsak hareketlerini artırır. Bağırsak hareketleri artınca da çocuğun gazını alttan çıkarması kolay olur. Ama oraya gelene kadar gaz yine ağrısını ve sancısını çocuğa yapmış olur.
    Nasıl gaz çıkarılır?
    Çocuğun gazını çıkarmak için poposunun hemen üzerine belinin altına elle masaj yapmak ve rutin hareketlerle vurmak gerekir. Çocuğun canının acımaması için elin iç kısmının kullanılmaması, ele yay şekli verilerek içeride hava biriktirip yastık görevi yapılması önemlidir.
    Dr. Kadir Tuğcu

10. 7 Eylül 2007
  11. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlara katılıyorum oğlumun sancıları çoktu tek çare milupanın rezene çayı oldu müthiş rahatlamıştım o zaman tabi bebişimde rahatlamıştı, tavsiye ederim

12. 7 Eylül 2007
  13. FlowerPurple

FlowerPurple Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar hepinize verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum kullandıklarım arasında sab simplex , nurse harveys, metsil, zinco,anason , rezene, papatya,acı elma yağı,küçük hint cevizi
    var dahada aklıma gelmeyenler birde ilk altı ay sadece akşam üzeri olurdu altı aydan sonra tamamen geceye döndü şimdi dokuzuncu ayını bekliyorum çoğu bebeğin buayda bitermiş gerçekten inanılmaz bir eziyet tıp herşeye çare bulmuşta buna nasıl bulamamış allah kimseye vermesin tamamen ellerim kollarım bağlı hissediyorum kendimi :eek:klava:

14. 7 Eylül 2007
  15. dilek32

dilek32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım oğlum 1 yaşında eskisi olmasada hala çekiyoruz geceleri

16. 10 Eylül 2007
  17. meltemDE

meltemDE 7.aydayiz Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benli gecmis olsun bisi sorucam biberonla besliyomusun bebisini ve yatar pozisyondami veriyorsun biberon kullaniyorsa

18. 10 Eylül 2007
  19. EU1

EU1 Guest

EVET CANIM ÖNCE SAKİN OL GÖZÜNDE BÜYÜTME... DEMESİ KOLAY DİYECEKSİN AMA ÖYLE ANNE PANİK YAPINCA ÇOCUK HİSSEDER VE DAHADA GERİLİR...HER BİŞEY YEDİRDİKTEN SONRA MUHAKKAK GAZINI ÇIKAR KUCAGINA AL MİDESİNİ BİRAZ OMUZUNA GELECEK ŞEKİLDE TUT VE AVUÇ İÇİNLE MASAJ YAP SIRTINA ....KOLİK SANCISI TUTUNCADA SIRT ÜSTÜ YATIR VE KARNINA PARMAK UÇLARINLA MASAJ YAP DAİRESEL HAREKETLERLE....BİRDE BACAKLARINI KARNINA DOGRU İTEREK BİSİKLET HAREKETİ YAPTIR DEDİKLERİMİ MUTLAKA YAP...BEN ÇOK FAYDASINI GÖRDÜM DAHADA OLMAZSA 2 HAFTA DENE SONRA BİR UZMANA BAŞVUR ....İYİ ŞANSLARa.s.