lütfen yardım edin...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve zeyno06_09 tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  18 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 1. zeyno06_09

  zeyno06_09 Guest

  mrb kıslar eylülde evliliğim 2 yıl olacak evlendiğim ilk günden itibaren korundum.(keşke korunmasaydım ) 1ay da doğum kontrol hapı kullandım bıraktıktan sonra korunmayıda bıraktım.bebek istiyorduk artık :KK46: yalnız buarada ilişki sırasında ağrım olunca krem sürmeye başladım.6 ay kadar ocakta bıraktık.ocaktan bu tarafa hiçbirşey yapmama rağmen gebelik yok...bu yaptıklarım engelmi oldu acaba iyice senağlama fikri olan varsa lütfen paylaşın...:teselli:
   
 2. 18 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 3. iLayda

  iLayda su perisi Üye

  Katılım:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.358
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  canım 6 ay daha korunmasız ilişki deneyin. olmazsa eşinle birlikte bir doktora gidin. gerekli tahliller yapılır. bir problem varsa ona göre çaresine bakarsınız. bahsettiğin krem kayganlaştırıcı sanırım ama o nedenle bebek olmayacağını sanmam. uzun süre korununca hemen olmaması normal. 6 ay çok uzun bir zaman değil. ama daha fazla sabredemem dersen iyi bir doktora görün. adetinin 2. yada 3.günü hormon tahlili, usg falan yapılır, gerekirse rahim filmi çektirirsin . eşinden de sperm örneği alınır. bunlarda bir sorun varsa tedavisi yapılır yoksa denemeye devam ya da bebek olması için tedavi süreci başlar. umarım en kısa zamanda hamile kalırsın.
   
 4. 23 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 5. zeyno06_09

  zeyno06_09 Guest

  canım şubat itibariyle bütün tahlilleri bu süreçte yaptırdım eşimdede bendede sorun yoktu.haziranda klomen kullandım ilk kez ama 2 yumurtam da 10mm kaldı ve gebelik olmadı diyerek dr.tedaviyi bitirdi.tekrar adet 3 günü gel dedi.adet olmayınca dr.gittim ultrasyonda 16mm solda yumurta göründü dr.bekleyelim 10gün dedi 10 sonra tekrar gittiğimde yumurta kiste dönüşüp patlamış...adet söktürücü verdi onu kullanıyordum.22.07.2009 adet oldum cuma 2kere klomen için gidicem inş.bu sefer olur nerde sıkıntı var anlamadım..bu durum çok üzüyor benisenağlama
   
 6. 23 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 7. zeyno06_09

  zeyno06_09 Guest

  canım senin bebişin varmı..
   
 8. 23 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 9. txixrtxixl kelebek

  txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  29 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.175
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  canım ben hapı 4 ay ıctım bıraktım 2 ay korunduk 3 ay korunmadık bugubu perıyotlarla devam ettık
  neyse hapı bıraktıgım ay kasımda 1 sene sonra kasımda hamıle kaldım dıs gebelıktı
  8 ay sonra normal hamıle kaldım suan hamıleyım
  takma kafana olur 2 sene korunmussun olamsı zaman alır dr 12 aya kadar aralıksız korunmayın dıyorlar
   
 10. 23 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 11. zeyno06_09

  zeyno06_09 Guest

  sevgili tırtıl kelebek haklısın galiba krem falanda olsa o zamandada korunmuş oluyorum ben sanıırm herşeyi oluruna bırakmak en iyisi..bu şekilde daha çok yıpranıyor kafama takıyorumsenağlama
   
 12. 23 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 13. zeyno06_09

  zeyno06_09 Guest

  yarın dr.gitsemmi karar veremedim.ilk klomen tedavisi olmadı senağlama
   
 14. 25 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 15. askmesk

  askmesk Popüler Üye Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.859
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  canım sen doktoruna git tabiki ama ben bu forumda bir yerde okumuştum aşağıdaki yazıyı bir arkadaş yazmıştı paylaşmak için. kayganlaştırıcı krem,tükürük falan spermleri öldürüyormuş sakın kullanma derim ben.geçmiş olsun

  GEBE KALMAK ıSTıYOR MUSUNUZ?

  ıstemelerine rağmen gebelik elde edemeyen çiftlerden bazılarında altta yatan problem uygun zamanda ve yeterli sıklıkta ilişkinin olmaması, ya da uygulanan yanlış yöntemler gibi çok basit nedenler olabilir.

  Kadınların herhangi bir ayda gebe kalma olasılıkları %20-25 arasındadır. Çiftler bilgi eksikliği nedeni ile yaptıkları bazı davranışlar yoluyla bu olasılığı azaltabilirler. Kısır olduklarını düşünen bazı çiftlerde alınacak basit tedbirler ve uygulanacak çok kolay yöntemler ile hiçbir tedaviye gerek kalmadan gebelik elde edilebilir.

  Uygun zaman
  Gebelik isteyen çiftler için cevaplandırılması gereken ilk soru en uygun zamanın ne olduğudur. Düzenli adet gören kadınlarda yumurtlama genelde adet siklusunun 14. gününe denk gelir. (adet kanamasının başladığı günden itibaren 14. gün). Ancak yumurtlama tarihinde sapmalar olabileceği, ve sperm ile yumurta hücresinin kadın vücudu içinde yaşama potansiyeli göz önüne alındığında 9 ile 15. günler arasında gün aşırı cinsel ilişki olması gebelik şansını yükseltir.
  ılişkinin her gün önerilmemesinin sebebi erkeğin sperm kalitesini düşürmemektir. Her ilişkiden önce erkeğin en az 48 saat süreyle boşalmaması özellikle sperm sayısı düşük ya da sınırda olan erkekler için yararlıdır. Alınabilecek başka bir önlem de ilişkinin sabah olmasıdır. Boşalmanın olmadığı geceyi takip eden sabah erkeğin sperm düzeyleri en yüksek sayıdadır. Ancak bu ilişkiler yaşanırken "bugün mutlaka ilişkide bulunmamız gerekir" şeklinde stres yaratmak gebelik açısından olumsuz etki gösterir. Bu stresi gidermek için olayı kendi haline bırakmak veya egzersiz, yürüyüş gibi stres giderici faaliyetlerde bulunmak gereklidir. Unutulmamalıdır ki üreme sistemini yöneten bütün hormonlar hem fiziksel hem de ruhsal strese karşı hassasdır.

  Uygun Şekil
  Gebelik için uygun dönem saptandıktan sonra ikinci aşama cinsel birleşmenin şeklidir. Pek çok pozisyon gebelik için uygun ortam yaratmaz. Normal bir ilişki sonrası gebelik oluşabilmesi için spermlerin vajinaya uygun şekilde bırakılması ve vajinanın spermlerin rahim içine doğru ilerleyebilmesi için uygun pozisyonda durması gerekir. Bu şartları sağlayan pozisyonlar erkeğin üstte olduğu, kadın ve erkeğin yana doğru dönük olduğu pozisyonlar ile kadının diz-dirsek pozisyonunda olduğu şekillerdir. Erkeğin üstte olduğu durumda kadının kalçaları altına bir yastık yerleştirerek pelvisini yükseltmesi spermlerin doğru yönde ilerlemelerine yardımcı olur. Diz-dirsek pozisyonu ise özellikle sperm sayısı düşük olan durumlarda ek fayda sağlar. Oturur pozisyonda, kadının üstte olduğu veya ayakta olan cinsel ilişkiler gebelik elde etmek için uygun değildir.

  ınsanlarda cinsel ilişkinin amacı büyük ölçüde haz almak olmasına rağmen biyolojik açıdan primer amacı soyun devamını sağlamak yani gebelik elde etmektir. Bu amaç dışında birleşme doğada sadece insanda ve birkaç türde daha olmaktadır. Gebelik elde etmek isteyen çiftler bu nedenle ilişki esnasında bazı etkinliklerden kaçınmalıdırlar. Bunların başında oral seks gelir. Tükrük içinde bulunan birtakım enzimler ve bakteriler spermlerin dölleme kabiliyetini azaltır, hatta spermlerin ölümüne neden olabilir. benzer şekilde anal seks de sperm aktivitesi üzerinde olumsuz etki yaratabileceğinden bu tür ilişkilerden kaçınılmalıdır. Yine benzer mekanizma ile ilişki esnasında kullanılabilen kayganlaştırıcılar da sakıncalıdır. Özellikle petrol bazlı olan vazelin, masaj yağları gibi maddeler kesinlikle kullanılmamalı, mutlaka kayganlaştırıcı kullanılması gerekiyor ise su bazlı olanlar tercih edilmelidir. Gebelik arzulayan çiftlerin su altında veya içinde ilişkide bulunmaları vajen pH'ı bozulacağından sakıncalıdır. Sıcak su da sperm sayısı ve hareketliliğini bozacağından önerilmez.

  ılişki sonrası
  Eğer ilişki sonrası kadın hemen ayağa kalkarsa fazla miktarda meni dışarıya kaçacaktır. Spermler rahim ağzına ulaşacak yeterli zaman bulamadıkları için bu durum gebelik elde edilmesi açısından önemlidir. Gebe kalmak isteyen bir kadın ilişkiden hemen sonra ayağa kalkıp idrar yapmaya ya da yıkanmaya gitmemelidir. ıdeal olan kalçalarının altına bir yastık koyarak 20-30 dakika kadar yatmasıdır. Erkek de meni kaçağını azaltmak için birkaç dakika kadar kendini geri çekmemelidir.

  Vajina dışarıdan kulanılan herhangi bir maddeye gereksinim duymadan kendi kendini temizleyebilen ve uygun ortamını yaratan bir organdır. Adet kanaması ve ilişki sonrasında dahi vajina sağlıklı kalabilmek için kendi önlemini alır.(Eğer ilişkiden sonra kötü bir koku duyuluyor ise bu enfeksiyonun belirtisi olabilir ve doktor kontrolü gerekir). Sadece gebelik isteyenlerde değil hiçbir kadında vajinal duş önerilmez.ılşiki öncesi yapılan duş vajen pH'ını değiştireceğinden gebelik şansını olumsuz yönde etkiler. Spermin yaşama şansı tehlikeye girer, ilişkiden hemen sonra yapılan duş ise spermleri ortamdan uzaklaştıracağından, şansı azaltır. Ayrıca duş, bakterileri kadın üreme sistemi içinde yukarılara doğru zorlayarak enfeksiyon ve dolayısı ile infertilite şansını arttırır.

  Özet

  * Gebe kalmayı planladığızda 3 ay öncesinden korunmayı bırakın
  * Gebe kalmak için en uygun zamanda gün aşırı ilişkide bulunun
  * Gebelik için uygun dönemdeki ilk ilişkiden önce ve iki ilişki arasında erkeğin en az 48 saat boşalmaması gerektiğini unutmayın
  * Sabah erken saatte ilişkide bulunun
  * Kayganlaştırıcı kullanmayın
  * Hiçbir zaman ve asla vajinal duş yapmayın
  * Vajinanın doğal duruşunu sağlayan gebelik için uygun pozisyonları tercih edin
  * Alternatif seks yöntemlerinden uzak durun
  * Su altında ilişkide bulunmayın
  * ılişki sonrası erkek 1-2 dakika geri çekilmemeli, kadın ise 20-30 dakika yatar pozisyonda kalmalıdır.

  Allah isteyen herkeze nasip etsin
   
  Son düzenleme: 25 Temmuz 2009
 16. 25 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 17. ceyo16

  ceyo16 Annesinin gülü Üye

  Katılım:
  5 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.860
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Canım hap kullanmanın bir alakası yok bence,ben de evlenmeden 1 ay önce başlamıştım hap kullanmaya,2 yıl kullandım,bıraktıktan sonraki ay hamile kaldım.Hatta hapı tavsiye eden Dr um bana hapın düzene soktuğunu olumsuz etki yapmadığını söylemişti.
   
 18. 27 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : zeyno06_09
 19. zeyno06_09

  zeyno06_09 Guest

  en iyisi zamana bırakmak.. ALLAHIM HAYIRLISIYLA NASıP EDER ıNŞ.