Lütfen yardım!!Normal adetten 1 hafta önce gelen kahverengi lekelenmeler.

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve SurcuLisan tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

6 Ocak 2010
    Konu Sahibi : SurcuLisan
  1. SurcuLisan

SurcuLisan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaslar.8 senelik evliyim ve adetlerim hep düzenli olmuştur.Ama bu ay, hayatımda ilk olarak yaşadığım bişey oldu.Normalde yarın ya da ertesi günü hastalanmam gerekiyor.yılbaşı günü yani 31 aralıkta hafif pembemsi kahveregimsi akıntım oldu.hastalanıyorum sandım şaşırarak.Ama akıntı hemen kesildi devamı gelmedi.2gün sonra açık kahverengi ya da turuncu mu diyim öyle bi lekelenme geldi.Gene hastalanacakmışım gibi gardımı aldım :)Ama yok hala daha arkası gelmedi.Bu arada bebek tedavisi görüyoduk 1 sene önce bıraktım.Sinirim bozuldu açıkcası bunu yaşayan var mı aranızda.Yaşadıysanız sonuç ne çıktı sizde?

2. 6 Ocak 2010
  3. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canım bir test yapsana sanki tutunma kanaması yaşamışsın gibi hadi işallah

4. 6 Ocak 2010
  5. SurcuLisan

SurcuLisan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    az önce giyindim ve eczaneye gitmeye hazırlanıyodum.Yıllardır o kadar hayal kırıklığı yaşadım ki kalbim buna inanmak istiyo ama beynim reddediyo.Kalbim hadi git eczaneye bi test al yap diyo, beynim otur oturdugun yerde boşuna üzülceksin diyo.ıkisinin arasında kaldım inan.Ama inşallah senin dediğin gibidir canım.Kalbim eğer biraz daha hızlı atacak olursa sanırım gögüs kafesim parçalanacak.

6. 6 Ocak 2010
  7. SurcuLisan

SurcuLisan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada bu kanamanın(kanama denirse şayet) haricinde başka bi belirtimde yok gebeliğe yormak için.sadece her zamanki adet öncesi haller o kadar.ha tabi bir de şey var.o lekelenmelerin ardından karnımın içi çok acıyodu sanki et kesilmiş derler ya hani onun gibi... Kanamayla baglantı kurmak istemiyorum gerçi ama karnımın agrımasına neden olacak bişeyde yapmamıştım.

8. 6 Ocak 2010
  9. bilge85

bilge85 RABBİ HEBLİ MİNESSALİHİYN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bende yaklaşık 3,5yıl önce aynen senin yaşadığın bu lekelenmeyi yaşadım:)hatta edet sancısı gibi sancılandım,ağrı kesici bile almıştım,daha sonra adetimi bekliyorum ama bi türlü olmuyo,sonunda gitim test yaptım ve hamileymişim,şuan da 2.5 yaşında bi kızım var...darısı başına...bence bi test yap,sonucu da bize yaz ama:)

10. 6 Ocak 2010
  11. SurcuLisan

SurcuLisan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaklaşık 2 dakika önce test yaptım canım ama her zamanki gibi tek çizgi yine.ılk kez böyle bişeyle karşılaşmıştım ama sanıyorum yormam gereken en son şey gebelikmiş.:KK43:Galiba başka bi sorunum var :KK43:

12. 6 Ocak 2010
  13. sedefsedef

sedefsedef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim de aynı sorunum olmuştu. mesela bi kere oldu. ertesi ay olmadı sonraki ay yine oldu. gittim test aldım tek çizgi çıktı. bende hamileyim sanmıştım ama.meğerse rahimde iltihaplı akıntı yüzünden yara olmuş.tam hastalanmamdan 1 hafta önce oluyordu. dr.gittim tedavi oldum geçti. inşallah kısa zamanda bebeciğin de olur. ama dr gitmen ilk tavsiyem. :teselli:

14. 6 Ocak 2010
  15. SurcuLisan

SurcuLisan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    iyi dileklerin için teşekkür ederim canım.belki de benim durumumda senin gibidir.Yani rahimdeki bi yaradır ama hiç bir agrım sızım yok.sende de böylemiydi??Yani yara olabileceğine dair, beni rahatsız eden en küçük bi şikayetim bile yok.Senin bu lekelenmeler haricinde başka bir sorunun varmıydı peki?

16. 7 Ocak 2010
  17. Milona

Milona Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Mrb arkadaşlar :) Benim de ilk defa bu ay başıma gelen koyu renkli adetle başım dertte.Evli değilim, ve her ay düzenli adet görürüm. Bu ay da sadece 4 gün oynadıktan sonra adet oldum, bugün üçüncü günündeyim ama halen koyu renkli kan ve pıhtılar atıyorum :KK43: normalde çok ağrım olurdu bu ay ağrım da olmadı.. Böyle birşey yaşayan oldu mu? Kist vb.den korkuyorum umarım değidir :KK43:

18. 7 Ocak 2010
  19. sedefsedef

sedefsedef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim başka hiç belirtim yoktu yara ile ilgili. sadece adetten önce 1-2 gün o da kesik kesik gelen kanamalar.ağrı sızı ilişkide acı falan yoktu sadece kanama geleceği zaman bel ağrısı ve kasık ağrısı hasta olacakmışım gibi aynı. ama kanama gelince ağrı sızı kalmıyodu. bu kadar.