Lütfen Yardım...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ZeyHan tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

23 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ZeyHan
  1. ZeyHan

ZeyHan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar 25 günlük bir oğlum var dün saat sabah 6.30 dan beri gaz sancısı çekiyor. Defalarca Kakasını yapmasına rağmen hala rahatlayamadı ıkınıyor zorluyor kendini ama nafile. Uyuyamıyor ve sürekli emmek istiyor bende ağlamasın diye emziriyorum rahatlayamamasının sebebi bu olabilirmi yani çok emmesi. Ama uyusuz olduğu için emmeye başladıktan kısa süre sonra uykuya dalıyor kucağımdan koyunca uyanıyor, yani çok ememiyor. Başka bir sorun mu var acaba ya da gaz sancısı bukadar uzun sürermi?

2. 23 Ocak 2009
  3. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    belki sütün yetmiyordur canım.
    bende ilk zamanlar gaz sanıyordum meğer sütüm yetmiyormuş
    açlıktan ağlıyormuş.bi sağıp bak istersen ne kadar çıkıyor.

4. 23 Ocak 2009
  5. ZeyHan

ZeyHan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108

Oğlum memeyi bıraktıktan sonra sağıp bakıyorum süt geliyor ama bilemiyorum başka nasıl anlayabilirim yetip yetmediğini.

6. 23 Ocak 2009
  7. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    sürekli emzirince sürekli gaz oluşuyor tabi..üst üste ..bence biraz emzirmeye ara versen ve gazını üstten çıkarmasına yardımcı olsan daha etkili olur ..

8. 23 Ocak 2009
  9. meltem44

meltem44 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    canım doktorumun söylediğine göre en iyi gaz çıkarma yöntemi bebeği yüzü yere bakacak şekilde dizine yatır ve sırtını ovala hemen gazı çıkar
    veya bitkisel karışım olan Zinco naturel gaz giderici alabilirsin eczaneden

10. 23 Ocak 2009
  11. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    çok sık emzirilince hazımsızlık artabilir arada 2 saat beklemeni öneririm kolay gelsin allah bağışlasın

12. 23 Ocak 2009
  13. arzuercan

arzuercan Dombili köftem... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok zor gaz sancıları ben 3 ay boyunca çektim dr una sor rezene çayı zinco veya sabsimplex nurseharveys kullan hangisini tavsiye ederse sen her ağladıkça verme en az 20-30dk geçsin çünkü emdikten sonra çıkaramadığı gaz yeni emdiği sütün gazı birleşiyor ve bebek daha çok ağlamaya başlıyor zaten gaz sancısı kaka ile alakalı değil sen karnına masaj yap aayak altlarına hiç durduramassanız ılık banyo yaptır karnına zeytinyağı ile masaj yap ve ısıtılmış bez koy geçmiş olsun

14. 23 Ocak 2009
  15. ZeyHan

ZeyHan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

16. 24 Ocak 2009
  17. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    308
    Valla o gaz sancısı yüzünden oğlumdan çektiiğimi bir Allah bir de ben bilirim. Kaç kere hastanelik olduk. Ben de senin gibi sussun diye emziriyodum sürekli, ama en son acile gittiğimizde doktor bağırsak spazmı olmuş dedi.Çocuk nerdeyse gaz birikmesinden patlıycakmış.

Orada bildimiz gaz damlalarından verdiler ama işe yaramadı. En pahalılarını aldım, bana mısın demedi. En son bir arkadaşımdan bir damla duydum.Tamamen bitkisel. ' ZİNCo'nun gaz damlası, eczacıya söylersen verirler, ne kadar kullanıcağını onlara sorarsın. Bi de bütün çayları falan denedim, hiç kar etmedi.
    Benim tavsiyem en kısa zamanda bu damlayı al ve kullan. Bir iki güne bebeğin düzelir.

18. 24 Ocak 2009
  19. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    anlattıklarının aynısını ben yaşıyorum tatlım bebeğinin tek derdi gaz sancısı bundan emin ol uykusu olduğu halde gazdan dolayı uyuyamadığı için huzursuzluk yapıyor.ben bu sorunun üstesinden gelmeyi başardım, NURSE HARVEYS diye bi şurup var ondan veriyorum hem uyku yapıyor hem gazını alıyor yavrum da bende artık rahat ediyor şiddetle tavsiye ediyorum.hiç boşuna harap olma hem al bitane bu şuruptan eczanelerde bulabilirsin.