lütfen yardım!!!

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve TILSIM83 tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

5 Aralık 2009
    Konu Sahibi : TILSIM83
  1. TILSIM83

TILSIM83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bir ay önce kredi çekip 1 ev satın aldım. ev sahibi ile evi 1 ay içinde boşaltacağına dair konuştuk. ama şimdi bir ay geçti ne evden çıkıyor nede bana kira veriyor .benden aldığı parayıda yatırdı bankaya çatır çatır faiz alıyor. ne zaman taşınacağını sölemiyor. Ayrıca evde oturacaksa kira vermek zorunda bunu sölememe bile gerek yok diye düşünüyorm. yanlışmıyım. uzattıkça uzatıyor. bende kirada oturuyorum. onun yüzünden hem kira hem kredi ödüyorum ve gerçekten zor durumda kaldım. Bana dediği kanunlarda yazıyormuş 3 ay oturma hakkı varmış.
    ben p.tesi günü avukat kanalıyla ihtar çektirmek istiyorum. eğer sorunlu şekilde ayrılırsa eve zarar verir diye düşünüyorum.arkadaşlar lütfen yardım. bu konuda ne yapabilirim. mafoldumben

2. 6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : TILSIM83
  3. amazonsmyrna

amazonsmyrna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evi satın alma tarihinden itibaren 1 ay içinde karşı tarafa ulaşacak şekilde evden çıkması konusunda ihtarname çekmeliydiniz, 1 ay geçtiği için bu hakkınızı kaybetmişsiniz. bu aşamada yapabileceğiniz şey, ihtiyaç nedeniyle tahliye davası açmak. bu da biraz uzun bir süreç. kolay gelsin. bir avukat yardımından yararlanmanızı öneririm.