lütfen yardım

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve toros tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : toros
  1. toros

toros Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    5 ay önce sezeryanla doğum yaptım.bugünde hamile olduğumu öğrendim.
    ne yapacağım çok şaşkınım.
    bebeği aldırmayı düşünmüyorum ama 1 sene arayla sezaryan nasıl olcak bilmiyorum.
    bebeğimi emzirecekmiyim diğer bebeğim bundan nasıl etkilenecek bilemiyorum.
    kafam çok karışık.gerçi bebeğim sadece anne sütüyle beslenmiyor ama günde bir kaç kez emiyor.
    lütfen benzer deneyimi olanlar paylaşsın.yardımlarınızı bekliyorum.

2. 6 Şubat 2010
  3. beryal

beryal rabbimMELEKLERİMİ yolladı Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim çok zor bir durum .
    hayırlısı olsun.bebeğini emziremezsin hamileyken .sakın emzirme

4. 6 Şubat 2010
  5. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    sakın aldırmaopuyorumnanaktan
    rabbımın hedıyesı dok gıt telaş etme ..
    emzırme konusunu ve her konuyu danış..
    telaş etme canım hayırlısı buymuşopuyorumnanaktan

6. 6 Şubat 2010
  7. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim çok zor bi durum ama allah bunu uygun görmüşasla aldirma..bebek emzirme konusundada benim bildigim hamileykende emziren çokk..sen birdedr danış..ikisi birden büyür sende ilerde daha rahatedersinn..

8. 6 Şubat 2010
  9. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    geçenlerde bi doktorun tv de konuşmasını duymuştum hamileyken emzirmeyin zehirlenir deniyordu eskiden ama bakıldığı zaman bunun bir ispatı yok demişti araştırılmış ama yinede doktorunuza danışın çok zor bi durum Allah kolaylık versin biri daha bebekken bir bebek daha

10. 7 Şubat 2010
  11. pembekzm

pembekzm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    hayırlısı olsun senin için şimdi zor olacak ama bi yandan da ii ikisi bi arada büyüyüp gidecek ilerde rahat edersin bende 5 ay önce doğum yaptım bende psikoljik olarak hamile yaptım kendimi sanki, karnımda bebek var bilmiyorum ssezeryandan dolayı mı karnım atıyo benim ya
    kalp atışı gibi normal mi bilmiyorum

12. 7 Şubat 2010
  13. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlısı neyse o olsun inşallah aldırma canım ikisi birden büyür işte allah kolaylığını verir cnm sorum olucak nasıl korunuyodunuz da hamile kaldın

14. 7 Şubat 2010
  15. siyahzeytin

siyahzeytin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hayırlı olsun canım. aynısını yaşadım. belki bi yardımım olur sana diye byazayım dedim. iki ooluşum var Rabim herkesinkini bağışlasın işaallah benimkilerini de. 14 ay araları var. 4 aylıkken hamile kalmışım. öğrendiğimde 5 aylıktı. ne benzerlik ama. ilkini o kadar çok istemiştik ki. tedavi görmedik ama psikolojik olarak geç oldu birazcık. gezmeyi felan seven bi çift olarak 1 çocuklu yaşamaya tam alışmıştık ki 2 numaramın haberi geldi. kilolar, yorgunluk vs. iki gün düşündüm. ama kıaymadım canım ya. onun günahına giremedim. nasıl girebiliridm ki. o da benim bebeğim. o kadar tatlı ki şimdi oana bakınca çok üzülüyorum üzüldüm diye başında. neyse. doktrorumun tavsiyesi karnımdaki 7 alık oluncaya kadar emzirmem yönündeydi. büyük oğlum 10 aylık oluncaya kadar emzirdim. 15 günde memeden kestim. doğuma 1 gün kalana kadar kucağımdan indirmedim. hiç ondan kısmadım, yoruldum, çok zorlandım ama Allah dağına göre kar veriyo gerçekten. anlatamam ki zordu, ben normal doğurmuştum, ilkini suni sancıyla kabus gibiydi, ikici de normal oldu 2 saat içinde. doğum sonrası sürekli benimle kalan kimsem yok gelip gidiyolar, sorumluluk bende yani. ama bi şekilde oluyo. hem de aynı titizlikle büyütmeye çalışıyorum ikinciyi de. sabah 06 da başlayan gün, bazen hiç oturmadan bitiveriyo. inşaallah ecrini de görürüz ileride. herkes trahat edersin diyo inşaallah ederiz. sana akıl vermek değil niyetim. sağlık açısından da irdelenek lazım. sadece senden 1 yıl önde giden biri olarak tecrübemi anlatayım dedim. aslında anlatacak daha çok şey var ama fiziki şartlarım şuan müsait değil. büyük oğlum yeni uyudu ben şimdi küçüğü sallıyorum ayağımdaa. koltuğun yanına koyduğum sehpanın üstünde laptopta ayıyorum sana bunu. belim biraz ağrıdı. dedim ya böyle bi hayat bisüreliğine. mama sandalyesinde büyü yediriken dizimin üstüne küçüğün gazını çıakarıyorum. 9 aylıkken büyük 5 aylık hamileydim ben tatile gittik. daha neler neler. insan işsteyince herşeyin altından kalkıyo Allah'ın izniyle. kararını iyi düşün ver. ikinci bebek sadece kardeş olmayacak ilk bebeğine ömür boyu bir akranı arkadaşı olacak. hep böyle düşğnüp tevekkül ettim şürettim. hakkında hayırlısı.

16. 7 Şubat 2010
  17. siyahzeytin

siyahzeytin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    yazım hatalarında dolayı özür dilerim bu arada dedim ya fiziki şartlar müsait değil pek :)

18. 7 Şubat 2010
  19. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    allah yardımcın olsun.ben olsam aldırmazdım ama zor bir durum.