lütfen yardımcı olun bana

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve beytiyenur tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

2 Mart 2009
    Konu Sahibi : beytiyenur
  1. beytiyenur

beytiyenur Guest

mrhb.16.şubatta doktora gittim hamile olduğumu söledi ultrasyonda keseyi keseyi göremedi vajinal yoldan gördü ve küçük buldu 5.haftalık olduğunu söledi geç gebe kalmış olmamı söledi.Haftaya tekrar çağırdı keseyi ultrasyondan gördü ama içinde hiçbir şey görünmüyordu kürtaj olmamı söyledi ve son bir kan tahlili istedi bhcg 459 çıkmıştı
    10gün sonra 1,499 çıkmıştı 3gün sonra 2,550 çıkmıştı ve 7 gün sonra 4,642 çıktı kürtajdan vazgeçti beklememizi söledi acaba boş gebelikmi yaşıyorum lütfen bana bir akıl verin

2. 3 Mart 2009
  3. gurcan06

gurcan06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım umarım bos gebelik deildir tam bilemiyorumda ama hcg yükselirmiydi bos olsa??hem 16 subattan bu yana cok zaman gecti tekrar baktırmadınmı

4. 3 Mart 2009
  5. EU3

EU3 Guest

kankamda hamıle ve onunda bebek gözukmuyodu..alttan muayeneyle görduler..bekle canım hemen umutsuzluığa kapılma onu sana veren rabbım sağlıkla versın ..

6. 3 Mart 2009
  7. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim gec dollenme olmus bence o yuzden ilk gidisinde gorulmemis. sonrakinde kese gorunmus yani yeni gelisiyor bebek. nim karisiklik olmus biraz y ada ben anlamadim.
    kese ultrasonda gorundugunde bhcg 459 mi cikmisti yoksa ilk gittiginde kese gorunmeden once mi 459 du? burasi net degil. ki 459 ciktiginda kese gorunmez zaten . 1500-2000 lerde gorunur. ikincisi de bhcg 5000 ler oldugundan en gec 10 gun sonra kalp atisi duyulur. yani bende oyle olmustu. ben daha once gitseydim de duyulacakti.

simdi senin ne zaman 4600 ler cikti ise 10 gun bekle ve git. belli olur. doktorun ne zaman cagirdi?

8. 3 Mart 2009
  9. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım sıkma canını benim komşum yaklaşık 3 aylık olunca bebeğini tam olarak görmüşler inşllah seninde boş gebelik değildir

10. 3 Mart 2009
  11. necsel

necsel Canım oglusumm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benımde kesemde ılk bakıldıgında bırsey goremedıler
    bos gebelık dedıler dıs gebelık dedıler
    2 hafta sonra gıttıgımde bebısımın varlıgı tam bellı oluyordu
    uzulme canım sakın
    bırdahakı kontrolunde cıkar :ecrin_bebek:
    kendıne ıyı bak

12. 3 Mart 2009
  13. beytiyenur

beytiyenur Guest

baktırdık tam 4 kere doktora gittim

14. 3 Mart 2009
  15. beytiyenur

beytiyenur Guest

bhcg 459 çıktığında kese görülmedi vajinal yoldan gördü 10 gün sonra 1499 olmuştu 3gün sonra yine doktora gittim iyi göremedim dedi ultrasyonda bhcg istedi 2550 çıktı sonucu dr.da şaşırdı canlı dedi bir hafta sonra çağırdı ve gittim keseyi iyi görmedi bhcg istedi tekrar bu sefer 4642çıktı sonuçlar 7 martta yine çağırıyo bu arada bu süre içerisinde kanamam oluyor ve giderek artıyo progestan kullanıyorum ve devamlı yatıyorumkafama takılan şey eğer boş gebelik ise bhcg yükselirmi?

16. 3 Mart 2009
  17. beytiyenur

beytiyenur Guest

söyledikleriniz rahatlatıyor beni allah razı olsun çok teşekkür ederim:ecrin_bebek:

18. 3 Mart 2009
  19. ibolya

ibolya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım doktorlar keseyi görmeden gebelik vra demiyorlar zaten, sanırım siz keseyi görmüşsünüz, eğer kese varsa boş gebelik değildir üzülme, doktorunun dediği gibi bekleyin, hcg değerin yükseliyo çünkü, sürekli de yükselmeye devam edicek, dediğim gibi kese varsa boş gebelik değildir, kendi doktrum böyle söylemişti oradan biliorum