lütfen yardımcı olun :(

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve baharidil tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

6 Kasım 2009
    Konu Sahibi : baharidil
  1. baharidil

baharidil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Bu mesajı nereye yazacağımı pek bilemedim.. o yüzden buraya yazmak istedim..

Yeğenim 2006 doğumlu 4 yaşına girecek, 1 yaşına kadar çok güzel gelişti ellerini ayaklarını çok güzel kullanıyor, herkese gülücükler saçıyor, konuşmaya çalışıyor,,,,fakat 1 yaşından sonra, çok hastalandı, ateşlendi, defalarca hastaneye acile götürüldü........

6 ay önce (belki daha fazla) yine ateşlendi, ablamlar acile götürmek istediler ama götürmeden, kasılma yaşandı ateşten dolayı....yeğenim kimseyi duymuyor, konuşamıyor çenesi kitlendi gözleri kapanıyordu..... :KK43:

ambülans çağırdılar, ambülans geldi götürdü.....mr çekildi, tahliller yapıldı doktorlar yüksek ateşten dolayı kasıldığını söylediler...ama ortaya başka bişey çıktı : yeğenim epilepsi hastasıymış.......ilaç verdiler, yüksek dozda ilaçlar....kullandı ablam hiç birini aksatmadı : yeğenim o olaydan sonra sürekli titriyor, yürüyemiyor, yürüyünce düşüyor, dengesini kaybediyor...o kadar çok korkuyordu ki düşmekten (ağzı burnu her yeri yara olmuştu) emekliyordu korkudan.........

o günden bugüne hiç bir gelişme yok, hep titriyor, azıcık da olsa yürüyebiliyor, ama bir saniye bile yalnız kalmaması lazım, her an düşebilir dengesini kaybedebilir......

bu durum beni çok üzüyor..gerçekten niye böyle olduu niye benim yeğenim böyle....çok zoruma gidiyor......tabi bu durumu düşmanıma bile dilemem....ama içim acıyo...ablamları ayda bir kere görüyorum....gördüğüme pişman oluyorum........çünkü hiç bir ilerleme yok hep aynı :KK43: lütfen bana yardımcı olun.......moralim çok bozuluyor, benim de ablamın da eniştemin de....hepimizin psikolojisi çok bozuldu...ablamlar tedavi görüyorlar bu yüzden.

ne yapacağımızı bilmiyoruz....

2. 6 Kasım 2009
  3. baharidil

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kimse cevap vermicek mi :KK43:

4. 6 Kasım 2009
  5. baharidil

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    anladım kimse bana yardımcı olamıcak burada

6. 6 Kasım 2009
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Rabbim şifa versin o minik ana kuzusuna.:teselli::gitme:

Doktorlar ne diyor peki, düzelme olmazmıymış.

Benim eltimin kızıda epilepsi hastasıydı, götürmedikleri doktor kalmadı şimdi geçti çok şükür. Ama onda sadece bayılma oluyordubenneyaptımki

8. 6 Kasım 2009
  9. baharidil

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    yok canım bizimkisi değişik bir epilepsiymiş, bayılmıyor sadece titriyo...
    doktorlar ilaç tedavisine devam diyo......ama hiç düzelme yok aylardır, hep aynı...tek olumlu şey artık yürüyebiliyor korkmuyor ama yine de dengesini kaybediyor ara sıra....:KK43:((

10. 6 Kasım 2009
  11. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Rabbimden acil şifalar diliyorum
    annesine ve babasına da sabır diliyorum
    yavrucak küçücükmüş daha
    ilaçlarını düzenli kullandığı takdirde normal yaşantısı devam ediyor die biliyorum
    çok geçmiş olsun

12. 6 Kasım 2009
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    e bak işte ne güzel bir gelişme, artık yürüyebiliyormuş.

Sabırlı olacaksınız, bir anda düzelmesini bekleyemezsiniz. Lütfen sizde ablanıza destek olun. Onların en çok ihtiyacı olan şey moral, destek.

Bıkmadan yılmadan tedaviye devam edeceksiniz, niye düzelmiyor hala diye hayıflanmak yerine, düzelecek o da herkes gibi koşup oynayacak diyeceksiniz. Ümitli olun biraz

14. 6 Kasım 2009
  15. ysm_ysm

ysm_ysm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Cnm çok geçmiş olsun düzelme ihtimali yok mu sağlıklı bir çocuk nasıl böyle olabilir

16. 6 Kasım 2009
  17. baharidil

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    evet iyi olmaya çalışıyoruz, ablama yeğenimi sorduğum zaman sinirleniyor : ''biliyorsun nasıl olduğunu sorup durma'' diye bana kızıyor :KK43: sormadığım zaman merak ediyorum...ablamı yalnız bırakmak istemiyorum ama bizden uzaklaşıyo............üstelik ikinciye hamile....korkuyorum ikincisi de aynı olursa......

Allahım ne olur yeğenim düzelsin.................:KK43:

18. 6 Kasım 2009
  19. baharidil

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

doktorlar hiç bir şey diyemiyorlar.......ilaçlarını kullansın diyorlar ama değişen bir şey yok aylardır :KK43:

Abimin kızı zıplıyor, oynuyor, bıdıbıdı konuşuyor diğer yeğenimle de oynamak istiyor ama sürekli kucakta, pusetinde....çok çabuk yoruluyor yorulduğu zaman titremeleri artıyor..

:çok üzgünüm: