LütFen yaRDımmm !

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve seLen__02 tarafından 4 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Aralık 2008
    Konu Sahibi : seLen__02
  1. seLen__02

seLen__02 Guest

ablalarım ... hepiniz eminimki benden büyüksünüzdür onun için abLalarım die baslıyorum ..
    ben 15 yasındayım. şimdilik söyleyeceklerimi ergenlik dönemi diye geciştirebilirsiniz ama ergenlik donemiyle bence bir alakası yok olan son 2 hafta içinde olmaya basladı..
    ben herkesin söylediği gibi usLu..akıllı...suskun..içine kapanık..iyi bir kızdım ama son zamanlarda asabileştim..asi olmaya başladım .. huysuz olmaya basladım .. herkese kötü davranıyorum .. herkesi tersliyorum !! biri bana yanlışlıkla carptıktan sonra özür dilese bilee neden önüne bakmıosun?düz yolda yürüyemiyormusun? gibi şeyler söylüyorum..
    sonraa cook pişman oluyorum ama kendimi tutamıyorum !!
    sınıftakiler benimm aqzımdan lafları cımbızla alırlardıı .
    şimdii çenem kapanmıoo !
    başarılı bir kızdım !! hala o tempoda çalışıyorum ama normaLde 90 aldıqım sınavdan 50 alıyorum !! (böyle giderse sınıf tekrarı yapabilirim )..
    lütfen yardım edin !! =(
    bana ne oluyor?
    ergenlik dönemiyse ne zaman geçer bu haLim??
    herkesi üzüyorum ( biraz önce annemlede tartıstım vee sinirlenerek evden cıkıp gitti)
    yha hepp böyle huysuz kalırsam??? :KK43:
    Yardımmm edinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

2. 4 Aralık 2008
  3. BEBS

BEBS Guest

cnm kıyamam ben sana .öncelikle kendinin farkındasın.bundan daha güzel birşey varmı.daha çok gençsin.bence ergenlik döneminden geçiyorsun.ani değişiklikler bundan olabilir.kimi bunu çok sakin atlatıyor kimininki seninki gibi azcık fırtınalı geçiyor.eminim büyüklerin bunu anlayıp sana anlayışlı davranacaklar.ama sende ergenlik dönemindeyim deyip hep bunun ardına sığınma.o zaman saygısızlığa girer.paniğe kapılma.sakin ol.herşey düzelir.:1hug:

4. 4 Aralık 2008
  5. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Yaşın ve davranışların ergenlik dönemi için çok normal,
    bazıları bu dönemde iyice içine kapanırken,
    sende tersi olmuş ,

duygularını açıkça yazabildiğine göre oldukça akıllı ve düşüncelisin,

senin yaşında bir çocuğum yok ama
    anne ve babanın sana çok anlayışlı davranması gerektiğini düşünüyorum,
    eğer onlar düşünemiyorsa,
    sen kimseyle tartışmamaya çalış,
    ve annenle sorunlarını açıkça konuş ve paylaş
    bir sevdiğin varmı?
    onu annene anlatabildin mi?
    veya başka sıkıntılarını paylaşabiliyormusun?

bu dönemde annenin çok önemi var

bir de sakın yanlış arkadaşlar edinme,
    sen yine eskisi gibi derslerine ağırlık ver, çevrendeki kızlara fazla takılma

aklıma bunlar geldi,

ama bu günler gerçekten çok güzel günler kıymetini bil canım

6. 4 Aralık 2008
  7. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ya.. Ben de duymuştum ergenlik dönemi kimi normal yaşarmış, kimi fırtınalı..
    Davranışlarının farkındasın madem ,sorunun büyük kısmı çözüldü demektir. Birazcık ta kendine hakim olmayı başarabilirsen herşey hallolur. Geçer merak etme. Kalırsa diye kendini üzme. Sen ergenlik değil diyorsun ama vücüdunda, hormanlarında ne büyük değişiklikler oluyor tahmin edemezsin.Kendini şartlandır daha dikkatli olmalıyım diye.. başarırsın üzülme cnm.

8. 4 Aralık 2008
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Cocukluktan cikip yavas yavas genc bir bayan olma yolundasin güzelim...:teselli:
    Hormonlarin alt üst simdi, bu piskolojinede yansiyor..

Bence agressivligni bir hobby ile dengelemek en güzeli, spor yapmani tavsiye ederim, hem fizigin icin hemde ruhun icin cok güzel bir etkisi olur...a.s

Bol bol kitap oku benim ergenlik dönemimde bana en cok zevk veren bunlardi..:nazar:

10. 4 Aralık 2008
  11. EU1

EU1 Guest

canım haliyle ergenlik döneminin verdiği yan etkiler bunlar. sana tek önerim kendini bırakma.eskisi gibi ol tatlım. ergenlik dönemindeyim diye şartlandırma kendini.eğer bu şekilde şartlandırırsan tabiki davranışların değişir haliyle. sen hiç bişeye kafanı takma canımcım. bi de bişey diyeyim mi ebeveynlerine yakın ol canım,onlara daha samimi olmak belki seni rahatlatır ve daha doğru şekilde hareket edebilirsin. mutlu olacak şeyler düşün ve yapmaya çalış canımıniçi,kendini hiç üzme.doğru olduğuna inandığın şeyleri yap hayatım. hayata yeni başlıyorsun daha, o yüzden kendini hemen koyverme. güçlü ol,oku, çalış,derslerini sev,kendini bırakma... bak kk çok güzel bi site,burda çok güzel insanlar vaar . ne zaman dertleşmek istersen bizler burdayız.elimizden geldiği kadar sana yardım etmeye çalışırız

12. 4 Aralık 2008
  13. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    ayy canım benim...
    tebessüm ettirdi yaşadıkların...
    15 yaşıma götürdün beni...
    hey gidi günler hey....

14. 4 Aralık 2008
  15. EU1

EU1 Guest

canim bence sen nedenin gayet farkindasin
    herkesin basina gelen bir durum
    zamanla duzelirsin merak etme
    sen yeter ki boyle kendinin farkinda ol

annecigini uzme ama sakin uzme...

16. 4 Aralık 2008
  17. NiDaa

NiDaa Guest

bende senın yaslarındayken aynıydım..annecıgımı cok uzerdım.sonrada cok pısman olurdum..Allaha yalvarırdım anneme bagıracagım zaman dılıme kılıt vur cevap vermeyeyım dıye..ınsanlara bagırıp cagırmamdan cok huzursuz oldum bu yuzden kendı kendımı hıc affetmıyordum..cok pısman olup aglıyordum.ama zamanla kisilıgım oturdu..hep kendıme bırılerını ornek aldım.ama en onemlısı hep Allaha yalvardım ne olur kımseyı kırmama ızın verme dıye..bak tatlım karsındakı ınsan suclu olabılır.ama ılk once kendını tembıhlemelısın..kımseyı kırmayacagını uzmeyecegıne ozellıkle annenı..bırısı sana bırsey soyledıgınde ıcınden 10 kadar say..baktın sakınlesmıyorsun ayrıl o ortamdan kaç gıt..durma o ortamda.sakınlestıgın zaman kendını odullendır ben haklıydım dıye..ben ınsanlara en ıyı cevap susmaktır..bır ornekle daha ıyı acıklayayım.bız ıkı kız kardesız bekarken cok kavga ederdık.onu doverdım.eger oda bana vurursa hırsımı hıc alamazdım ben tekrar vururdum..ama ben ona vurup eger o bana hıc bırsey yapmazsa cok pısman olurdum cok uzulurdum vurdugum ıcın ne demek ıstedıgımı anlamısındır umarım tatlım relax relax olacaksın ne kendını nede baskasını uzmeyeceksın..

18. 4 Aralık 2008
  19. seLen__02

seLen__02 Guest

hePinizee cok cok tesekkür ederim =)
    burası gercekten sanal bir aiLe gibi.!!
    herkes birbirinini abLası ..kardesi..
    sizde benim ablalarımsınız :)
    beni dinlediğiniz için ...
    cevap verdiğiniz için...
    çözümler aradıqınız için..
    çok çok tesekkür ederim !!