lütfen yarım ikizmi tekmi tercih etmeliyim?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ^ESRA^ tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

15 Kasım 2009
    Konu Sahibi : ^ESRA^
  1. ^ESRA^

^ESRA^ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar mrb.Dondurulmuş emriyo ile ikizlere hamile kaldığımı dün öğrendim fakat doktorum ikiz gebelik yerine tek gebeliği tercih etmem gerektiğini söyledi.ikizde daha çok riskin olacağı vb.şimdi ise bi karar vermem gerekiyor.İkizmi devm etmeliyim tekmi?gebeliği ikiz olupta yola tek bebekle devam edenler varmı?yardımcı olursanız çok sevinirim.çok kararsızım.Şimdiden teşekkürler...

2. 15 Kasım 2009
  3. duru2

duru2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bu zor bi karar. üçüz olsaydı kesinlikle 2 derdim. ama ikiz ise böyle devam edilebilir bence. ama özel bi sorunun yada çok yüksek düşük riskin varsa durum farklı. ki doktorunun bunu teklif etmesi bunu aklıma getirdi çünkü genelde ikiz gebelikler kabul edilebilir bi durum..

hayırlısı olsun, Rabbim bize de bu mutluluğu yaşatsın inşallah bize de dua et olurmu..

4. 15 Kasım 2009
  5. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    sagliginda his bir sorun yoksa ikiz diger 3 yada 4 gebelik kadar zor degil. nasipde varsa ikisinide kucagina saglicakla alirsin.bazen doktorlar ugrasmak istemiyor ve isin kolayina kaciyor.
    bizim burda kesinlikle destek oluyorlar cogul gebelikte aldirmak bile istese anne doktor karsi cikiyor ve saglikli bir sekilde dogum oluyor

6. 15 Kasım 2009
  7. kaymaklim

kaymaklim bismillah Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim benim kesinlikle devam et ne kadar guzel bi sey yaaa
    rabbim sana iki bebek nasip etmis bundan daha guzel ne olabilir
    senin yerinde olmak isteyen okadaar cok kisi varki basta ben.......
    eger onlarin dunyada yiyedek ekmeklri varsa yicekler yoksa zaten yok
    sakin bebeginin canina kiydirma o senin canin o senin bebegin karar KESINLIKLE SENIN.....
    DOKTORLARIN HEPSI ANLATIYOR RISKLERI AMA UCUZ DOGURANLAR BILE VAR ....
    UMARIM HAKKINDA HAYIRLI OLAN BI KARAR ALIRSIN
    LUTFEN IKIZ BEBEK BOLUMUNU BI GEZ O BEBEKLERI GORUNCE FIKRIN DEGISECEK CANIM ALLAH YARDIMCIN OLSUN

8. 15 Kasım 2009
  9. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    Esracım öncelikle hayırlı olsun...bende 21 haftalık ikizlerime hamileyim. benimde tüp bebek ve geçen sene ilk denememde 9 haftalık bebeğimin kalbi durdu ve kaybettim. bende ciddi bir pıhtılaşma sorunu var. antifosfolipid sendromu....bu hastalık bebeğe giden damarlarda ciddi tıkanmalar yaparak bebeğin beslenmesini bozarak gelişimini durduruyor. ben hergün kan sulandıcı iğne ve aspirin kullanıyorum...yani demek istediğim ciddi sorunları olan riskli bir gebeyim. bu yüzden biz iki embriyo transfer ettirdik nasip ikiside tuttu. bize hiç bir zaman birini alalım tekiz devam etsin demedi doktorum.açıkçası bunuda ilk senin doktorundan duydum..üçüz olunca öneriyorlar ama ikizde hiç duymadım..eğer çok ciddi bir hastalığın yoksa,kalp kapak hastalığı , hipertansiyon, şeker hastalığı gibi...bu teklif bana hem bir doktor olarak hemde bir anne adayı olarak çok yanlış geldi.ek hastalığın yoksa ben aldırma derim...güzel bir gebelik geçirmeni dilerim..

10. 15 Kasım 2009
  11. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    ilk başlarda gebeliğimin üçüz olduğunu sanıyorduk... 3 kese görünmüştü... doktor birini dükksiyon yaplım dedi.kabul etmedim. risklerini anlattı.ve kararıma tamam dedi... 9.haftada 4 üzüm olduğunu öğrendik... keselerden biri ikiye bölünmüş ve tek yumurta içinde iki bebek vardı... doktor bu defa ısrarla bölünen kesenin içindeki bebeklerin redüksiyon olmasını söyledi. riskli dedi. çoook araştırdım.uzun zaman ağladım.. kanamamda kesilmedi..doktorum bu durumda hamileliğime bakamayacağını belirti. ankara ve istanbulda özel hastanelerle konuştum kimse kabul etmedi.. ve başka çarem kalmadı... iki bebeğimi feda etmek zorunda kaldım... şu an iki bebeğimle yola devam etmeye çalşıyorum... 4üz kalsaydı öleceklermiydi bilemem..4üz doğuran bile var bu forumda.... ama riskleri çok çok fazla..üçüz dede var ama 4üz göre daha az. ve 3üz doğuranda çok bu forumda... ikiz dersen sorma gani şu an 30 hamile var... sadece bu forumda .... ikiz hamile kalıp kaybeden yokmu oda var ama tek kalıp kaybeden erken doğurup birçok sıkıntı yaşayanda var..artık allahın verdiğine bu kadar isyan etmeyelim.. ne gelirse ondan gelir kuluna ..sabredelim ve görelim.... inşallah ikisinide hayırlısyla kucağına alırsın...

12. 15 Kasım 2009
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    aaa herkes ikiz doğuruyor niye öyle söylediki?

14. 15 Kasım 2009
  15. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
  16. 15 Kasım 2009
  17. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    rabbim vermiş bebeklerini canım bende hep ikiz olmasını istemişimdir daha kısmet olmadı.bence rabbimin bir lütfu sana ikizlerine kıyma derim verende rabbim alanda rabbim unutma canım

18. 15 Kasım 2009
  19. ozlecem

ozlecem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bütün doktorlar tek gebelikten yanadır benim doktorumda hep onu der.Bana doktorum 3 embriyo transfer etti fakat bir anlaşma yaptı eğer üçüde tutarsa 1 tanesini alıcam diye.Ok dedim.Transferim gerçekleşti ve hamileyim.Şu an kaç tanesi tuttu bilmiyorum Perşembe günü bakılacak hayırlısıyla.Eğer ikisi tuttuysa almam ama üçü tuttu ise alırım dedi yine.İkiz gebeliği hiç bir doktor teke indirmez seninki niye öyle dedi anlamadım.Bende tek isterim ama ikiz ise hiç üzülmem devam ederim canım sende öyle yap.