Lütfen yorum...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve ela_ela tarafından 26 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : ela_ela
  1. ela_ela

ela_ela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar benim 2 yıllık bir ilişkim var ve maaşallah herşey çok yolunda gidiyor, hatta artık evlilikten konuşur olduk.. Ama şöyle bir sıkıntı var ilişkide ( gerçi ben bunu sorun etmiyorum, mecburen ettiriliyorum) ; sevgilimle mezheplerimiz farklı.. Biliyorum bu yüzyılda ayrımcılık yapmak çok aptalca, insanlar sonuçta farklı dinden olanlarla bile evlilik yapıyor.. Ben bunu hiç problem etmiyordum başlarda, çünkü ben onun kişiliğiyle ve aramızdaki uyumla ilgileniyordum hep, o da öyle.. Ama sevgilimin ailesi bu konuda çok katılar ve sıcak bakmıyorlar.. Özellikle bu tarz evlilik yapmış arkadaşlara soruyorum, sizce bu durum evliliklerde gerçekten sıkıntı mı, ileride çocuk yetiştirmede filan farklılıklar ortaya çıkıyor mu? Beni bu konuda en çok düşündüren sevgilimin ailesinin etkisinde kalması, şimdilik ilişkisine sahip çıkabiliyor ama ya ileride ???

2. 26 Temmuz 2008
  3. yildizaya

yildizaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu sevgilinin yetisme ve hayat tarzina bali,bu tür evlilikler fedakarlik ister , hele sevgilinin ailesi simdiden cok sicak bakmiyorlarsa ilerde cocuk oldu an problem yaratirlar din konusunda.benim iki kiz kardeslerimin esleri hiristiyan.fakat bizler dis ülkede yetistimiz icin ve her iki dini tahnidimiz icin anlasmak cok tah farkli oldu,ama gine her iki taraf fedakarlik etmek zorunda kaldi.sevgilinin bu konuda cok iyi konusmani tafsi ederim, hersey onun ellinde, ailesinide yönnendirmekte.

4. 26 Temmuz 2008
  5. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    eger yeteri kadar fedakarlik yapabilecekseniz sirf bu neden icin bozmayin iliskinizi..
    ama cok iyi tartin herseyi,günlük diilde gelecek olarak düsünün..ve ikinizde kesin kararlar alin..
    evlendikten sonra nasil osla evlendim gibi degisimler yapmayin..aileler icin zor bir karar olabilir..
    onlari en iyi sekilde ikna etmek sizin ve arkadasinizin elinde..ama illaki uzun bir süre bunun
    sIkIntIsInIda yasarsIniz malesef.vermeden alamazsiniz bunu ikinizde iyi düsünün..

6. 26 Temmuz 2008
  7. minelne

minelne afffettt Allahımm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    en yakın arkadaşım senin durumundaydı ailesi kabul etmedi çıktığı çocuk çok ısrar etti bırakmam,olmaz diye ama arkadaşım bıraktı ailesinin yüzünden,şimdi başkasıyla evlendi çok mutlu...iyice düşünmek gerekiyor

8. 26 Temmuz 2008
  9. minelne

minelne afffettt Allahımm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben çok sevsem fedakarlık yaparım onu kaybetmemek için

10. 26 Temmuz 2008
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    neden insanı insan gibi kabul etmiyorlar...
    mezhebi,dini ne olursa olsun hepimiz insan değilmiyiz...bu ayrımcılık neden???
    mesela yurt dışından gelin alınca oh oh ne güzel deyip,yurt dışına gelin vermemek neden???
    herkesin inancına saygı duyuyorum ama ikili ilişkilerdeki mezhep ayrımcılığı yapanları anlayamıyorum doğrusu...
    önemli olan insanın almış olduğu terbiye,saygı,sevgidir...çocuk yetiştirmeyle mezhebin ne alakası var bunuda anlayamadım...
    bakın arkadaşım bu konuda ne siz ne de arkadaşınız kimsenin etkisinde kalmayın...önemli olan kafa yapınız,duysuğunuz saygı,sevgidir...
    sevgiler...

12. 26 Temmuz 2008
  13. ela_ela

ela_ela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

Teşekkür ederim yorumların için canım.. Yazdıklarının altına hiç düşünmeden imzamı atabilirim.. Tabiki ayrımcılık yapmak çok çirkin, hepimiz insanın sonuçta, ilgilenmemiz gereken bu.. Ama inan bana hala bunu anlayamamış insanlar var, ne yazık ki bunlar arasında ileride benim anne ve babam olacak insanlarda var :KK43:

14. 9 Ağustos 2008
  15. ela_ela

ela_ela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bitecek sanırım, ben artık daha fazla dayanamıyorum.... :KK43:(

16. 9 Ağustos 2008
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Kuzenim farklı bir mezhepten bir adamla evlendi.
    Dayımlar ve dedemler baştan çok karşı çıktı. Açıkçası onları benim annem-babam ikna etti.
    Şimdi sanırım 8 senelik evliler..:nazar:
    Allahım bozmasın,mutlulular bir de oğulları var. Oğlan daha 1,5 yaşında olduğu için nasıl yetiştirecekleri konusunda bir bilgim yok. Ama hep kendi kararına bırakacağız dediklerini duyuyorum.kaydirigubbakcemile2
    Önce erkek arkadaşınız ailesini ikna etmeli,dış etkenler sorun olmazsa gelecekte çok büyük problemler olacağına inanmıyorum ben.
    Hayırlı olsun..yerimseniben

18. 9 Ağustos 2008
  19. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    özel msj atayım bari sana ....................................ama özel msjlara kapalı görünüyorsun, eğer açmak istersen aç ayarlardan da atayım....

Son düzenleme: 9 Ağustos 2008