Müstakbel Kayınvalideyi Arama sıklığı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nomatter tarafından 7 Şubat 2013 başlatılmıştır.

7 Şubat 2013
    Konu Sahibi : nomatter
  1. nomatter

nomatter Üye Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    Merhaba kızlar,

Sözle nişan arası 1 ay vardı bu süreçte iadei ziyaret, bohça getirme derken ailece sık sık görüştüğümüzden nişanlımın annesini hiç aramadım...

20 gün önce nişanlandık, o süreçten beri bir kere kandilde bir de hemen ertesi günü küçük bir operasyon geçireceği için öncesinde ve sonrasında aradım...

aradan 2 hafta geçti yarın tatile gidecekler bugün de iyi yolculuklar/tatiller bahanesiyle arayacağım....

sizce bu 2 haftada bir arama sıklığı az mı... arkadaşım her cuma hayırı cumalar diye arıyormuş ama belli bir rutine binsin de istemiyorum, zorunluluğa dönüşmesin...

bizim evimiz işyerine de yakın olduğu için nişanlım tek başına bize yemeğe fln geliyor ama ben onlara tek gitmedim hiç bu yüzden de seviyeli, saygılı bir ilişkimiz olsa da nişanlımın benim annemle olduğu gibi bir samimiyetimiz yok....

evlerine gitmek için de onların çağırması gerekir diye düşünüyorum, ben size gelicem diyemem ki ben..

sizin arama sıklığı konusundaki yorumunuz nedir?
    şimdi çok sık arayıp sonradan azaltırsam dahoş olmaz diye belli ve ideal aralıklarla aramak sitiyorum ama normali nedir bilmiyorum maalesefff:/
  2. 7 Şubat 2013
  3. Mev*Can

Mev*Can Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    baştan mesafe koyup,duracağın yeri bilmek iyidir..

ha mesafe derken soğuk durmaktan bahsetmiyorum.nişanlının senin anneni ne sıklıkla aramasını istersin?? bir düşün bence:KK34:
  4. 7 Şubat 2013
  5. sovr86

sovr86 muhteşemçapulcuu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    nasıl başlarsa öyle gider her cuma aramana gerek yok bence kandillerde falan zaten arıyormuşsun , şimdiye kadar hep bir sebep olmuş aramışsın bundan sonrada 2 haftada bir halini hatrını sormak için araman normal bence,
  6. 7 Şubat 2013
  7. little_black_dress_

little_black_dress_ Hayatım oğlum&kızım Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Aranızdaki ilişkiye bağlı aranız iyiyse haftada ararsınız
    yalnız böyle alışırsa aramanızı bekler çok yüz göz olmaya gerek yok diye düşünüyorum
    kayınvalidemi özel olarak aramıyorum ya onlar ararlar yada eşim arar bende 10 dakika konuşurum
    zaten telefonda konuşmayı sevmem her hafta arıyıp ne bulup ne konuşucam diye düşünürüm

8. 7 Şubat 2013
  9. nomatter

nomatter Üye Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    ailemi önemsemediğini hissettirecek kadar uzun aramamasını istemem tabi, ama haftada bir ya da 20 günde bir araması gibi şeyleri önemsemem...

gerçi ben önemsemesem de böyle konuların anneler tarafından daha farklı gözle görülebilmesi nişanlımın annesini kendi kafama göre belirlediğim aralıklarla aramama engel oluyor, tecrübelerden faydalanmak isterim...

annesinin de çok şükür hiç bir negatif tavrını görmedim, iyi bir kadın, ne soğuk kızmış diyip üzülmesini ya da negatif bi hava da bırakmak istemem... eskiden durmadan arardı evlenince boşladı denmesine mahal vercek bişey de istemem...
  10. 7 Şubat 2013
  11. nomatter

nomatter Üye Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    ben de bugün arycam ya sabahtan beri konuşcaklarımı hazırlıyorum kafamda:)
  12. 7 Şubat 2013
  13. saches84

saches84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bende nisanlanacaktim amaa akilik çıktı :/ erteledik
    Neyse, ayni durum bizde de var sevgilim annem ve babamla cok iyi hergun konusur gorusurler, bnm onun ailesinle( kayinlarim haric ) aram daha mesafeli en son 1 ay once konustum.
    Bende ozel bir durumda ariyorum. İcimden geldii gibi bence normaldir.
    Evlerine de kayinlarim bir organizasyon yaparsa gidiyorum ama onlarda bnm arkadaslarim.
  14. 7 Şubat 2013
  15. bnlm

bnlm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bence gerek yok zaten ilerde devamlı arayıp devamlı gideceksin ben de sadece özel günlerde arardım eşim devamlı bize gelir ben arda giderdim üzülürdüm az mı ilgi oluyo diye ama boşuna üzülmüşüm şimdi acısı çıkıyo :) hiç çıkmıyoruz kayınvaldmden
  16. 7 Şubat 2013
  17. sovr86

sovr86 muhteşemçapulcuu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende sürekli aramam mesela eşimde ailemi aramaz 2-3 haftada bir ziyarete gideriz kandillerde ararız o kadar ,
  18. 7 Şubat 2013
  19. BenIpek

BenIpek en sevdiğim.... Pro Üye

Beğenileri:
    1.097
    Ödül Puanları:
    113
    Özel Mesaj At
    Bence de cumaları arayıp görevin haline getirme..ağrımayan başını kendin ağrıtma. Her şey yolunda ise böyle devam etsin.. fazla tavizle başlama.. ondan sonra aradı şöyle oldu, böyle oldu, yok onu sormadı telde, buna selam söylemedi.. ooo neler çıkar neler