Müstakil Ev mi? Apartman Dairesi mi?

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve bıgsıze tarafından 30 Nisan 2013 başlatılmıştır.

30 Nisan 2013
    Konu Sahibi : bıgsıze
  1. bxixgsxixze

bxixgsxixze ANIL'ın ANNESİ:) Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar.Başlıktada belirttiğim gibi bu konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.
    Allah kısmet ederse ev almayı planlıyoruz.Ama benim aklım karışık.Müstakil ev biraz daha sıcak geliyor ama temizliği, bakımından biraz korkuyorum.Birde börtü böcek fobim de var.
    düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.teşekkürler :)
  2. 1 Mayıs 2013
  3. sibelburak

sibelburak Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben müstakil evde büyüdüm ve evlendim yine müstakil evim var memnunum gürültü yapacak kimse yok.apartman dairesinde yaşabilirmiyim bilmm her ırktan insan var temizi,pisi,kurallara uyup uymayanlar ama site içinde dubleks veya 2 katlı daireler var ortanın üstünde oturan kesim oralardan alabilirsin komşuluk çok önemli daire hayatında diye düşünüyorum
  4. 1 Mayıs 2013
  5. Ekinoks

Ekinoks Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    gençken yani enerjiniz varken müstakil ev olmalı.sanırım çocuğunuzda var.en güzeli müstakil.ev temizliği zorlayabilir ama bahçede zorlar.eğer çalışıyorsanız bahçe için yardımcı gerekebilir.
  6. 1 Mayıs 2013
  7. aslii

aslii Her şeyin hayırlısı... Pro Üye

Beğenileri:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    müstakil ev bulabilirseniz ben tabi ki müstakil ev derim,kendi kafanıza zevkinize göre rahatça oturursunuz,yok üstteki halı çırptı, yok gürültü yaptı, aidat vs. derdi olmaz, bahçesiyle de uğraşırsınız hem.
  8. 1 Mayıs 2013
  9. nurlum

nurlum Stop Animal Testing Pro Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    83
    Site içersinde müstakil ev olabilir ama benim tercihim apartman dairesi.
  10. 2 Mayıs 2013
  11. yeliz_nur

yeliz_nur Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    83
    Eger müstakil ev bulabilirseniz bahçeli müstakil ev alın derim daha çok rahat ederseniz börtü böcek olayına kafanı takma bugun apartman dairelerinde bile börtü böcekler var hatta 6.ve 7. katlara yılan ve farelerin çıktıgını bilirim.
  12. 2 Mayıs 2013
  13. Twonokta

Twonokta Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bende müstakil hemde kocaman bir evde doğdum büyüdüm böcek olayına takılma eğer iyi bir sineklik ve korunaklı birkaç önlem alırsanız hiç sorun olmaz..Hem herkes müstakil ev alabilmek için çaba harcıyor apartman daireleri bana hep soğuk gelmiştir kimse kimseyi tanımaz ses olayı çamaşır asma olayı ayrı dert bence müstakil ev alın satarken de değerlenir deprem korkusundan bizim buralar 3 katına çıktı resmen..
  14. 2 Mayıs 2013
  15. trndy

trndy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm.tamda benim derdime parmak basmışsın.ben apartman dairemi satıp eşimin babasından kalma müstakil eve bir ev parası harcayarak çocuklar için iyi olur diye taşınmış biriyim. ha bu mevsimde sorarsan kesinlikle müstakil ev cevabı alırsın çünkü bahçenin tadı gelmeye başlıyor ama kış olunca kaçmak istiyorum çünkü sadece yalıtımını yaptırmadık ve bu kış aylık 450 civarı doğalgaz yaktık ve tabki ısınamadık.her kış çıkmaya karar veriyoruz yaz gelincede unutuyoruz bahçesinde çay kahve keyfi,herşeyi unutturuyor.tabi çocukların bahçede oynaması bişeyler ekmesi ,sulaması ve büyüdüğünü görmesi çok güzel.ama apartmandaki gibi sıkı fıkı komşuluk olmuyor.ben zaten apartmandada çok samimi olamıyordum her dk. girip çıkmayı sevmem. beni tek zorlayan temizlik,3 tane kızım var ve inan üst kattan bodrum bahçe heryeri dağıtıyorlar. bahçe bakımınıda eşime bıraktım o ilgileniyor.ben evde olduğum için daha çok dağılıyor heryer ve işim hiiiç bitmiyor.tabi katlar öyle değil. çağırdığım temizlikçi bile tarif ettiğim halde kat olmadığı için temizlik yaparken bocalamıştı.benim için artı ve eksileri bunlar canım:KK16: