maalesef bebeğim amip olmuş...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ayrxixlxixkk tarafından 17 Nisan 2010 başlatılmıştır.

17 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ayrxixlxixkk
  1. ayrxixlxixkk

ayrxixlxixkk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    10 aylık bebeğim var.3 gün önce kakasında kırmızılık vardı.Kana da benzetemedim.Gaita tahlili yaptırdık. Entamoeba histoliyttica kisti (amip) görüldü.Çok korkuyorum ya geçmezse diye.Nasıl bulaştı anlamadımki.Suyunu ketılda kaynatıyorum,ondan mı acaba?Başına bu hastalık gelen varsa yardımcı olsun lütfen.Nelere dikkat edicem bilmiyorum.3 gündür evi temizlemekten bitap düştüm.Moralman çökmüş durumdayım...:a015:

2. 19 Nisan 2010
  3. sedauygar

sedauygar Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    40 günlükken oldu oğlum. bir şekilde mikrop giriyor vücuda. ya banyo suyundan diyorlar yada insanlar ellerini yüzüne değdirince. kakası, koyu yeşil, mukuslu ve çok az nokta gibi kanlıydı. 1 gün sonra dr ye götürdük. gaita tahlilinde senin bebişinde çıkan kist vardı. bende çok üzülüp, ağlıyordum. sonra doktor flagyl şurup verdi 10 gün kullandık. her altını açışımda dua ediyordum walla bi daha görmiyim diye. çok şükür 10.günde kakası sarıya döndü.tahlili temiz çıktı. allah göstermesin kimseye. geçmişler olsun sanada. inş. seninkide geçer.

4. 28 Haziran 2010
  5. filiziyiliksever

filiziyiliksever Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızımda oldu.merak etme her bebek bu durumu yaşıyor.sulardan kaynaklanan bir durum bu. evinin temizliği ile yada senin temizliğinde alakalı değil.10 gün içinde düzelir.geçmiş olsun

6. 29 Haziran 2010
  7. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun canım o kadar üzülme birçok kişinin başına geliyor ama çok özenli davranman lazım özellikle bebeğin kakasının bulaştığı her şeyi çok iyi temizlemen gerekiyor.kendi ellerini çok temiz tut,tırnaklarını dipten kes ve ellerini yıkarken tırnak fırçası kullan.bunları bana doktor söylemişti.genelde banyo suyundan bulaşır diyorlar,ben oğlumu bir süre içme suyunu kaynatıp soğutarak yıkamıştım.bir de altını kurutmak için tülbent kullanıyordum,amip şüphesinden sonra tuvalet kağıdıyla kurutup atar oldum.bizdeki sorun amip değilmiş.dilerim bir an önce sizde kurtulursunuz

8. 11 Temmuz 2010
  9. kedi003

kedi003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    bazen laktoz ıntoleransı amıplı dızanterı sanılıyor buna cok dıkkat edın bızım oglumuz 1 aylıkken amıp dendın ama meger laktoz ıntolrensı varmıs bosuna ılac ıctı durdu.. kakası hep yesıl ıshalde kan vardı ve sumuksuydu.. 3 doktor gezdık hep amıp dendı durdu.. yenı dogan bu kadar ufak bebeklerde amıp olma olasılıgı cok dusuk dedı bır prof. ve laktazım damla verdı bıze.. sımdı duzeldık o damladan kullanıyoruz.. cok gecmıs olsun

10. 20 Temmuz 2010
  11. yarem21

yarem21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    281
    Ödül Puanları:
    163
    canım benim kzımda 20 günlükken oldu çok uzun sürdü 10 gün önce yine oldu serum kulandık şükür geçti ne yapsakta oluyorlar işte