Maddi Problemlerle Nasıl Başa Çıkıyorsunuz?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve _neva_ tarafından 27 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : _neva_
  1. _neva_

_neva_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayat çok pahalı malesef:1no2: evlendiğimizden beri borçlarımız bitmedi bitmedi bitmedi:çok üzgünüm:
    şimdi bebek de bekliyoruz.çalışmıyorum.eve giren para 1750.giderin haddi hesabı yok.ne olacak nasıl düzlüğe çıkacağız bilemiyorum:1no2:
    ev kira,tek maaş off offsenağlama
    bu konuda verebileceğiniz tavsiyeler varsa alabilirim:sm_confused:

2. 27 Temmuz 2008
  3. nevrosky

nevrosky Doruk Paşa Sen Çok Yaşa Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    Canım Allah yardımcınız olsun. İnşallah en kısa zamanda yoluna koyarsınız. Biz de anca geçiniyoruz işte. memuruz ikimiz de.. Şükür , buna da şükür..

4. 27 Temmuz 2008
  5. gxixdacxix elif

gxixdacxix elif hepgüldürmek isterim seni Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kiranız ne kadar ve nekadarlık evlisiniz??
    biz evleneli 1 ay sonra iki yıl olucak bi kaçaydır düğün borcundan kurtulduk çok şükür..
    şimdi de öğrencilikten kalma kredi borçlarımız var onlarla uğraşıyoruz..bizim eve giren para sizinkinden biraz daha fazla ama çok değil.
    şu sıralar kredi kartlarına taktım..çok kart vardı bizde maaş alıyoz alıyoz karta yatırıyoz gına geldi artık..bu hafta sonunda eşim 3 tane kapattı..inşallah 2 kartımız kaldı 2 tane de kullanılmayan var onları da iptal edicez...kendimi psikolojik olarak bile rahatlamış hissediyorum ne harcadığımızı daha rahat görücem.ben elektrik su doğal gaz tasarrufuna dikkat ediyorum..bazen kendi çapımda sattığım şeyler oluyor onları biriktirmeye alışıyorum...alışverişlerde indirimleri takip ediyorum falan..
    şu sıralar dışarıda dolaşmaya korkuyorum valla;heryerde indirim var çünkü..ama bi ihtiyacım olursa sezonundan değil indirimden alıyorum..
    napalım....çok haklısın geçinmek çok zor ....hele istanbulda şartlar çook acımasız..
    Allah kazancınıza bereket versin inşallah...bi de evinize huzur..o olunca Allahın izniyle hepsi geçiyor zamanla....

6. 27 Temmuz 2008
  7. gxixdacxix elif

gxixdacxix elif hepgüldürmek isterim seni Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bi de bebeğiniz hayırlı olsun...Allah onun rızkını da verir annesi merak etme...
    daha yolun başındayız aslında..ama yeninesil olmanın da etkisi var tabi...pazarı güzel değerlendirmeye çalışıyorum bide ,manava gitmem...bi de bazı haftalar evdeki şeylerle idare ediyorum pazar a bile çıkmıyorum..mevsimindeyken buzluğa bişeyler koyuyorum konserve almıyorum...
    işte ufak tefek tasarruflar...

8. 27 Temmuz 2008
  9. MaLiBu

MaLiBu ....mucize..... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bende öğrenciyimm evli olmasamda hayatın zor olduğunu çoktan öğrendimmm :KK43: avon satıyorum ben tavsiye ederim birazcık çevreniz varsa 3 5 kuruş kazanırsınız ben pek gösterip satamadğm halde ayda 30 40 kazanıom...

10. 27 Temmuz 2008
  11. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşım 1750 hiçte kötü para degil ne yaptınızda bu kadar borca girdiniz aslında rahat bi şekilde gecinilebilir bence

12. 27 Temmuz 2008
  13. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canım daha yeni evliymişsiniz,
    düğün borçları bittiğinde biraz rahatlarsınız,
    zamanla herşey yoluna girecektir, tatlı canını sıkma,
    bizde iki maaşlıyız, ancak o kadar çok harcıyoruz ki ancak yetiştiriyoruz,
    kendimizi sıkalım diyoruz, olmuyor
    hayırlısı bakalım bir ev alsam ama onu da alamadık
    bu gençlik bir daha gelmeyecek diye düşünüyorum ve harcamaya devam ediyoruz

14. 27 Temmuz 2008
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    eve giren paranız az değilki canım..
    çok dikkatli harcayarak borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.
    dışarda yemezsiniz,market alışverişini gereksiz şeyler alarak değil o ayınızı geçiştirecek şekilde yaparsınız,elektrik,su,tlf gibi giderlerden kısabilisiniz.
    borç çok zor.Allahım en kısa zamanda kapatmayı nasip eder inşallah.
    bizim şükürler olsun borcumuz harcımız yok.ama getiğimiz dönemlerde sizin 3 de bir paranızla geçindiğimiz dönemlerimiz oldu.istenirse oluyor.tecrübeyle sabittir..hemde hiç bunalmadan..

16. 27 Temmuz 2008
  17. karabiber01

karabiber01 11haziran 79.4 kilo Üye

Beğenildi:
    503
    Ödül Puanları:
    188
    canım aldığınız para az değill bunun dahada altında alan insanlar var

18. 27 Temmuz 2008
  19. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar valla hayat gerçekten çok zor bizde çift maaşlıyız bari dedik kredi çekelim biirimizin maaşı ona gider ev alalım ve ev aldık hayılısıyla bide içine geçsek 1 ay içinde geçmeyi düşünüyoruz kalan bi maaşlada geçiniyoruz işte kendi çapımızda tabi herşeyde lükse kaçamıyoruz ama eve giden paraya hiç acımıyorum geleceğim ve allah çocuk verirse çocuğum için şart bu ev ilerde hiç alamazdım herhalde bu şekilde birikim yapmaya çalışıyorum bende işte ay sonunda elimizde pek bişi kalmıyo ama yinede mutluyum bi evimiz olduğu için