maddi sorunlar yüzünden ayrılınır mı?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gizem_li tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : gizem_li
  1. gizem_li

gizem_li Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba.2 yıllık evliyim 6 aylık bebeğim var..1 haftadır nerdeyse hergün ağlamaya başladım.öyle bir çıkmaza girdim ki...evimiz küçüktü ve bu sene falaket bir rutubet çıktı ortaya..bebeğim hastalandi.evi değiştirmeye karar verdik ama maddi yönden birtürlü ev bulamıyoruz.eşim gereğince umursamıyor.bulucaz vs deyip geçiştiriyor.benim annem babam sürekli dışarıda bana ev arıyorlar ama onum ailesinın umrunda bile değiliz.bizi kimsesiz gibi bıraktılar ortada.başından beri hiçbirşey yapmadılar zaten.yeri geldi konuştum,yeri geldi sustum ama sonuç olarak evimdeki eşyalara kadar herşeyi benim ailem yapmak zorunda kaldı.hala da öyle oluyor ama çok bunaldım artık.eşimin hiçbir otaritesi yok evliliğimzde.eşi,me güvenip te düşünmediğim hiçbirşey olmadı bugüne kadar.şuasa geleceğe dair pek bir umudum kalmadı.annemde kalıyorz...sanırım hep burda kalıcam.bebeğim çok küçük ama ona bi gelecek sağlayamadıktan sonra ,huzursuz bir ortamda büyüdükten sonra babası oğlumun yanında olmuş ne çıkar?eşim verdiğim sözleri tutmayarak ve bu güne kadar bişey başaramayarak ona olan sevgimi de yok etti..şimdi ne yapmalıyım?çalışmak istiyorum bişeyleri toparlayabilmek adına ama bebeğime bakıcak kimse yok

2. 30 Temmuz 2010
  3. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Sorun sadece maddi sıkıntılarmış gibi görünmüyor ki!
    Sorun daha çok eşinin tavırları.
    Eşine güvenebilseydin günlerce aç kalacağını bilsen bile ayrılmayı düşünmezdin.
    Bu durumda ise evet, ayrılık düşünülebilir.

4. 30 Temmuz 2010
  5. gizem_li

gizem_li Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    88
    evet sadece sorun maddi sıkıntılar değil.ben evlenirken zaten yaşantımın orta halli olacağını göze alarak evlenmiştim.önemli olan sevgiydi,eşimin iyi huylu olmasıydı..ama eşime hiçbir konuda güvenmiyorm evet.bunu sık sık dilegetirmeyede başladım..kafam çok karışık.hayatın başındayım henüz.20 yaşındayım.gençken yapılabilecek hataların en büyüğünü yaptım.geri dönüşü olsaydı keşke ama yok..ne yapmalıyım şimdi?hayat nasıl ilerliyicek bunu kestiremiyorum artık

6. 30 Temmuz 2010
  7. zap_zup

zap_zup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bende aynı durumdayım aynısı dedim.Her ay ailem para gönderiyor.Onlarında durumu iyi değil.Eşim olmayan paralarımızı saçıyor.Birbirimizi çok seviyoruz.3.5 aylık hamileyim.Ailem para göndermiyor artık.Borç falan var işte bayağ.Gittiği yere kadar gider diyorum ben şimdilik

8. 30 Temmuz 2010
  9. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Off ne kadar küçüksün, çocuğunda var.
    Böyle konuları okuyunca bazen diyorum ki içimden "Devlet el atsa, 23-24 yaş öncesinin evlenmesini yasaklasa!"
    Olan olmuş artık canım, keşkelerin anlamı yok.
    Evlenirken duygularınla hareket etmişsin şimdi biraz daha olgunlaşmışsındır.
    Mantığınla hareket etmeye çalış bundan sonra.
    Sana asla boşan, diyemem. Evliliğin kolay bitmemesinden yanayım ama iyi düşün diyebilirim.
    Dediğin gibi iş bulabilirsin belki kendine.
    Bunu evin geçimini sen üstüne al anlamında söylemiyorum.
    Çalışmaya başlarsan hem kafanı dağıtmış olusun hem de gelecekte bir ayrılık olursa maddi anlamda güvencen olur.

10. 30 Temmuz 2010
  11. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kaydirigubbakcemile5

Bu yoruma katılmakla beraber ekleyeceğim şeyler de var benim..

Konu sahibesi bakınız arkadaşın dediği gibi sorun sadece maddiyatla alakalı değil benim fikrime göre de..

Siz sanki dolmuş gibisiniz.İçinizde bazı şeyler birikmik patlayacak gibi.Yanılıyormuyum ?

Eşinizin umursamazlığı,vurdumduymazlığı,tabiri caizse size sahip çıkmayışı,düşüncesizliği felan da var anladığım kadarıyla.

Ev meselesi de tuzu biberi olmuş.Bardağı taşıran son damla olmuş.

Bu yüzden bu kadar öfkelisiniz.Haklısınız da.

Eğer yok sadece problem maddiyat diyorsanız,manevi olarak sıkıntımız yok diyorsanız o zaman devam edin.

Ama evliliğinizde aşamadığınız problem var ise,ve siz herşeyi denemiş ve gene başarılı olamamışsanız o zaman birsüre ayrı kalmanız yani annenizde kalmanız en mantıklısı olacaktır.Bebeğiniz ve sizin için.

12. 30 Temmuz 2010
  13. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu mesajınızı görmemişim ...

Yaşınız da baya ufakmış hem anne olmak için,hem de evliliğin yükünü taşıyabilmek için.

14. 30 Temmuz 2010
  15. zap_zup

zap_zup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Evliliğinizde aşamadığınız şeyler varsa bencede ayrılmak en iyisi,çocuk içinde.
    Bende 19 yaşındayım.Çok mutluyuz.Aramızda herşey dengede ama paramız yok yani tek kelimeyle eşim tutumlu değil.Bir dediğimi iki etmez.Yemez yedirir falan anlatılacak gibi değil ilişkimiz ama ben maddiyata çok düşkünüm bunun içinde yuva yıkılmaz.Alıştım artık bende öyle yuvarlanıyoruz ama arada yuvalanmaktan sıkılıp hatamıydı diye düşünmeden edemiyorum

16. 30 Temmuz 2010
  17. pixa

pixa Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    canım sadece sıkıntınız para olsa bir şekilde ondan ayrılmadan bir çözüme ulaşmak için çaba sarfederdin ama arkadaşların da dediği gibi senin ona olan güvenin yok olmuş bu da seni ayrılmak istemeye itiyor. Çocuğunun geleceğini de düşünmen gerekiyor. Peki eşin ne yapıyor bu arada? Yani sonuçta sen bu sornları sık sık dile getiriyorsundur yani o herhangi bir çözüm sunmuyor mu?

18. 31 Temmuz 2010
  19. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Eşin eneden güvenin yok peki ?
    Çalışmıyor mu, çalışıp kazandığını mı yetiremiyorsunuz...
    bir de sadece maddi açıdan mı güvenmiyorsun eşine, ben tam olarak anlamadım problemi...

bana sanki daha çok herşey tozpembe olacak hayalleri ile evlenip, hayatın gerçek yüzünü görünce kaldıramamışsın gibi geldi...