Maddiyat sizce ne kadar önemli?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Yeni2010 tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

2 Mart 2010
    Konu Sahibi : Yeni2010
  1. Yeni2010

Yeni2010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Simdiye kadar hep kendinden önce esini ve cocugunu düsünen, ailenin bütcesini düsünüp de kendisi icin cok para harcamayan, bunu erdem sanan ve esinden bu konuda takdir bekleyen tipik, fedakar bi Türk kadini oldum. Ama fedakarlik, esini düsünmek, maalesef erkekler nezdinde cok da pirim yapmiyor sanirim. Yine de kilolarimdan dolayi, dis görünüsüme önem vermememden dolayi elestirilen hep ben oldum. Ben nerede yanlis yapiyorum?

2. 2 Mart 2010
  3. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kaydirigubbakcemile5
    tebrıkler..

4. 2 Mart 2010
  5. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    dış görünüşünden dolayı eleştiriliyorsan. açtır kesenin ağzını kaliteli markalarda kilolular için harika kıyafetler var gösterişli al. giy...
    birde zayıflama aletleri ve ilaçları al:) 6 aya kadar fıstık gibi olursun...

boşboğazlık ediyorsa sende hakkını vereceksin canım.

6. 3 Mart 2010
  7. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    kendinden önce eşini ve çocuğunu düşünseydin hobidi gırtlak yemek yemeyip,onlara yedirirdin ve zayıf kalırdın.laelaelaelaelae
    ne yani şişman olunca fedakar türk kadını mı olunuyor.üşenmeyip günde 1 saat yürüyüş yapın parayla değil bu.
    haftada bir çocuğunuzun okuluna gidip öğretmenleriyle konuşun,çocuğun durumunu sorun.bu sayede okula kadar gitmiş olur yine kalori yakarsınız.
    daha az yerseniz de zayıflamaya başlarsınız.
    6 liraya saç boyası alıp saçınızı boyayabilirsiniz.
    3 liraya da bir ruj alıp sürebilirsiniz.
    kıyafetler o kadar ucuz ki.en azından eşinize güzel ve seksi görünmek için bir kaç badi,birkaç gecelik alsanız yeter.
    çok da pahalı değilmiş değil mi iflas etmezsiniz yani.
    ben buna inanmıyorum ya "içimden gelmiyor,kendimi salmak kolayıma geliyor,kimin için süsleneyim" falan deyin bari.
    ben kocam ve çocuğum için yaşadaım.ideal türk kadınıyım ondan şişman ve bakımsızım demeyin.
    ben 6 aylık hamile halimle hergün 1 saat yürüyorum.normalde 1 kilo alsam kafayı yiyip yediklerimi kesiyorum.
    bunun sadece kendini salmakla,tembellikle ve yaşama heyecanını yitirmekle alakası var fedekar türk kadını olmakla alkası yok.

8. 3 Mart 2010
  9. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    bu nasil duygusuzca bu nasil onyargili bir yorum! ideal turk kadiniyim demedi tipik turk kadiniyim dedi benim bildigim evet belirli bir zaman sonra tipik turk kadinlari kendini salar cocuklarinin derdine duser ozel masraflarii kisar ve dogal olarakta ufakta olsa bir tesekkur bekler esinden
    kendince yaptigi fedakarlik kimi zamn ters teper
    arkadasimiza moral vereceginize kendi egonuzu tatmin etmek icin boyle bencilce yazmaniz hic hos degil

arkadasim sana gelince her zaman masraf keserek olmuyor erkekler kalite ve bakim beklerler

uufak ufak farklar yapmaya baslayin saclar yuz bakimlari (kendinizde hazirlayabilirsiniz ) guzel kokular cok onemlidir bunlara biraz daha onem verin
    inanin her butceye gore malzeme bulablirsiniz

kendinizi uzmeyin ama unutmayin ki aglamayana meme yok
    once siz kendinize tesekkur edin mukafatlandirinki karsinizkdaki bunu yapsin sevgiler

10. 3 Mart 2010
  11. Cemre

Cemre Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaş kadıncağızı bir dövmediğin kalmış bu ne ego yaa
    ne biliyosun okula gidip gitmediğini neyi ne kadar yediğini eşine çocuğuna yedirmediğini
    oysa ilk üç dört satırı yazmasaydın sözlerin daha etkili olabilirdi

12. 3 Mart 2010
  13. strawberry35

strawberry35 тнє נσкє& Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaş biraz sert yapmış yorumunu evet ama belki konu sahibi arkadaşı kendine getirmek adına yapıcı olabilir.
    Aslında anlatmak istediği herşey yapılması gerekenler.
    Tipik Türk kadını diye bir kriter yok artık tatlım
    Şöyle hareketli çarşılara bir in bebek gibi Türk kadınları var .
    Kendine bakan bakıyor.
    Bunun maddiyatla çok alakasıda yok
    Tamam uç noktalar belki para isteyebilir,belki bir spor salonuna gidemeyebilir ama artık sokaklara bile fitness aletleri koyuyor belediyeler.
    Bence azimle ilgili birşey bu
    Ne diyelim,biz tipik Türk kadınınıyız durumumuzda bumu
    Kendimizi kandırmaktan başka birşey olmaz bunu söylemek
    Bak elinin altında teknoloji var,istedikten sonra bin tane formül bulunabilir.
    Sağlık nedeni dolayısyla olan dışındaki kilo probleminin bende halledilebileceğini düşünenler tarafındayım.
    Saçını süpürge etmekle bitmiyor iş
    Erkekler anlamıyor öyle fedakarlık falan
    Eve geldiklerinde hoş kadın görmek istiyorlar.
    Eşin gelmeden duşunu alıp,saçına 2 fırça atmaklada şekli şemali düzelir insanın
    Yeterki istek olsun,yeterki yapmaya gönlü olsun

14. 3 Mart 2010
  15. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    pardon ideal dememiş ama FEDAKAR demiş.gerçekten fedakar birisi olabilir. ama fedakarlığın kilo almakla ve bakımsız olmakla alakası yok.ben neden bu durumdayım sorusunu kendini rahatlatmak için "çocuklarıma saçımı süpürege ettim de ondan "cevabını veriyor.ne alakası var ya eşi gelmeden şöyle bir saçını şekillendirip hafif bir makyaj yapsa yeter zaten 5 dakikasını alır bu.bakımsızlığın nedeni ne zamansızlık ne de parasızlık olabilir.istedikten sonra çok da bakımlı olabilir üstelik çok cüzi rakamlarla.

16. 3 Mart 2010
  17. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kilo cok onemli bi faktor bicok erkek icin..ama siz once sagliginiz ve kendiniz icin zayiflayin..tabi bunu istiyorsaniz..
    cok fedakarlik kimseye iyi gelmez..once ben demesini bilmeniz gerekiyor.madem esiniz sizi hep fit gormek istiyor alacaksiniz parayi gideceksiniz salona,sonrada gidip kiyafetler alacaksiniz..bu arada bi kursa yazilabilirsiniz.cocuk,ev isi var diye geri kalmayin,kendinizi birakmayin.

18. 3 Mart 2010
  19. nehir erva

nehir erva gıcık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    imza...............